TUNÇBİLEK YAŞAM STANDARTLARI YÜKSEK BİR ŞEHİR KİMLİĞİ KAZANDI

Tunçbilek’i daha yaşanabilir modern bir yapıya büründürmenin çaba ve gayreti içerisinde olan Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın, gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımlarla Tunçbilek’e yaşam standartlarının hızla yükseldiği bir şehir kimliği kazandırdı.

0
1559

Hedefimiz; Daha Modern, Daha Yeşil ve Daha Yaşanabilir Bir Tunçbilek

Daha modern, daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Tunçbilek hedefi doğrultusunda, belde genelinde başlattığı park, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren Tunçbilek Belediyesi, Beldeyi parklarla donatıp yeşille bütünleştirmeye devam ediyor.

Göreve geldiklerinden bu yana Tunçbilek’i parklarla donattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Agah Aşkın, halkın dinleneceği, çocukların oynayacağı alanların arttırılması konusundaki çalışmalarının devam edeceğini dile getirdi. Tunçbilek’in yaşam standardı yüksek bir yer hüviyetine kavuşturmak adına yürüttükleri çalışmaları hummalı bir şekilde sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Agah Aşkın, bu çerçevede beldede gerçekleştirdikleri park, ağaçlandırma ve yeşil alan çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Şehrimizi yeşillendirmek, daha modern ve yaşanılabilir bir şehir oluşturmak için ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni park alanları oluşturmaya, mevcut parklarda da yenileme çalışmaları yaparak daha estetik hale getirmeye devam ediyoruz. Hemşehrilerimize ferah mekanlar sunmak ve görsel açıdan güzellikleri arttırmak amacıyla çalışmalarımız devam edecek. Bunun yanında yeşil Tunçbilek hedefi doğrultusunda başlattığımız ve büyük önem verdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarımızda devam ediyor. Yeşil alanların çoğalmasına önem veriyoruz. Bu kapsamda ekiplerimiz hem parklarda hem mevcut refüj ve kaldırımlarda hummalı bir çalışma yürütmektedir.  Yaptığımız düzenleme ve yenileme çalışmalarımızın tamamında yeşil alanların ön plana çıkarılması için çaba harcıyoruz. Beldemizin muhtelif yerlerinde yaptığımız ağaçlandırma çalışmalarımızın yanında halkımızın da yeşil alanlarımızın artırılması noktasında desteklerinin sağlanması amacıyla fidan dağıtım çalışmaları gerçekleştirdik.”

Azerbaycan Parkı ve Hocalı Katliamı Anıtı Hizmete Açıldı

Tunçbilek Belediyesi tarafından yapılan Azerbaycan Parkı ve Hocalı Katliamı Anıtı Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünde hizmete açıldı. Gerçekleşen katliamın unutulmaması, gelecek nesillerin de bilmesi adına Azerbaycan Parkı ve Hocalı Katliamı Anıtı’nın açılışının yapıldığını ifade eden Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın, “Azerbaycan Karabağ’da Ermeniler tarafından soykırıma uğrayan hemşehrilerimiz adına Köprübaşı Mahallemizde yapımını gerçekleştirdiğimiz Azerbaycan parkı ve Hocalı Katliamı Anıtı’nı halkımızın hizmetine sunduk. Kardeşlik köprülerinin daha da güçlendirilmesi noktasında önemli ve anlamlı bir projeye imza attık. Parkımızın yapımında emeği geçen belediyemizin müdüründen işçisine kadar herkese çok teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

 “Araç Parkımızı Güçlendirmeye Devam Ediyoruz”

Gerek kendi imkanlarıyla gerekse de çeşitli hibe ve desteklerle güçlü bir araç parkı oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın, “Belirlediğimiz hedeflere ulaşmak ve Tunçbilek halkına daha hızlı, daha verimli ve etkin hizmetler sunmak amacıyla göreve geldiğimiz ilk günden bu yana başlattığımız araç parkımızı güçlendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiye Belediyeler Birliği tarafından belediyemize verilen kamyon ve Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe olarak verilen yol süpürge aracı, 2 adet hizmet aracı, iş makinesi,  soğutmalı ve morglu cenaze nakil aracı ile daha da güçlendirdiğimiz araç parkımıza yeni araçlar kazandırmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

İçme Suyu Hattı Yenileme Çalışmaları

Belde deki en önemli sorunların başında gelen içme suyu konusunda gerçekleştirdikleri çalışmalarla Belde halkını sağlıklı ve temiz bir içme suyuna kavuşturmaya çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Agah aşkın bu hedef doğrultusunda beldede yapımına başladıkları içme suyu isale hattı çalışmalarının sonuna geldiklerini söyledi. Başkan Agah ayrıca Hamitabat Mahallesi içme suyu deposunu da tamamlayarak mahalle halkının hizmetine sunduklarını belirtti. Tunçbileklilerin daha nitelikli içme suyuna kavuşması için hayata geçirdikleri içme suyu hattı yenileme projesi kapsamında çalışmalarını sürdürdüklerini ve yılsonuna kadar çalışmaların tamamlanacağını belirten Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın, “Beldemiz genelinde başlatmış olduğumuz içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmaları devam etmekte olup, yılsonu itibariyle içme suyu isale hattı başta olmak üzere alt yapı sorunlarının tamamı bitirilmiş olacaktır. Bunun yanında Hamitabat Mahallemizde yapımını tamamladığımız içme suyu deposunun yapımını tamamlayarak mahalle halkımızın kullanımına sunduk.” şeklinde konuştu

Düğün Salonu Projesi Devam Ediyor

Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın,  “Merkez Mahallesi Düğün Salonu Tamiratı için gerekli olan tespitler yapılmış olup bu kapsamda A. İhsan Kırmızı Düğün Salonu mutfağı ve tuvaletleri tamamen yenilenmiş, tadilat kapsamında bütün döşeme kaplamaları değiştiriliş sahne ve sahne yanındaki odalar yenilenmiş, tüm pencere ve kapılar değiştirilip çatısı tamamen yenilenmiş dış cephe ve iç cephesi boyanmıştır. Ayrıca merdivenler genişletilerek,  özürlü rampası ve paslanmaz çelikten mutfak tefrişatı konulmuştur.  Düğün salonu bahçesindeki oyun alanı etrafına sıcak yaz günlerinde gölgelik oluşturması için pergole montajı yapılmıştır. Bunun yanında Demirbilek Mahallesi Düğün salonunun projesi hazırlanarak: belediyemizce ihalesi gerçekleştirilmiştir. İhale kapsamında Düğün salonu inşaatı tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca Hamitabat Mahallemizde yapımı devam eden düğün salonu inşaatı da tamamlanmak üzere. Düğün salonumuzun bahçesinde ağaçlandırma çalışmalarımızı tamamlanmış bulunmaktayız.” dedi.

Tunçbilek’e Dev Rekreasyon Alanı

Tunçbilek Belediyesi tarafından hazırlanan ve TANAP’a sunulan Çevresel ve Sosyal Gelişim Projesi’nin onaylandığını ifade eden Başkan Agah Aşkın, Işık Mahallesi Erikdibi Mevkinde uygulanacak proje ile ilgili şu bilgileri verdi: TANAP projesi kapsamında belediyemizce 29000 m2’lik bir alanda rekreasyon alanı planlaması yapılmıştır. Planlama kapsamında 675 kişilik anfitiyatro, sahne ve sahne altına soyunma giyinme odaları, çok amaçlı bina, basket ve voleybol sahaları, fitness spor aletleri, mesire alanlar, yürüyüş yolları, seyir terasları, kamelya ve ahşap çatılı piknik masaları gibi sosyal donatı ve alanların bulunduğu sosyal bir proje üzerine yoğunlaşılmıştır. Bahse konu proje TANAP tarafından kabul görmüş ve 1.345.855,00 TL hibe öngörülmüştür. Projenin hazırlanması amacıyla İlbank Genel Müdürlüğüne yetki verilmiştir.

“Her alanda Hizmet Üretmeye Çalışıyoruz”

Belde belediyesi olarak imkanları çerçevesinde her alanda Tunçbilek için hizmet üretmeye çalıştıklarını dile getiren Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın, devam eden diğer çalışmalarla ilgili ise şu bilgileri verdi: “Gençlerimizin sportif faaliyetlerde bulanabileceği yeni spor alanları oluşturma çalışmalarımız kapsamında yapımını gerçekleştirdiğimiz kapalı halı projemizi tamamlayarak hizmete açtık. Belde sınırları içerisindeki dere ıslah çalışmalarımızın yanında kuru dere yataklarının temizlenmesi çalışmaları gerçekleştirdik. Köprübaşı Mahallemizde Kuran kursu yapım çalışmalarını tamamladık. Tunçbilek Hamitabat Mahallemiz bağlantı yolu çalışmaları sona doğru yaklaşmakta olup çalışmalar hızla devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Bedelsiz olarak yapılacak olan Beldemizin İmar Planı Üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Festival dostluğun, barışın ve sevginin pekiştiği meydanlardır. Kültür ve değerlerimizin hatırlanması, yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması adına. Belediyemiz tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen Linyit Kültür ve Sanat festivalinde Yoğun ilgi gösteren Tunçbilekli hemşehrilerimiz ile buluştuk, hasret giderdik. Bunun yanın da sosyal belediyecilik alanındaki çalışmalarımız la halkımız ile birlikte olmaya ve gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.