“Türkiye’nin En Modern ve En Kapsamlı İtfaiye Binasını Erzincan’a Kazandırdık”

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, seçim beyannamesinde sözünü verdikleri 24 projeden biri olan İtfaiye binası projesini tamamladıklarını ve Erzincan’a Türkiye’nin en modern ve en kapsamlı itfaiye binalarından birini kazandırdıklarını söyledi.

0
1689

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un seçim beyannamesinde yer alan 24 projesinden biri olan Yeni itfaiye binası, kapalı ve ısıtmalı araç park alanları, sosyal tesisleri, eğitim salonlarıyla birçok sosyal donatıyı bünyesinde bulunduruyor. Erzincan’a Türkiye’nin en modern itfaiye binalarından birini kazandırdıklarını belirten Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, itfaiye binası ile birlikte yangınlara ve afetlere karşı etkili bir şekilde müdahale edilerek can ve mal kayıplarının asgari düzeyde tutulmasına yönelik olarak itfaiye teşkilatının her türlü imkân ve kabiliyetleri ile yönetim ve işletim sistemlerini uluslararası standartlara ulaştırdıklarını söyledi. 2 milyon Tl maliyetle Erzincan’a kazandırılan İtfaiye binası ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Cemalettin Başsoy, “En önemli projelerimizden biri de itfaiye binası. İtfaiye binamız yoktu. Erzincan gibi bir vilayette itfaiye araçlarımız sağda solda duruyordu. Elemanlarımız, personellerimiz uygun olmayan ortamlarda gece gündüz nöbet tutup yangınlara müdahale edebiliyorlardı. Türkiye’nin en modern, en kapsamlı çok büyük bir itfaiye binasını yaptık. İçerisinde aynı anda 18 aracın girebileceği, kış şartlarından etkilenmeyeceği büyük bir hangar, hemen yanında çok büyük modern bir itfaiye merkezi binası yaptık. İçerisinde; eğitim salonları, spor salonları, yatakhane, misafirhane, kafe, yemekhane, mescid, idare binaları, bilgi işlem odası gibi birçok alanın bulunduğu modern itfaiye merkezimizde ayrıca bir olay yaşandığında personelin olayı saniye saniye takip edebildiği bir takip sistem oluşturduk.” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.