Tatvan’a Yeni Bir Belediye Hizmet Binası Kazandırıldı

Tatvan Belediyesi tarafından, Tatvan’a yeni bir belediye hizmet binası kazandırıldı. Yapımına 2016 yılında başlanan ve 2017 yılında inşası tamamlanan Tatvan Belediyesi yeni hizmet binası 2018 yılı başında hizmete açıldı.

0
2026

14 bin m² alan üzerine kurulan ve 10 bin m² kapalı alana sahip Tatvan Belediye Hizmet Binası bölgenin en modern yapılarından biri olarak dikkat çekiyor. Modern ve kullanışlı yapısıyla birlikte Tatvan’a yakışır önemli bir eseri daha Tatvan’a kazandırdıklarını söyleyen Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, ayrıca bütün birimleri tek bir çatı altında toplayarak belediye ile işi olan vatandaşlara kolaylık sağladıklarını ifade etti. Belediye yeni hizmet binası hakkında açıklamalarda bulunan Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, “1970 yıllarında yapılan ve halen kullanılan eski belediye binasının ihtiyaçlara karşılık verememesi, eski ve yetersiz olması sebebiyle, yeni belediye binası projesini 2015 yılı içerisinde ihale ederek, yapımına 2016 yılında başlandı ve 2017 yılının son aylarında tamamlandı. 2018 yılı başında da yeni binamızda hizmet vermeye başladık” dedi.

İlçe olmalarına rağmen ülke geneline örnek olabilen projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Aksoy, şunları söyledi: “Tatvan Belediyesi’ne yeni hizmet binasını 2018 yılı başında kazandırmış olduk ve aynı zamanda vadettiğimiz projelerimizden birisini de gerçekleştirmiş olduk. Hayata geçireceğimiz bu projemiz ile belediyeye sadece taştan bir bina kazandırmış olmadık, aynı zamanda ilçemizin imajına da katkıda sunmuş olduk. İlçemizin Esentepe Mahallesi’nde yapmış olduğumuz belediye yeni hizmet binası 14 bin metrekare alan üzerine kurulmuş ve 10 bin metrekare kapalı alana sahiptir. İçerisinde meclis salonu ile parti grup odalarının da bulunuyor. Halkın işlerini rahat bir şekilde yürütebilmesi için bazı birimlerimiz de eski binada hizmet vermeye devam ediyor. Tatvan, Türkiye’de örnek kent oluyor. Türkiye’ye rol model olan güzel hizmetlere ekibimizle birlikte imza atıyoruz. İnşallah, yeni binamızda da güzel çalışmalar yaparak, faydalı projeleri hayata geçireceğiz. Bu güzel hizmetlerde emeği olan meclis üyelerimize, belediye çalışanlarımıza ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.