TECDE MAHALLE MUHTARI ALİ YİĞİT: “BAŞKAN GÜRKAN, YILLARDIR KANGREN OLMUŞ SORUNLARI ÇÖZÜYOR”

0
1144

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ile birlikte Tecde Mahallesi’nde devam eden içme suyu hattı çalışmalarını yerinde inceleyen Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, yıllardır kangren olmuş sorunlara son noktayı koyuyor. Mahallemize yaptığı çalışmalarda bunları gördük. Açılamayan yolları açtı. Yapılamayanları yapması bizleri sevindirdi” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 2022 yatırım programında olan bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahallesi’nin içme suyu altyapısı yenilendi. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Bölgede yeni yerleşim yerlerinin oluşmasıyla birlikte altyapı ihtiyacının doğduğunu ifade eden Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, “MASKİ Genel Müdürlüğü’nün mahallemizde yapmış olduğu çalışmaları yerinde gördük. Tecde bölgesinin imara açılmasıyla beraber yeni yerleşim yerleri oluştu. İnşa edilen apartmanlar villalar ile altyapı sorunları oluştu. Vatandaşlarımızın ve bizim MASKİ Genel Müdürlüğü’ne yaptığımız müracaatlar sonucunda gerekli çalışmalar yapıldı. Çalışmalardan dolayı mahallelim adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürümüz Mehmet Mert’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

MERT: YENİ YERLEŞİM YERLERİNİN ALTYAPISI İNŞA EDİYORUZ

Daha sağlıklı ve daha sağlam altyapı için yoğun bir şekilde çalıştıklarını kaydeden MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan altyapı çalışmalarının hızlı bir şekilde bitirilmesi noktasında bizlere talimat vermişti. Bizlerde bu doğrultuda ekibimle birlikte mesai mefhumu gözetmeden çalışıyoruz” diye konuştu. Malatya merkez ve kırsal ilçelerde altyapı ile alakalı acil ihtiyaçların olduğu bölgelere ağırlık verdiklerini aktaran Mert, 1994 yılında imara açılan bir bölgenin altyapısı şimdi yapmaya başladıklarını ifade etti. Mert, “Malatya merkez Battalgazi, Yeşilyurt ve diğer 11 ilçemizde altyapı çalışmaları yapıyoruz. 7 /24 görevimizin başındayız.  Malatya’nın dört bir yanında olduğu gibi Tecde bölgesinde de altyapı çalışmalarını yapıyoruz. İçme suyu hattı yenileme çalışmaları yaptık. Bölgenin kayalık olması nedeniyle çalışma şartları çok zor. Ancak MASKİ olarak elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Tecde Bölgesinin altyapısını yenileyerek gelecek nesillere modern bir altyapı inşa ediyoruz Tecdemize hayırlı olsun” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.