ÜRETİM KAMPI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gençlik Merkezi tarafından Kızılinler Mahallesi’nde Üretim Kampı etkinliği düzenlendi.

0
1279

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından gençlerin, köy yaşamını tanıma, ekolojik yaşam mücadelesinden haberdar olma ve grup çalışmasını öğrenmelerini sağlamak amacıyla Kızılinler Mahallesi’nde Üretim Kampı düzenlendi. 40 kişinin katılım gösterdiği kampta arpa biçme, balya sarma, kabak ve pancar ekimi seminerleri düzenlendi. Süt sağma, yumurta toplama ve tandırda ekmek yapımı uygulamalarına katılan gençler, akşam olduğunda da köydeki ailelerle birlikte film izledi.

Kızılinler Mahallesi’nin yanı başından geçen Porsuk Çayı kenarında kamp çadırlarında konaklayan gençler sabahın erken saatlerinde uyanıp köy işleri ile meşgul oldu. Sabah sağılan sütleri kaynatarak katılımcılara ikram eden köylüler, şehirden gelen gençlerle çok iyi vakit geçirdiklerini ifade ettiler.

Üretim kampındaki gençlerin kendilerine köy işlerinde yardım ettiklerini belirten mahalleliler  “Biz burada yaşamayı çok seviyoruz ve bu şehrin yorgunluğundan uzak dinlendirici yaşamdan gelecek nesillerinde haberdar olmasını istiyoruz. Üretim Kampı sayesinde buraya gelen gençlere hem bildiklerimiz öğretiyor hem de onlarla keyifli vakit geçiriyoruz. Bunu sağlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştular. Üretim kampına Kocaeli’nden katılım gösteren Suzi Özdemir ise “Üretim Kampı’ndan sosyal medya aracılığı ile haberdar oldum. Kampta ilk defa bir ineğe dokundum ve süt sağdım bu çok özel bir şey benim için. Şehirlerdeki monoton yaşamdan yorulan bizleri bir nebze olsun dinlendiren bu etkinliği düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi. Kampa çocukları ile birlikte katılan aileler çok değerli buldukları böylesine güzel bir etkinlik dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne minnettar olduklarını ifade ettiler.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Üretim Kampı ile gençlerin köy yaşantısını tanımalarını, ekolojik yaşam mücadelesini anlamalarını, üretim ve tüketim dengesini öğrenmelerini, üretim aşamalarını yerinde görmelerini ve grup çalışmasını öğrenebilmelerini sağlamayı amaçladıklarını ifade ettiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.