“YILDIRIM’I İDEAL VE YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR YAPMA ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ”

İnsan odaklı, ortak aklı esas alan, katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde örnek hizmetlere imza atarak Yıldırım’ı sadece Bursa’da değil Türkiye’de örnek bir ilçe konumuna getiren Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, planlı şehircilik, sağlık hizmetlerine erişim, eğitim hizmetlerine erişim, ekonomi ve rekabet edilebilirlik, çevreyi korumak, kültür-sanat, spor, kişisel gelişim ve yönetime katılım kriterlerine dikkat ederek Yıldırım’ı ideal ve yaşanabilir bir şehir haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.

0
1074

YILDIRIM’DA YERALTINA 770 ARAÇLIK KATLI OTOPARK

Yıldırım Belediyesi, Şükraniye Mahallesi Bayrak Meydanı’nda oluşturacağı yeraltı katlı otopark ve meydan düzenlemesiyle otopark ihtiyacına büyük bir çözüm üretiyor.

Yıldırım Belediyesi, Şükraniye Mahallesi’ne kazandırmaya hazırlandığı meydan düzenlemesi projesinde yer alan yer altı katlı otopark ile şehirlerin en önemli sorunlarından biri olan araç parkına alternatif çözüm üretiyor. Yıldırım Belediyesi, Hizmet Binası, Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi, Hükümet Konağı, Müftülük gibi vatandaşların yoğun şekilde ziyaret ettiği resmi kurumların bir arada bulunduğu bölge olan Şükraniye Mahallesi’nde otopark sorununa önemli bir çözüm getiriyor. Birçok konsere, Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerine, Ramazan Sokağı’na ev sahipliği yapan mevcut Bayrak Meydanı’nda yeni bir düzenlemeye gitmeye hazırlanan Yıldırım Belediyesi, yerin altına inşa edeceği 770 araçlık katlı otoparkla, otopark sıkıntısına getireceği alternatif çözümle yoğunluğu ortadan kaldıracak. 25 bin 250 metrekare inşaat alanına sahip olacak meydan düzenlemesi bölgenin çehresini değiştirirken, yerin altına yapılacak otopark, araç parkı sorununa yenilikçi bir çözümün anahtarı olacak. Bölgeye kazandırılacak otoparkın önemli bir ihtiyaca yanıt vereceğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Belediyemizle beraber birçok resmi kurum binalarının yer aldığı ve hemşehrilerimizin ziyaret ettiği bölgedeki en önemli sıkıntıların başında gelen otopark sorunu konusunda yapacağımız çalışmalar neticesinde, yeraltı katlı otoparkımızı ilçe sakinlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Ortak Alan Vurgusu           

Yıldırım’ın imar planlarını düzenlerken ortak kullanım alanlarına da en az konutlar kadar önem verdiklerini dile getiren Başkan Edebali, “İlçemizin önemli bir kısmında revizyona gittiğimiz imar planlarında insanlarımızın ortak kullanımına açık donatılara da yer veriyoruz. Bunu yaparken özellikle birden fazla kullanıma sahip tesisleri ilçemize kazandırarak farklı ihtiyaçlara cevap veriyoruz. Özellikle şehrimizde oluşturduğumuz kapalı pazar yerlerini aynı zamanda otopark olarak değerlendirerek önemli bir ihtiyacı da karşılamış oluyoruz. Yine bunun yanında Şükraniye Mahallesi’ndeki Bayrak Meydanımıza kazandırmaya hazırlandığımız modern, yeraltı katlı otoparkımızla bölgedeki araç parkı sıkıntısına çözüm bulacağız. Yıldırım’ın en yoğun kesimlerinden olan bölgede, 770 araç kapasiteli yeraltı katlı otoparkımızla ilçe halkımıza hizmet vereceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.