“Türkiye’nin İlk Millet Bahçesi’ni Kangal’a Kazandırdık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyannamesini açıklarken paylaştığı ‘Millet Bahçesi’ projesi için ilk adımı atan Kangal Belediyesi, Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi’ni Kangal’a kazandırdı.

0
1979

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Türkiye’de ilk ‘Millet Bahçesi’ni Kangal’da yaptıklarını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ilk millet bahçesini yapan ilçeyiz. 24 Haziran genel seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle büyük illerde böyle bir projesinin, düşüncesinin olduğunu kamuoyuyla paylaşması bizde de heyecan uyandırdı. Biz mesire ve piknik alanı olarak başlattığımız bu projemizde; 30 bin metrekarelik bir alanı, piknik mesire alanı olarak her türlü donatılarını yaparak hazır hale getirdik. Ama isim vermemiştik. Karanlık köyüne yakın bir yer, ilçeye 6 kilometre uzaklıkta burası. Sayın Cumhurbaşkanımızdan duyunca, ismi Karanlık olmasından dolayı insanlar eleştiriyor bunu, buranın adını ‘Millet Bahçesi koyalım biz’ dedik. Belediye meclis kararımızla buranın kararını alıp, Türkiye’de belediye meclis kararı alınan ve ismi verilen ilk ‘Millet Bahçesi’ni Sivas’ın marka ilçesi Kangal’ımıza kazandırdık. İlçeye 6 km mesafede bulunan alanda oluşturduğumuz Türkiye’nin ilk millet bahçesi, 30 bin m2’lik bir alan. İçerisinde, 70 civarında kamelyası, 4 tane sulu zemin havuzları, adacıkları, çocuk oyun alanları, otoparkı, sosyal donatıları bulunan çok nezih bir ortam oldu. İnsanların toplu halde oturacağı yani 150-200 kişilik gruplar halinde gelip oturup pikniğini, toplantısını yapacağı, sohbet, muhabbet edebileceği alanlar oluşturduk. Yani bir aile sabah gelsin buraya, öğleye doğru hem mangalını yaksınlar çaylarını içsinler, çocukları sıkılınca çocuk oyun grupları var çocukları orada oyunlarını oynasın, yan tarafta bir basketbol sahası yaptık orada basketbolunu oynasın, voleybolunu oynasın. Hem spor yapsınlar hem eğlensinler, hafta içerisinde oluşan yorgunluğu buraya gelip atsınlar. Mesai saatlerinden sonra akşam serinliğinde gelip burada oturup etkinliklerini yapsınlar. Burası çok güzel oldu. Bizim görevimiz, ilçemizdeki insanlarımızın talepleri, istekleri doğrultusunda imkânlarımızı da zorlayarak böyle güzel bir eseri ilçemize kazandırdık.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.