TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK PROJE

Kurulduğu 2014 yılından bu yana birçok öncü ve başarılı projelere imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında da adından söz ettirmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda son olarak Türkiye'nin en büyük mera ıslah projesini hayata geçirdi.

0
1194

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi tarafından vasıf kaybedip yeterli düzeyde verim alınamayan meraları tekrar en yüksek verim alınabilecek hale getirmek amacıyla 2015 yılında başlatılan Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi kapsamında, 18-21 Şubat tarihleri arasında Muratlı ilçesinin Yukarısevindikli, Süleymanpaşa ilçesinin Demirli, Nusratlı ve Karabezirgan, Saray ilçesinin Servi ve Çukuryurt, Ergene ilçesinin Sağlık, Malkara ilçesinin Kavakçeşme, Müstecep ve İbribey ile Hayrabolu ilçesinin Şalgamlı ve Yörgüç mahallelerinde toplam 135 bin kg gübre dağıtımı gerçekleştirilerek, yaklaşık 100 bin dekar mera ıslahı yapıldı. Ot verimi 50 kilograma kadar düşen alanlarda verimin 4 kat attırılarak 200 kilogram seviyesine çıkartılması hedeflenen iyileştirme sayesinde, ekonomik anlamda hayvancılık yapmak isteyen işletmeler, kaliteli kaba yem ihtiyaçlarının önemli bir kısmını çayır ve meralardan karşılamış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.