“VERDİĞİMİZ TÜM SÖZLERİ YERİNE GETİRMENİN HUZURU İÇERİSİNDEYİZ”

Şehrin gelişimi noktasında ihtiyaç duyulan her alanda ihtiyaçları karşılayacak yatırımları gerçekleştirebilmek için büyük bir gayretle çalışmalarını s...

“VERDİĞİMİZ TÜM SÖZLERİ YERİNE GETİRMENİN HUZURU İÇERİSİNDEYİZ”
“VERDİĞİMİZ TÜM SÖZLERİ YERİNE GETİRMENİN HUZURU İÇERİSİNDEYİZ”
Haber albümü için resme tıklayın

Şehrin gelişimi noktasında ihtiyaç duyulan her alanda ihtiyaçları karşılayacak yatırımları gerçekleştirebilmek için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdüren Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, “Halkımızın huzur ve mutluluğunu temel aldığımız hizmetlerimizle ilçemizin marka değerini arttırıp, vizyonunu değiştiriyoruz. 4 yıllık hizmet süremizi geride bırakırken, birçok hizmeti hemşerilerimizle buluşturduk, yeni hizmetlerimizin temellerini attık, birçok önemli projelerin açılışını de gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte de ilçemizin turizm değerini arttırmak ve ilçemizin marka değerini güçlendirmek için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

“Bölgenin En Modern Arıtma Tesisini Kurduk”

2014 yılındaki yerel seçimlerde ilçenin en önemli sorunlarından biri olan içme suyu sorununu gidererek Cumayeri halkını sağlıklı suyla buluşturacaklarının sözünü verdiklerini ifade eden Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, verdiği sözü yerine getirerek Cumayeri’ne bölgenin en modern içme suyu arıtma tesisini kazandırdıklarını söyledi.

Cumayeri’nde her belediye başkanının seçim vaadi olan ve bir türlü çözüm bulunamayan, ilçenin kronik sorunu haline gelen su problemi 2014 yılındaki yerel seçimlerde belediye başkanı seçilen Recep Tuna’nın gayretleri ile tarih karıştı.Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna’nın seçim vaatleri arasında yer alan Cumayeri İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İsale Şebeke Hattı çalışmaları kapsamında Cumayeri’ne1500 metreküp su depolama alanı, son teknoloji 24 saat arıtma ve takip sistemlerinin bulunduğu modern bir arıtma tesisi kazandırıldı.Bölgenin en modern, en son sistemli su arıtma tesisini kurduklarını ifade eden Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, “Bunu İller Bankası katkısı ile yaptık. Ama burada da şöyle bir durum oldu. İller bankası ihaleye çıktı zaman standart bir arıtma tesisini ihaleye çıkar. 1960’lardan beri kullanılan sistemi ihaleye çıkıyor. Biz Türkiye’de ki arıtma tesislerini araştırdık. Bir firmanın tesisini çok beğendim. İçlerinde en son model ve en son sistem olan bir tesisti. Çağırdık adamları. Konuştuk. Daha sonra iller bankası ile görüştük. Dedik ki, sizin yaptığınız bu arıtma demode bir arıtma. Şunu son sistem bir arıtmaya çevirelim dedik. Yapamayız dediler. Bende, bunu kabul etmiyorum dedim. Yaklaşık 6 ay sadece bizim istediğimiz projeyi kabul ettirmek için uğraştık. Ve şu anda çok güzel bir suyumuz oldu. Su direk kaynaktan çıkıyor.” dedi.

MOTOR SPORLARI YARIŞ PİSTİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Cumayeri’nde MotosikletDünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun büyük gayretleri ile başlatılan motor sporları pisti yapım çalışmaları devam ediyor.

“Bu Proje Sadece Düzce’nin Değil Türkiye’nin Projesi”

Yapımına 2 yıl önce başlanan Cumayeri ilçesindeki 650 dönümlük arazi üzerinde hem motosiklet hem de otomobil yarışlarının yapılabileceği pistin, önümüzdeki yılın ilk yarısında yarışlara ev sahipliği yapması planlanıyor. Motor sporları yarış pistininTürkiye, Avrupa veDünya şampiyonluklarına ev sahipliği yapacak önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, “Yarış pisti Düzce’de hala kimsenin tam olarak idrak edemediği bir proje. Bu proje bir Cumayeri projesi değil, Düzce projesi de değil, bir Türkiye projesi. Bu pistten bir tek İstanbul’da vardı, onu da kiraya verdiler şimdi bir işlevi yok. İzmit’te var 1400 metre. İzmir’de var 1800 metre o da yeterli değil. Biz bunu Kenan Sofuoğlu ile birlikte yapılması kararı aldık. Onunda emeği ve rızası çok önemliydi. O burada olsun demeseydi ben bu işe girmez, giremezdim. Cumhurbaşkanının bile takdir ettiği bir proje bu.3 bin 500 metre pist uzunluğu olan alanda çalışmalarımız devam ediyor. Pistin asfaltını dökeceğiz şimdi. Burada Türkiye, Avrupa, Dünya şampiyonlukları yapılacak. Dünya’nın en iyi pist güzergâhı olacak. Kenan Sofuoğlu’nun bizzat kendisi motor ile gezerek çizildi. Buranın bu kapsama girebilmesi için Spor Bakanlığının devreye girmesi lazım. Orada bazı binaların yapılabilmesi için spor bakanlığının desteği olması lazım. Proje hazır. Haziran ayında asfaltı dökülecek. Hazır hale gelecek. Dünya ve Avrupa Şampiyonalarının yapılması için de yaklaşık 70 milyonluk bir kaynağa ihtiyacımız var. Bürokratik işlemler yapılsın biz bir şekilde buluruz bu parayı.

“Düzce’nin Tanıtımına Da Büyük Katkı Sağlayacak”

Kar yağmadığı sürece bu pist hiç boş durmayacak. Motor sporları, otomobil sporları sürekli olacak. Bunların dışında enerjilerini atacak insanlar var. Sene de 40 hafta bir yoğunluk olacak. Özellikle yarış zamanlarında bölgedeki tüm oteller dolu olacak. Mesele sadece Cumayeri’ni tanıtmak değil. Pistimizin içerisinde Düzce stantları oluşturacağız. Bizim Güzeldere’miz var, Samandere’miz var, Topuk yaylamız var. Kardüz’ümüz, Akçakoca’mız, Konuralp’imiz var. Buraya gelen insanları sadece yarışlar için 2-3 günlüğüne değil, en az 1 haftalığına getirmeye çalışacağız. Piste senede 1 milyon kişi gelecek. Düzce’ye geçen sene gelen turist sayısı 280 bin kişiydi. Bunun zaten 130 bin kişisi rafting için geliyor. Gerisi Akçakoca’ya geliyor. Biz diyoruz ki sadece 1 milyon kişi piste gelecek. Bunun yarısını Düzce’ye tekrar getirebilmek için uğraşacağız. Bu projeler hayata geçecek ama biraz zaman alacak. Baraj tamamlandığın da gerekli izinleri alabilirsek baraj suyu üzerinde safari düşünüyoruz, doğa ile baş başa olacak insanlar.” dedi.

Yüksekokulun Kapasitesi Her Geçen Gün Daha Da Artıyor

Eğitime önem veren Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, mevcut Meslek Yüksek Okulu’na ek bina inşa ederek, yerleşkeye yeni bölümler kazandırdı.

Şehrin sosyal ve ekonomik anlamda gelişmesine ivme kazandıran bir yapıya sahip olan yüksekokulun, öğrenci kapasitesinin artırılması için yoğun bir çaba harcadıklarını belirten Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, yaptıkları girişimler sonucu gerekli adımları atarak mevcut binaya ek kat çıkarak yanına ek bina yaptıklarını söyledi. İlçede yer alan Cumayeri Meslek Yüksekokuluna yeni bir bina kazandırarak kapasitesini artırdıklarını ve yüksekokulun daha da büyüyüp geliştirilmesi noktasında çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getiren Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, “Ben göreve geldiğimde 230 kişilik öğrenci kapasitemiz vardı. 240 kişi oturtamazdık. Fazlası için fiziki kapasitemiz uygun değildi. 2 katlı bir binamız vardı. Biz önce onun üzerine bir kat çıktık. Ondan sonra 4 katlı bir bina bitirdik ve hizmete girdi. Daha sonra ondan da büyük başka bir binaya başladık. İdari bina ile birlikte. Onu da bu yıl içerisinde bitirmeyi düşünüyorum. Belediyeden bir kuruş çıkmadı bunlar için. Pakmaya Holding ile görüştük. Bazen belediyeler fabrikalara iş yapar para almaya çalışır. Biz bunu almadık. Çöpüdür, kanalizasyonudur. Gittik Pakmaya ile görüştük, bize bu okulları yapın dedik. Tamam dediler. Üniversite aracılığı ile YÖK’e başvurduk ve Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu ismi için onay aldık. En az 5 bin öğrenci kapasiteli bir kampüs ortaya çıkacak.”açıklamasında bulundu.Yüksek Okulun fiziki şartlarının daha elverişli ve çağın gereksinimlerine uygun hale getirmenin dışında özellikle öğrencilerin beklentilerini karşılayacak çalışmalar gerçekleştirme çabası içerisinde olduklarının altını çizen Belediye Başkanı Recep Tuna, yeni sosyal alanların oluşturulması ve sosyal etkinliklerin gerçekleştirilmesi için de çaba harcadıklarını sözlerine ekledi.

İŞ MERKEZİ VE BELEDİYE HİZMET BİNASI TAMAMLANDI

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna’nın, seçim vaatlerinde arasında bulunan önemli projelerden biri olan iş merkezi ve belediye hizmet binasının yapım çalışmaları tamamlandı.

Cumayeri’nin gelişmesine katkı sağlayacak, ekonomisine ivme kazandıracak, modern kent anlayışı açısından önemli projelerin başında gelen İş Merkezi ve Belediye Hizmet Binasının yapım çalışmaları tamamlandı. İş merkezinde iş yerleri ve 1 adet konferans salonu bulunduğunu söyleyen Belediye Başkanı Recep Tuna, iş merkezinin 3. katının ise belediye hizmet binası olarak planlandığını ve en kısa sürede belediye hizmet binasının oraya taşınacağını söyledi. Ticari ve sosyal anlamda ilçeye önemli bir canlılık kazandıracak olan iş merkezi ve belediye hizmet binasının modern yapısı ve sosyal donatıları ile ilçenin önemli çekim merkezlerinden biri haline geleceğini ifade eden Belediye Başkanı Recep Tuna, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizin tam merkezinde bulunan boş araziyi değerlendirme ile ilgili olarak bir iş merkezi yapmayı planladık. Bu planlama sonrasında Belediyemizin iştiraki olan Cumtaş tarafından inşaatına başlandı. Son teknoloji ile yapılan binamızın yapım çalışmaları tamamlandı. Uzun yıllardır, farklı sebeplerle hayata geçirilmeyen bu proje ile ilçemizin ekonomik alanda canlanması, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılanmasında imkân verecek bir ortam oluşturulması ve en önemlisi ilçemizin farkındalığının artırılmasını planlıyoruz.” dedi.

“Sosyal Alanda Düzce’nin En Faal Belediyesiyiz”

Fiziki anlamda gerçekleştirdikleri başarılı projelerin yanında sosyal ve kültürel belediyecilik alanında da oldukça başarılı projeler ortaya koyduklarını ifade eden Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Cumayeri’nin bu alanda Düzce’nin en faal belediyesi konumunda olduğunu söyledi.

Vaat ettiği tüm projeleri ve hatta fazlasını hayata geçiren Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, sosyal belediyecilik alanında hayata geçirdiği örnek projeleriyle de dikkat çekiyor. Sosyal, kültürel ve sportif alanda oldukça faal bir konumda olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Recep Tuna Bu alanda gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili ise şu bilgileri verdi: “Sosyal ve kültürel belediyecilik büyük önem verdiğimiz ve başarılı olduğumuz alanlardan biri. Eğitime destek, sportif, sosyal ve kültürel faaliyetler noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Cumayeri Belediyespor bünyesinde gençlik için önemli projelerimiz var. Hentbol, halter, güreş, atletizm, cirit, okçuluk ne varsa gençleri yetiştirmek üzere hepsini geliştireceğiz, projelerini uygulamaya koyacağız. Okullardaki beden eğitimi öğretmenleri ile birlikte çalışıyoruz. Önümüzdeki yıl öğrencileri doktor kontrolünden geçirip kemik yapısına göre kas yapısına göre hangi sporda başarılı olurlar diye tek tek kontrol edeceğiz. Ona göre yönlendireceğiz. Türkiye’de başarılı olan bütün siyasilerin, zenginlerin, alanlarında başarılı insanların mutlaka kültürel ya da sportif bir alt yapısı vardır. Ben göreve geldiğimde ilk yaptığım işlerden biri kültür merkezi açmak oldu. İddia ediyorum Düzce’nin en iyi kültür faaliyetleri sanatsal anlamda en faal belediye Cumayeri’dir. Bütün kurslarımız mevcuttur.Sanat evimiz sayesinde onlarca kişi eğitim görüyor. İlçemize yakışır bir şehir stadı kazandırdık.Sadece Cumayeri ve Bölgeye değil ülkemizde örnek gösterilecek sokak kütüphanesini kurduk. İftar ve ramazan programları, Kültür turları ve gezileri, Geleneksel Yağlı Güreş etkinliği gibi etkinlik ve aktivitelerimizin yanında halkımızla sürekli iç içe olan bir anlayış çerçevesinde hareket ediyoruz.

Cenazelere Ayrı Bir Önem Veriyoruz

Göreve geldiğimizde ilk başlattığımız projelerden biride cenaze hizmetleri. Önce çadırımızı aldık, daha sonra cenaze hizmetlerinde neler yapılabilir diye düşündük, dedik ki cenaze sahibi sadece taziyeler ile ilgilensin. Bir cenaze olduğu zaman yıkaması, kefenlenmesi, mezarı vatandaşı bunlarla uğraştırmıyoruz. Ne gerekiyorsa biz yapıyoruz. Özel birde otobüs yaptık. İçinde çay servisi, oturma koltukları her şey var. Gece 01.00’ a kadar cenazeye gelenlere tüm hizmetleri biz yapıyoruz.

1 arasında 3

02 Tem 2018 - 12:57 - ÇEVRE

Mahreç   Oxkb


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kent & Başkan Dergisi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kent & Başkan Dergisi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kent & Başkan Dergisi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kent & Başkan Dergisi değil haberi geçen ajanstır.