Tatvan’a “Bilgi Evi ve Kitap Kafe” Kazandırılıyor

Tatvan Belediyesi tarafından 2018 yılı Nisan ayında Bitlis’in Tatvan ilçesinde yapımına başlanan, Eren Bilgi Evi ve Kitap Kafe binasının yapım işi son hızla sürüyor.

0
2024

Eski meteoroloji binasının bulunduğu alanda yapılan ve 2500 metrekare kapalı alana sahip olan Bilgi Evi ve Kitap Kafe inşaatı çalışmalarının aralıksız devam ettiği bildirildi.

Bina içerisinde kitap kafe, kütüphane, etüt odaları, iş atölyeleri, bilgisayar odaları, satranç odaları, eğitim odaları, çocuk oyun odaları, çocuk uyku odaları ve etkinlik odaların yer alacağı belirtildi. Küçük yaş grubu çocuklara yönelik yapılacak olan Bilgi Evi’nin içerisinde kitap kafe, kütüphane, etüt odaları, iş atölyeleri gibi eğitim içerikli bölümlerin olacağını kaydeden Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Bilgi Evi projesinin de vadettikleri projeler arasında olduğunu belirtti. Başkan Aksoy, “Belediyemiz ürettiği ve uygulamaya koyduğu projelerle, gençlerin yaşam kalitesini arttırmayı, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmeyi ve yetiştirmeyi, ufuklarını genişletmeyi, sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamayı ilke edinmiştir. Bu anlamda belediyemiz, ilçemizde bir ihtiyaç haline gelen bilgi evi ihtiyacını ‘Bilgi Evi ve Kitap Kafe Projesi’ ile karşılamayı hedefleyip, bu proje ile ilçemizdeki gençleri kültür, sanat ve kaliteli eğitim ile buluşturmayı amaçlamaktadır. Eski Meteoroloji binasının bulunduğu alanda yaptığımız bu dev projemizi İnşallah 2018 yılı Kasım ayı itibariyle tamamlamış ve hizmete açmış olacağız. Bu muhteşem yapıyı Tatvan’a kazandırmak için sabırsızlanıyoruz. Şimdiden tüm Tatvan halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.