“YAHYALININ GELECEĞİNİ İNŞAA EDİYORUZ”

0
1368

Göreve başladıkları ilk günden itibaren öncelikle, tespitlerde bulunarak kısa orta ve uzun vadede yapacak¬larını planladıklarını ve belirledikleri program çerçevesinde bu programı uygulamaya başladıklarını kaydeden Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Kısa vadede yapacaklarımızı âcil eylem plânını olarak uygulamaya koyarak, ilçe merkezinde ve yeni mahallerimizdeki su, kanal, yol, kaldırım, temizlik ve otopark gibi önemli sorunları çözmeye başladık. Çalışmalarımız yoğun bir tempoda devam ediyor. Her mahalleyi nakkaş misali elden geçiriyoruz. Yollarıyla, kaldırımıyla, park bahçesiyle, oto parklarıyla, turizmiyle ilçemizi yaşanabilir şirin bir ilçe yapmak için gece gündüz demeden çalıyoruz. Halısı, elması, madeni, ormanı, rüzgârı, güneşi, şelalesi, ırmağının akışı, yedi gölleri ile keşfedilmemiş cennet, adeta botanik kütüphanesi ve açık hava müzesi olan Yahyalı mızı hak ettiği yere getireceğiz.” dedi.

“Gönüllere De Yol Yapmalıyız”

Sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getiren örnek bir belediyecilik anlayışıyla hareket eden Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürkün sosyal sorumluluk projeleri kapsamında engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Belediyeciliğin sadece yol yapmaktan ibaret olmadığını ortaya koyduğu sosyal sorumluluk projeleri ile gözler önüne seren Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, belediye olarak tüm engelleri kaldırarak, engelli vatandaşların ilçede rahat bir hayat sürmelerini sağlamaya çalıştıklarını belirterek, belediyeciliğin zor ve yorucu bir zanaat olduğunu ama insanlara hizmet etmenin, onların duasını almanın, tüm yorgunluklarını aldığını söyledi. Engelli vatandaşlar için her türlü fedakârlığa hazır olduklarını ifade eden Başkan Esat Öztürk şunları söyledi: “Biliyorsunuz, belediyecilik için zor bir zanaat derler. Ama insanlara hizmet edildiği zaman, onların duası alındığı zaman, tüm yorgunluğunuz gidiyor. Böyle bir kurum belediye. Mehmet kardeşimizin kullanımı daha kolay olduğu için, üç tekerlekli akülü araç için bizden talebi olmuştu. Biz sadece yol yapmakla yetinemeyiz. Biz gönüllere de yol yapmalıyız. Mehmet kardeşimin talebi geldiğinde, bizde kendisine yardımcı olacağımıza söz vermiştik. Bugün de kendisine akülü aracını teslim etmiş oluyoruz. Biz her zaman kafa engelli, ruh engelli ve zihinsel engelli olmak çok daha kötü diyoruz. Rabbim hak ve hakikati görme engeli vermesin insanlara. Bizde yarın engelli olabiliriz. Mehmet kardeşim gibi aküye mahkûm olabiliriz. Ama bu kaderle ilgili bir çizgi. Biz, “Allah basiret engeli vermesin” diye dua ediyoruz. Mehmet kardeşimize bugün bu akülü aracı teslim etmenin doğrusu da mutluluğunu yaşıyoruz. Yorgunluğumuzu bir nebzede olsa bu türlü dua aldığımız zaman gideriyoruz. Yoksa belediyecilik 08-17 mesaisi içine sığmayan bir görev. 24 saat insanımızın duasını almaya talip olarak, hizmet etmeyi de seviyoruz. Bugün de İnşallah Mehmet kardeşimin duasını almak için böyle bir akülü aracı kendisine vermiş olduk. İkamet etmiş olduğu mahallemiz ile ilçe merkezimizin arasındaki mesafe 3,5 Km. İnşallah gelip gittikçe bizi hatırlarlar, bize dua ederler. Ben güle güle kullansın diyorum. Yarabbi bize basiret engeli verme, hak ve hakikati görme engelli verme diye dua ediyoruz. Yoksa bu engeller, fiziki engeller, hiçbir zaman engel değil.” dedi.
Engelliler için ilçede yaptıkları çalışmalara da değinen Başkan Esat Öztürk, engelliler için hayatı kolaylaştırmanın önemli olduğunu belirtti. Başkan Öztürk “Engelli kardeşlerimizin, tüm engellilerini kaldırmak bizim belediye olarak görevimiz. Ben buna kaldırımları insanileştirmek diyorum. Kaldırımlardaki engeli kaldırmak bizim görevimiz. İlçemizde tüm engelli kardeşlerimizin daha rahat ulaşım sağlayabilmesi için, bir takım düzenlemeler yaptık. İlçemizdeki engelli kardeşlerimiz, eğer evlerine rahat çıkabilecekleri bir yer varsa, mutlaka bize bildirsinler. Biz gece-gündüz demeden onların engelini kaldırmaya çalışırız. ” diye konuştu.
Şehrin ihtiyaçlarını ortadan kaldırırken engelli vatandaşların da beklentilerini dikkate almaya çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanı Esat Öztürk, Şehrin fiziki yapısını modernize ederken dikkat ettikleri huşuların başında gelen engelli vatandaşların daha rahat hareket edebilmelerini sağlayacak detayların da göz önünde bulundurulması olduğunu söyledi. Belediye olarak bu çalışmaları yapmalarının yeterli olmadığının da altını çizen Başkan Öztürk, herkesin bu konuda gereken duyarlılığı göstermesi gerektiğini de bir kez daha vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.