YENİLENEBİLİR ENERJİYE DESTEK

0
1406

Bu kapsamda Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye belediyeleri ile konunun deneyimleri uluslararası paydaşlarını buluşturmayı sürdürüyor.

6 Nisan 2016da İstanbulda İntersolar Güneş Enerjisi Zirvesi düzenlenecek
6 Nisan 2016da İstanbulda Türkiye güncel politik ve ekonomik çevrelerine ve geleceğin fotovoltaik projelerine ayrıntılı bir bakış sağlayacağı ve tecrübeli uzman konuşmacıların ziyaretçilere Türkiyenin büyük potansiyeli olan güneş kaynaklarının ortaya çıkarılmasında en iyi uygulamaları ve çözümleri aktaracağı İntersolar Güneş Enerjisi Zirvesi düzenlenecek.
20 yıldan fazla tecrübesi ile dünyanın dört kıtasında güneş enerjisi alanında fuar ve konferans düzenleyen Intersolar 6 Nisan 2016da İstanbul/Yeşilköy WOW Kongre Merkezinde güneş enerjisi zirvesi düzenleyecektir.
Zirvenin amacı konuları derinlemesine işlemek, yüksek kalitede iletişim ağı fırsatları sağlamak, ulusal ve bölgesel seviyede güneş enerjisi teknolojilerinin kullanılmasını yaygınlaştırmak ve yerel güneş enerjisi endüstrilerinin güçlendirilmesidir.
2015 yılında zirveye 200den fazla katılımcı, 23 üst düzey konuşmacı, 19 destekçi ve 19 medya partneri katıldı. Katılımcılar arasında hükümet yetkilileri, karar verici merciler, bilim adamları, yatırımcılar, finansmanlar, danışmanlar, üreticiler, müteahhitler, hukuk müşavirleri ve dernekler bulunmaktadır.

Fon 1.3 Milyon Sterline Yükseltildi
Bir diğer önemli destek de Birleşik Krallık Dış işleri Bakanlığı ve Refah Fonundan.
Düşük karbonlu ekonomi, şeffaflık, bilim ve inovasyon ile finans sektörü hizmetleri olmak üzere 4 faaliyet alanında çeşitli etkinlik ve projeler için finans sağlayacağı fon önümüzdeki 5 yıl için 1,3 milyar sterline yükseltildi.
Özellikle rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji projeleri ile nükleer enerji ile akıllı şehirler konularında etkinlik ve projelerin geliştirilmesine yönelik olan Refah Fonu kapsamında enerji verimliliği konusunda da ortak projeler yürütülebileceği vurgulanıyor. Ayrıca ilgili kurumlarla doğrudan işbirliği yapılabileceği, belediyelerin, STKların ve özel firmaların da finansman olanaklarından yararlanabilecekleri belirtiliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.