YENİ SOSYAL YAŞAM ALANLARIYLA TAVŞANLI’ NIN CAZİBESİ ARTIYOR

Belediyeciliğin gereklerini en iyi şekilde yerine getirerek büyük bir gelişim ve değişim hareketi başlatan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı’ya kazandırdığı yeni sosyal yaşam alanlarıyla da Tavşanlı’yı bölgenin önemli cazibe merkezlerinden biri haline getirdi.

0
1121

ŞABAN DEDE DİNLENME MERKEZİ OLACAK

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in büyük önem verdiği projeler arasında yer alan Şaban Dede Mesire Alanı’nda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Tavşanlı’nın en gözde dinlenme ve mesire alanlarından birisi olan Şaban Dede’de geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan ve hızla çalışmalarına devam edilen restoran, kır çay bahçesi ve piknik alanlarından oluşan projede yavaş yavaş sona geliniyor.  Kapalı mekanların inşaatı tamamlanırken sosyal yapıların ihtiyacını karşılayacak su deposu ve yüksek gerilim hattı döşeme çalışmalarına start verildi. Diğer taraftan Tavşanlı Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler sosyal yapıların etrafında ve piknik arazisinde yürüyüş yolu ile kaldırım çalışmalarına start verdi.  Belediye Başkanı Mustafa Güler, Şaban Dede Mesire Alanı için hazırlanan bu projenin çok değerli olduğunu söyledi. Başkan Güler “Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın desteğiyle geçtiğimiz yılın ikinci diliminde ihale edilen ve çalışmalarına başlanan Şaban Dede’de önemli mesafeler kat ederek taslak projede gözle görülür yapılar ortaya çıktı. Şuanda mevcut elektrik hattı yetersiz kalıyor. Belediye olarak restoran, çay bahçesi, spor kompleksi, piknik alanları, gözetleme kuleleri ve ibadet alanlarının ihtiyacını karşılamak üzere yüksek gerilim hattı için toplam 33 beton direk diktik. Trafo yapımına da kısa sürede başlanacak. Diğer taraftan su ihtiyacına yönelik depo inşaatına da start verildi. Ekiplerimiz bir taraftan da çevre düzenlemelerine başladı. Bir ay içerisinde projenin yürütüldüğü alanda çok güzel bir ortam oluşacak. Kısa sürede bitirip hizmete almayı hedefliyoruz.” dedi

Şaban Dede Mesire Alanını yaz aylarında özellikle hafta sonları şu an 2 bin kişi ziyaret ediyor. Proje tamamlandığında bu rakamın yaklaşık 5 bin kişiye çıkması ve alanın bir sosyal yaşam merkezine dönüşmesi bekleniyor.Vatandaşların nefes alabilecekleri noktaların artması hedefiyle çalışmalarını sürdüren Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu çalışmaları kapsamında hayata geçirdikleri proje kapsamında Şaban Dede Mesire Alanı’nın Ada Mesireliği’nin ardından Tavşanlı’nın yeni sosyal yaşam merkezi haline geleceğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.