YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARI ERZİNCAN’A NEFES ALDIRIYOR

Erzincan'ı, Türkiye’nin en yeşil kentlerinden biri haline getirme yolunda önemli adımlar atan Erzincan Belediyesi yaptığı yeşil alan çalışmaları ile şehre ve şehir insanına nefes aldırıyor.

0
1490

Erzincan’ı ülkemizin en yeşil kentlerinden biri haline getirme yolunda önemli adımlar atmaya

devam eden Erzincan Belediyesi,  gerçekleştirdiği ve yürüttüğü dev yeşil alan projeleri ile kişi başına düşen yeşil alan miktarını her geçen gün daha da artırıyor. Kent merkezinde önemli yeşil alan çalışmaları gerçekleştiren Erzincan Belediyesi hayata geçirdiği önemli rekreasyon projelerinin yanı sıra il genelinde yürüttüğü çalışmalarla şehri yeşillendirerek şehrin güzelleşmesini sağlıyor. Yeşil alan çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “Belediye Tarihinin en büyük ağaçlandırma çalışmalarını gerçekleştirdik. Ağaçlandırma çalışmalarımız kapsamında 3000’den fazla ağaç diktik. Kendi seralarımızda kendi personelimizle her yıl ürettiğimiz 1 milyon çiçeği toprakla buluşturuyoruz. Yeşil alan rehabilitasyon çalışmalarımız kapsamında şehir genelindeki park ve yeşil alanlar yenilenerek kentimize yakışır bir kimliğe kavuşturuldu. Ayrıca şehir genelindeki refüj ve yeşil alanlarda kendi personelimiz ile 35 km’lik otomatik sulama sistemi kurduk.” açıklamasında bulundu.

Binali Yıldırım Parkında Çalışmalar Devam Ediyor

Kenti, ülkemizin en yeşil kentlerinden biri haline getirme yolunda önemli adımlar atmaya devam eden Erzincan Belediyesi, yürütmeyi planladığı yeşil alan projeleri ile kişi başına düşen yeşil alan miktarını 4 m² artırmayı hedefliyor. Bu amaçla kent merkezinde önemli yeşil alan çalışmalarının startını veren Erzincan Belediyesi Geçit Deresi Rekreasyon projesiyle bölgeye yeni bir park inşa ediyor. Tema park, rekreasyon alanı ve yamaç alanı olarak 3 aşamadan oluşacak proje yaklaşık 72000 m2 alan üzerine kurulacak. Meclis Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’ın isminin verileceği parkın çok kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “ Yeşil alan hedefimizi yakalamak için çalışmalar yürütüyoruz. Bunların ilki Şehrimizin doğusunda ve batısında bulunan Geçit ve Vasgirt Dereleri rekreasyon projesi. Bu alanları ıslah ederek çevrelerini yürüyüş yolları, oturma grupları, çocuk oyun alanlarıyla donatıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Geçit Deresi çevresinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde bu alana Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Beyefendinin ismini vereceğimiz yeni bir park inşa ediyoruz.” dedi.

Çocuklar Unutulmadı

Yeşil alan çalışmalarının yanında park çalışmaları gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız kapsamında kent merkezinde; Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi 444. Sokak, Mimar Sinan Mahallesi (Polis lojmanları Önü), Ergenekon Mahallesi 131. Sokak, Yunus Emre Mahallesi 553. Sokak, 15 Temmuz Şehitler Parkı, İzzet Paşa Mahallesi, Başbağlar Mahallesi 1402 Sokak, Akşemsettin Mahallesi 652 Sokak, Kazım Karabekir Mahallesi 266 Sokak’ta 10 adet yeni parkın yapımını tamamlayarak hizmete sunduk. Çocuklarımıza yaşanabilir bir şehir bırakmak ve onların güvenli ortamlarda enerjilerini atabilmelerini sağlamak için Erzincan Belediyesi olarak yeni parkları yapım çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Bu kapsamda Ekşisu mesire alanı, Kızılay Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi ve Yunus Emre Mahallesi’nde 4 adet yeni parkın yapım çalışmalarına başladık.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.