“TAVŞANLI’NIN HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR”

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in en büyük hayalim dediği ve Tavşanlı’da çeşmelerden memba suyu kalitesinde içme suyu sağlayacak olan İçme Suyu İsale Hattı Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor.

0
1095

Tavşanlı’ya memba suyu kalitesinde içme suyu sağlayacak proje kapsamında 21 kilometrelik boru hattının 19,5 kilometresi tamamlandı. Kaynağa sadece 1,5 kilometre kaldı. Depolama ve klorlama binalarının inşaatları tamamlandı. Sondaj çalışmalarının da gerçekleştirildiği kaynakta kaptajın da yapılmasıyla çalışmalar bitirilecek. Tavşanlı’nın 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan İçme Suyu İsale Hattı Projesi kapsamında çalışmalar öngörülenden daha hızlı ilerliyor. 35 kişilik mühendis ve işçi kadrosunun yanında 9 kamyon, 3 ekskavatör, 2 kepçe, 2 silindir ve 1 adet de yüksek kapasiteli vinç ile boru hattı döşeme çalışmaları yürütülüyor. Ayrıca su deposu ile klorlama tesisi inşaatları da tamamlandı.

İsale Hattında Kaynağa 1,5 Kilometre Kaldı
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Arıtma Tesisi bağlantı vana odasından kaynağa kadar olan 21 kilometrelik boru hattının 19,5 kilometresinin tamamlandığını söyleyerek, “Kaynağa 1,5 kilometre kaldı” dedi. Çalışmaların öngörülenden daha hızla sürdürüldüğünü vurgulayan Başkan Güler, yüklenici firmanın söz konusu tesisi bu senenin yaz aylarında teslim edeceğini kaydetti. Başkan Güler, “İçme Suyu İsale Hattı’nın hayata geçirilmesi konusunda Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun büyük desteği oldu. İlçemizin uzun vadeli çözüm olarak 50 yıllık su ihtiyacını kaynağından karşılayacak olan 30 milyonluk dev yatırımımız tüm hızıyla devam ediyor. Göreve geldiğim günden bu yana en büyük hayalim olan bu projeyi Orman ve Su İşleri Bakanlığı’mızın büyük desteğiyle nihayet ilçemize kazandırma noktasına geldik. Çalışmalarda sona gelindi” dedi.

Kaynakta Sondaj Çalışması Tamamlandı, DSİ Tarafından Derenin Debisi Düşürülüyor
Şu aşamada DSİ tarafından derenin debisinin düşürülmesi için çalışmaların da yürütüldüğüne işaret eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Suyun alınacağı kaynakta başlatılan sondaj çalışmaları tamamlandı. DSİ tarafından şu aşamada derenin debisinin düşürülmesi amacıyla yoğun çalışma yürütülüyor. İsale hattının son 1,5 kilometresinin tamamlanması ve kaynak bölgesinde yürütülecek olan kaptaj çalışmalarının ardından projemiz hayata geçecek” ifadelerini kullandı.

Yılda 14,6 Milyon Metreküp İçme Suyu Temin Edilecek
Bu proje ile Tavşanlı’ya yılda 14,6 milyon metreküp su temin edileceğini ayrıca 12 milyon metreküp de su depolanabileceğini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, çalışmaların hız kesmeden devam etmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.