YOLLAR DEĞİŞİYOR YAĞLIDERE GÜZELLEŞİYOR

0
2150

     İki arabanın yan yana geçemeyeceği kadar dar olan mahalle yollarını yapılan çalışmalarla genişleten, çevre yolu projesiyle hem Yağlıdere'nin ulaşım sorununu çözüme kavuşturan hem de görsel anlamda Yağlıdere'ye ayrı bir güzellik katan Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, yol yapım, genişletme betonlama asfaltlama ve kilitli parke çalışmalarıyla Yağlıdere'nin çehresini değiştirmeye devam ettiklerini ifade etti. Yağlıdere Belediyesi üst yapı çalışmaları kapsamında ilçedeki mahallede bir süre önce başlatılan asfaltlama ve betonlama çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, yaptığı açıklamada, Çalışmaların tamamlanmasının ardından halkın ulaşımının kolaylaşacaktır. Yaptığımız çalışmaları kontrol ediyoruz. Eksiklik varsa onları da en kısa zamanda tamamlamaya çalışacağız. Biz halkımıza şeffaf ve eşit bir şekilde hizmet etme arzusundayız. Halkımız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz." dedi.
     İlçedeki ulaşım sıkıntılarının ortadan kaldırılmasına yönelik olarak ilçe merkezinde gerçekleştirdikleri çalışmaların yanında Şehrin vitrini olarak kabul edilen ve ulaşım açısından büyük sıkıntılara neden olan çevre yolunun tamamlanarak hizmete açıldığını belirten Başkan Abdurrahman Kırhasanoğlu proje ile ilgi şu bilgileri verdi: “İlçemiz Pazar yeri mevkiinden geçen 2 kmlik çevre yolu tamamlanarak hizmete açıldı. Daha önce transit yol olarak ta çarşı içinin kullanılması ilçemizde sıkıntılara yol açmaktaydı. Çevre yolunun açılması ilçede trafik sıkıntısını ortadan kaldırdı. Çevre yolu sadece trafiği rahatlatmakla kalmadı ayrıca ilçemize de güzel bir görüntü kazandırdı. Sıcak asfalt, kaldırım ve ışıklandırma çalışmalarıyla yol halkımızın kullanımına sunuldu. Ağaçlandırma çalışmalarının tamamlanmasıyla da Yağlıdere Çevre Yolu daha modern ve güzel bir görüntüye kavuştu. Yol üzerine Konulacak Banklar ve spor Aletlerinin ardından Çevre yolumuz sadece bir yol değil yürüyüş ve spor yapılabilecek, oturulabilecek sosyal bir misyon da kazanmış oldu.”
     Yapılan çalışmalarla vatandaşların tozsuz çamursuz cadde ve sokaklarda yürümesine imkan tanıdıklarını belirten Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, Yağlıderenin modern bir kent kimliği kazanmasında vitrin olarak kabul edilen yol ve ulaşım hizmetlerin diğer çalışmalara paralel olarak gerçekleştirildiğini ve ilçenin yapılan çalışmalarla hem tozdan topraktan ve çamurdan kurtarıldığını hem de güzel bir görümün kazandığını belirtti. Modern bir kent kimliği kazanma çabasında olan Yağlıdere için hizmet üretmeye devam edeceklerini dile getiren Başkan Abdurrahman Kırhasanoğlu, yol çalışmaları ile birlikte çevre düzenleme çalışmalarını da gerçekleştirerek güzel ve yaşanılabilir bir Yağlıdere oluşturacaklarını da sözlerine ekledi.
Yağlıderenin Çehresi Değişti
     Belediyecilik hizmetlerinin mahalle yada kişi ayrımı gözetmeksizin kentin her bölgesine eşit olarak götürüldüğünü vurgulayan Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, her türlü zorluğa rağmen bugüne değin el değmemiş, hizmetten yoksun bırakılmış yerler başta olmak üzere Yağlıderenin her köşesini çağdaş kent normlarına uygun hale getirmeye gayret ettiklerini söyledi. Her türlü zorluğa karşın temel belediyecilik hizmetlerini eksiksiz olarak yerine getirmek durumunda olduklarının altını çizen Kırhasanoğlu, gerçekleştirdikleri yol yapım, asfaltlama, düzenleme, genişletme, kilitli parke kaldırım çalışmalarını ilçe geneline yayarak gerçekleştirdiklerini ve çalışmaların önemli bir bölümünü tamamladıklarını kaydetti.
Yağlıderede yol ve ulaşım alanında yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılması adına yürüttüğümüz çalışmalarla ilçemizin hem rahat bir ulaşım ağına kavuşmasını hem de daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağladık. Yol ve ulaşım hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesi konusunda özverili bir şekilde çalışan ekiplerinin gecesini gündüzüne katarak çalıştığını belirten Başkan Abdurrahman Kırhasanoğlu, Yağlıdere ve Yağlıdere halkının daha güzel hizmetlerle buluşması için Belediye olarak üzerlerine düşen tüm sorumluluğu layıkıyla yerine getirmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.