“TERCAN HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR”

2 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan ve 3. Dönemi için Milliyetçi Hareket Partisi’nden yeniden aday gösterilen Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Tercan ve Tercan Halkının her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ettiğini, bu bilinçle 10 yıldır güzelliklerle buluşturdukları Tercan ve Tercan Halkı için daha iyilerini yapmaya devam edeceklerini söyledi.

0
2649

Tercan’da 2 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan ve 3. Dönemi için Milliyetçi Hareket Partisi’nden yeniden Belediye Başkan adayı olan Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek 10 yılda Tercan’da yaşanan değişimi ve gelecek dönemde gerçekleştireceği projeleri konuştuk. 10 yılda birçok önemli yatırım gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, 10 yılda gerçekleştirdiği önemli çalışmalardan bazılarını hakkında dergimize şu bilgileri verdi:

“Toplu konut Projesini İlçemize Kazandırdık”

Ülkemizdeki illerimizin ve ilçelerimizin neredeyse tamamına yıllar önce yapılmış olan toplu konutlar, ilçemizde bizden önce yeterli girişimler bulunulmadığından Tercan’ımıza bir türlü yapılmıyordu. Tercan Belediyesi mevcut iktidara bağlı partiden olduğu dönemlerde bile bu konutları ilçemize getirememişlerdi. Ben 2009 seçimlerinde sizlere söz vermiştim. Belediye Başkanı seçilirsem ilçemize Toplu Konutları getireceğiz demiştim. Çok şükür sözümü yerine getirdim. Toplu Konutların Tercan’a yapılmasına engel olan arsa sorununu çözüp TOKİ’ye arsa temin ederek konutları ilçemize getirdik. Toplu Konutlar bitmiş olup, 2016 yılı itibariyle hak sahiplerine teslim edilmiştir. Bizde bu kardeşlerimizin sevincini ve heyecanını çok şükür yaşadık.

Küçük Sanayi Sitesi

İlçemizde sanayi sitesinin ihtiyaç olduğu herkesçe bilinmekteydi. Birçok dönem yapma girişiminde bulunuldu fakat hiçbir dönem başaramadılar. Biz bu ihtiyacı gidererek küçük sanayi sitesini bitirmiş bulunmaktayız.

İmar Planı

Tercan’da 1966 yılında çizilmiş olan imar planı uygulanmaktaydı. Arsalar, yollar, yeşil alanlar birbirine karışmış bir haldeydi. 2010 yılında 44 yıl önce çizilmiş olan imar planını günümüz şartlarına uygun olarak yeniledik. Çarpık kentleşmenin önüne geçerek ilçemizin düzenli ve planlı büyümesinin temellerini attık.

“Altyapı Sorun Olmaktan Çıktı”

İlçemizin içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi uzun yıllardan beri projesiz bir şekilde yapılmaktadır. Sadece günü kurtaracak şekilde borular döşenerek sorunlar çözülmektedir. Biz bu işlerin projesiz yapılmayacağının farkında olarak hem içme suyu şebekemizin hem de kanalizasyon şebekemizin projelerini mevcut yerleşime ve imar planına uygun olarak çizdirdik. Yaklaşık 30 kilometre uzunluğunda içme suyu şebeke projesi ve bir o kadar da kanalizasyon şebekesi olmak üzere toplamda yaklaşık 60 km’lik iki projemizi de tamamlamış bulunmaktayız. Homemade porn https://www.amateurest.com/ USA.

 

Tercan Doğalgaza Kavuştu

İlçemize doğalgaz verilebilmesi için gerekli girişimler yapılmış olup bu kapsamda 3.758 metrekare arsa temini ve tüm kolaylıklar tarafımızca sağlanmıştır. İlçemiz Fatih Mahallesi, Yavuz Selim mahallesi ve Atatürk Mahallelerine doğalgaz verilmiş olup bu yıl içerisinde ilçemiz geneline doğalgaz verilecektir.

Yol Çalışmaları

Altyapı çalışmalarına öncelik verdiğimiz için ilçemiz yollarının yenilenmesi çalışmalarımızı tamamlayamasak da bu alanda tamamladığımız ve ihtiyaç duyulan alanlarda çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız kapsamında yollarımıza toplamda yaklaşık 30.000 m2’lik alana asfaltlama işlemi yapılmıştır. İlçemiz çarşı içerisinde 2.000 metre altyapı 20.000 m2 asfaltlama ve üst yapı çalışmaları tamamlanmıştır. Ayrıca ilçemizden geçen E- 80 Karayolu orta refüjlerinde 3500 metrelik alanda ağalandırma, çimlendirme ve otomatik sulama sistemi yaptırılmıştır.

“Tercan Örnek Gösterilen Bir İlçe Haline Geldi”

Tercan’da altı mahallemizin hiçbirinde çocuklarımızın oyun oynayacağı bir park yoktu. Fatih Mahallesinde, Yavuz Selim Mahallesinde ve Kazım Karabekir ve Atatürk Mahallesinde olmak üzere çocuklarımızın eğlenceli ve güvenilir oyunlar oynayabileceği dört adet park yaptırdık. Bu parklarda bulunan spor aletleriyle vatandaşlarımız da sağlıklı bir, şekilde spor yapabilmektedir. İlçe merkezinden geçen E-80 karayolu refüjlerini çimlendirip ağaçlandırdık. Yapılan parklarımızda ve mahallelerimizin muhtelif yerlerinde ağaçlandırmalar yapıp ilçemizin daha güzel görünüm kazanmasını sağladık. İlçemizde on yıl boyunca yaptığımız ağaçlandırma çalışmalarıyla ve ilçe merkezinin genel temizliğiyle ülkemizde örnek gösterilen ilçelerden biri olmuş bulunmaktayız.

Modern Mezbahane

Yapımı tamamlanan yeni mezbahane çağın gerektirdiği isteklere cevap verebilecek şekilde tasarlanmış olup deneme kesimi başarıyla sonuçlanmış kesime hazır hale getirilmiştir.

Bayan Kültür Evi

İlçemizin en büyük sıkıntılarından başında bayanlarımızın kendilerine ait bir aktivite alanının olmamasıydı. Hizmete sunduğumuz Bayan Kültür Evi projesi sayesinde kadınlarımız kendilerine özgü tüm aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri bir yapıya kavuştu.

Düğün salonu

İlçemiz Atatürk Mahallesinde 600 m2 alan üzerine 2 katlı düğün salonu yapılarak, halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yine E-80 karayolu üzerinde bulunan eski Tercan Meslek Yüksekokulu olarak kullanılan bina tadilat görerek düğün salonu olacak şekilde tasarlanmış ve tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Öğrencilerimize Ücretsiz Servis

İlçemiz Tercan meslek yüksekokulu, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi öğrencilerine ücretsiz servis yapılmaktadır. Yine okul yönetiminin talepleri doğrultusunda öğrencilerimize araç tahsisi yapılmaktadır.

Belediye Garajı ve Araç Parkı

Yapımı tamamlanmış olan yeni belediye garajı modern bir görünüm kazandı. Daha kaliteli hizmet etme adına belediyemize, bir adet iş makinası, bir adet vidanjör (kanal açma), bir adet itfaiye, iki adet traktör, bir adet çöp toplama aracı, iki adet (15+1 ve 30+1) servis aracı alınarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

“Tercan’ın Tüm Eksiklerini Giderme Çabası İçerisinde Olduk”

Sadece belediyemizin kendi imkânlarıyla değil devlet destekli önemli projelerin yapılmasına da katkı da bulunduk. Bizim temel amacımız Tercan’ın hak ettiği hizmetlerle buluşmasını sağlamak bu noktada yaptığımız çalışma ve girişimler neticesinde ilçemize; SGK Binası, hastane, yüksekokul, üst geçit gibi önemli eksiklerimizi giderdik.

SGK Binası: Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet binası yapmaya karar verdi, arsa bulma sorunu çözülmeseydi bina başka bir ilçeye yaptırılacaktı. Biz bu problemi çözerek yer tahsisini yaptık. Böylece Tercan’ımıza modern bir SGK hizmet binası kazandırmaya katkıda bulunduk.

Üst Geçit: İlçemizden geçen E-80 Karayolu üzerine girişimlerimiz sonucu bir adet üst geçit yaptırılmıştır. Böylece vatandaşlarımızın bu yoldan geçişleri güvenceye alınmıştır.

Futbol Sahası: Yıllardır ilçemizi en iyi şekilde temsil eden, gönülden desteklediğimiz Tercan Spor için sahamızın zeminine, yaptığımız girişimlerimiz sonucunda sentetik çim yaptırılarak hizmete sunulmuştur.

Tercan Meslek Yüksekokul: 2005 yılında kapatılan Tercan Ayakkabı Fabrikası atıl durumda iken girişimlerimiz sonucu Erzincan Üniversitesi Rektörlüğüyle, Tercan Meslek Yüksekokulunu bu alana taşımaya karar verdik. Bu sayede yüksekokulumuza yeni bölümler açılarak kapasitesi arttırıldı. Bugün güzel ve tertemiz bir yerleşke alanında öğrencilerimiz öğrenimlerini sürdürmektedirler.

 “GEÇMİŞTEKİ TECRÜBEMİZLE TERCAN’IN GELECEĞİNİ İNŞA EDECEĞİZ”

10 yıldır Tercan ve Tercan halkı için gece gündüz demeden çalışan Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz,  yeni dönemde seçilmeleri halinde gerçekleştirecekleri projelerle hizmetlerini sürdürmeye ve Tercan’ın geleceğini inşa etmeye devam edeceklerini söyledi.

10 yılda Tercan’a her alanda önemli hizmetler kazandıran ve yeni dönemde de Tekrar Belediye Başkanı Adayı olan Mehmet Yılmaz, geçmişteki bilgi, birikim ve tecrübesiyle Tercan’ı yeni projelerle buluşturmaya ve Tercan’ın geleceğini inşa etmeye devam edeceklerini söyledi. 10 yılda yaptıkları çalışmalarla Tercan’ın çok önemli bir gelişim gösterdiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, yeni dönemde gerçekleştirecekleri projelerle ilgili dergimize şu bilgileri verdi:

Atıksu Arıtma Tesisi

Kanalizasyon şebekesinin bitim noktasında atık su arıtım tesisinin de projesini tamamlamış bulunmaktayız. Bütün bu projelerin yapım maliyetinin % 50’sini karşılayacak hibeyi temin etmiş durumdayız. Önümüzdeki dönem hibenin oranını arttırma yollarına giderek inşallah bu projelerin inşaatına başlayıp kısa sürede projeleri bitirerek faaliyete geçireceğiz.

Yeni TOKİ Konutları

Mevcut konutların ihtiyacı karşılamadığı tespit edilmiş olup yeni TOKİ konutları için tüm girişimler yapılmış, talepler toplanmış bu talepler doğrultusunda ön ödeme bedelleri yatırılmıştır. Kısa bir süre içerisinde yapımına başlanılacaktır. Böylelikle ilçemizdeki konut sıkıntısı tamamıyla ortadan kalkmış olacaktır.

Kent Parkı

Toplu Konutların karşısında, sürücü pistinin bulunduğu alanın yanında 5000 m2 alanda Kent Parkı projemiz tamamlanmış olup uygun hava koşullarında park inşaatına hemen başlanacaktır. Böylece bu seneden itibaren ailelerimizin rahatça gidebileceği mesire alanı yapılmış olacaktır.

Mescid

Tercanlı hayırsever hemşehrimizle birlikte Tercan Mezarlığı Girişinde 400 m2‘lik alan üzerine Selçuklu motiflerinden oluşan çift minareli bir Mescid tamamlanmak üzere olup, yakın zamanda hizmete sunulacaktır.

 “Altyapı ve Üstyapı Eksiklikleri Tamamlanacak”

Doğalgaz kazı çalışmaları esnasında Fatih Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi ve Atatürk Mahallerinde alt yapı zarar görmüştür. Bu üç mahallemizin alt yapısı bu yıl yenilenecektir. Yine aynı yıl bu üç mahallemizin yol ve kaldırımları yenilenerek daha modern bir mahalle görünümüne kavuşacaktır. Yine yıl içerisinde doğalgaz geçecek olan mahallerimizde alt yapı ve üst yapı çalışmaları devam edecektir.

Halk Pazarı Projesi

Yeni yapılacak olan halk pazarının yeri istimlak edilmiş olup projesi tamamlanmıştır. Halk Pazarı, bu yıl içerisinde yapımına başlayarak Tercan Halkının hizmetine sunulacaktır.

İş Merkezi Projesi

Yapımına bu yıl başlanılacak olan iş merkezi binamız ilçemize yeni bir görünüm kazandıracaktır. İş merkezimiz 4 kattan oluşacak olup birinci katında; Kapalı yüzme havuzu. İkinci katında; Belediye hizmet binası. Üçüncü katında; 50 yataklı otel. Dördüncü katı ise çok amaçlı konferans salonu yer alacak.

Hayvan Pazarı Projesi

18.400 m2 alan üzerine kurulacak olan hayvan pazarı projesi tamamlanmış olup bu yıl içerisinde halkımızın hizmetine sunulacaktır.

Öğrenci Yurdu

Tercanlı iş adamlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda 7500 m2 alan üzerine yapılacak olan yurt binası 1 projesi yapılmış olup en kısa zamanda inşaatına başlanılacaktır.

Mandıra Projesi

Tercanlı iş adamlarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde, istihdam oluşturmak, yöresel ürünlerimizin üretimi ve pazarlanması için gerekli çalışmalar yapılmış olup en kısa zamanda faaliyete geçirilecektir.

Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi

2018 yılı içerisinde yapımına başlanan bisiklet ve yürüyüş yolu projemizin %50’si tamamlanmış olup, bu yıl içerisinde halkımızın hizmetine sunulacaktır.

Hilal Masa Projesi

Kuracağımız bu yeni birim sayesinde ilçe genelinde yaşlı çocuk dul yetim ve tüm ihtiyaçtı insanlarımızın sıkıntıları dikkatle dinlenerek belediyemiz bünyesinde oluşturulacak yardım fonu ile tüm ihtiyaçları karşılanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.