“SULAKYURT’TA BÜYÜK BİR BAŞARI HİKÂYESİ YAZDIK”

Gerçekleştirdiği bu başarılı çalışmalarla Sulakyurt’u adından söz ettiren bir ilçe konumuna taşıyan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, gelecek nesillere modern ve yaşam standardı yüksek bir Sulakyurt emanet etme noktasında beş yıl içerisinde çok büyük mesafeler aldık. Kısıtlı imkânlarla önemli çalışmalara imza atarak büyük bir başarı hikâyesi yazdık. İnşallah, halkımızın destekleriyle 31 Mart yerel seçimlerinden sonra da daha güzel yatırımlarla Sulakyurt’u daha güzel günlere taşıyacağız.” dedi.

0
1524

“Altyapı Çalışmalarımızı Tamamladık”

İlçemizin yıllardan bu yana büyük bir sıkıntısı olan altyapı ve kanalizasyon sıkıntısını çözmek için seçim döneminde söz verdik. Çok şükür bu sözümüzü de yerine getirdik. SUKAP kapsamında %50’si hibe %50’si de belediyemiz bütçesinden karşılanan Kanalizasyon Projemizi tamamladık. Projemizin toplam maliyeti 2.110.000,00 TL olan bu proje ile İlçemizin 60 yıllık kanalizasyon sorununu ortadan kaldırdık. Proje kapsamında kanalizasyon hattının tamamını yenileyerek bağlantılarını yaptık. Bunun yanında temiz ve sağlıklı bir çevre oluşturmak ve altyapı projemizi tamamlamak için arıtma tesisimizin projesini yaptırdık. Yatırım planına aldırdık. 2019 yılında yapımına başlanacaktır.

“Yol Çalışmaları İle İlçemizin Çehresi Değişiyor”

İlçemizin en önemli sorunlarının başında gelen altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte hızlı bir şekilde üst yapı çalışmalarımızı da başlattık. 7 mahallemizde 150 bin metrekare bozuk olan cadde ve sokaklarımızda toplam da 120.000 m2 kilit parke ve bordür çalışmasıyla adeta ilçemiz ilmek ilmek ördük. Ayrıca ilçe giriş yolumuzda yol genişletme ve asfalt atılması, cadde ve sokakların kaldırımlarının yapılması, Hastane yolu ve ilçemiz merkezinde 10.000 metre asfalt yol yapılması çalışmalarımızı da gerçekleştirdik. Yol ve ulaşım noktasında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında ilçe giriş çıkış tabelaları yenilenmesi ve yol genişletme çalışmalarının yapılarak duvarlarının yapılması çalışmalarımızı da tamamladık. Yaptığımız bu çalışmaları çoğunlukla aldığımız hibeler ve belediye bütçemizden karşıladık. Hiçbir ayrım yapmadan her vatandaşımıza eşit hizmet anlayışıyla ilçemizin her köşesinde hizmet üretmeye çalıştık. 30 bin metrekare bozuk alanımız kaldı onu da inşallah ikinci dönemde yapacağız. Ayrıca Balışeyh – Sulakyurt arası yol projesi karayollarına yaptırıldı, yatırıma alınmayı bekliyor. İnşallah yeni dönemde bu yolumuzu da tamamlayacağız. Ayrıca düzenlenmesini yaptığımız cadde ve sokaklarımıza şehitlerimizin isimlerini verdik.

“Mezarlıklarımızı Yeniden Düzenledik”

“Ölüsüne saygısı olmayanın dirisine saygısı olmaz ”sözünü yerine getirerek, ilçe merkezinde bulunan mezarlıkların temizlenmesi, etraf duvarlarının tamiri ve istinat duvarları çekilmiş hayvanların otlatıldığı alanlardan kurtarılarak içerilerine abdesthane, wc-engelliler için wc yapılarak halkımızın kullanıma sunulmuştur. Temizliklerini rutin hale getirerek vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmelerini sağladık.

 “Sulakyurt Tarihinde İlkleri Yaptık”

5 Yıllık süreçte Sulakyurt’ta gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı İsmail Bildik,  “Göreve seçildiğimiz günden itibaren ilçemizin huzuru ve rahatlığı için çalışmaları aralıksız devam ediyoruz. 5 yılda 41 kere maşallah dedirtecek çok önemli hizmetler gerçekleştirdik. Sulakyurt tarihinde ilkleri yaptık. İhtiyaçlarımızın karşılanmasının yanında şehrimize değer katacak her alanda imkânlarımızı zorlayarak, yeni kaynaklar ve hibeler alarak planladığımızın çok üzerinde çalışma gerçekleştirdik. Yaptığımız önemli çalışmalarımızdan biri de meydan çalışmamız. İlçe meydanımızı daha estetik ve modern bir hale getirerek meydana Atatürk büstü yerleştirdik. Yapılan bu çalışmalarla meydanımız ilçemize yakışır bir hale geldi. Üretken belediyecilik anlayışı çerçevesinde kendi kamelyalarımızı kendimiz üretiyoruz. Kendi personelimizle kendi imkanlarımızla ürettiğimiz kamelyalarımızı ilçemizdeki park alanlarına yerleştiriyoruz. Cumhuriyet parkı mesire alanı ve açık hava kır düğün bahçesi yapılması, misafirhane ve aşevi yapımı, Taş fırını yapılması. İlçe çarşı merkezi ve tüm belediye binalarının bakım, onarım ve boyanması, Cami Çeşmesi Asa Suyu tamirat ve tadilat yapılması, Trafo ve su pompalarının yenilenmesi,  Şeyh Şami türbe bahçesinin düzenlemesinin yapılması, Belediye Şirketinin kurulması gibi çalışmalarla ilçemizin her alandaki eksiklerini ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. İlçemizde neye ihtiyacımız varsa kısıtlı imkanlara rağmen yaptığımız girişimler ve çalışmalar neticesinde yaptık. Camilerimizin abdesthane bakımı ve onarımı yapıldı. Yunus emre camii şadırvan, çevre düzenlemesi ve yapımında belediyemiz imkanları dahilinde ihtiyaçları karşılandı. Reis Mehmet Şenol ve ilçemizde ki diğer parkların çim, çiçek ve çevre düzenlemeleri yapıldı. Kayalı Dere, Çatak, Ahmet Hocaların Çeşme, Lisanların Çeşme, Dibekli Çeşmesi gibi ilçe çevresindeki çeşmelerin onarımı ve mesire alanlarının düzenlenmesi yapıldı. İlçe güvenliği için kamera sistemi kuruldu. Hayvan pazar alanı yenilendi. Sulakyurt çayının kısmen ıslahı yapıldı. Bay, Bayan ve Engelli WC’leri yapıldı. Özel halk otobüs durağı yaptık. İlçemizi e-belediyecilik ile tanıştırarak, belediyemiz işlevlerinin program lisansını satın alarak çağımıza uygun teknoloji ile buluşturduk.

“Araç Parkımızı Güçlendirdik”

Sulakyurt Belediyemiz için elde ettiğimiz araç kazanımları hepimizi memnun etti. Yapmış olduğumuz çalışma ve girişimlerimiz neticesinde; 2019 model yol süpürme aracı, 2018 model vidanjör aracı, 2017 model sıkıştırmalı çöp kamyonu, 2016 model cenaze aracı, 2011 model cenaze aracı, 2009 model damperli kamyon, 2008 model damperli kamyon, 2 adet kamyonet, vidanjör, silindir ve kepçe gibi araçları belediyemize kazandırarak araç filomuzu güçlendirdik. Bu çalışmalarımızda bizlere destek olan başta milletvekillerimize ve emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.

“Gönüllere Dokunduk”

Sosyal ve Kültürel Belediyecilik anlayışı çerçevesinde 7’den 70’e herkesin gönlüne dokunmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Bildik, sözlerine şöyle devam etti:“Her yıl anneler günü ve Dünya Kadınlar Günü ile ilgili programlar yaptık. Öğretmenler günü ve tüm özel gün kutlamalarını yaptık. İlçemiz hanımefendilerine gezi ve inceleme(Konya) düzenlendi. İlçemizden vatani görevlerini yapmaya giden gençlerimize asker uğurlama töreni yapıldı. Sünnet Şöleni gerçekleştirdik. Öğrencilerimize yılsonu mezuniyet töreni yapıldı. Hemşehri dayanışma ve kaynaşma programları yapıldı. Her yıl muharrem ayı aşure etkinliği yapıldı. Hemşehrilerimizle her ay halk toplantıları yaparak istişarelerde bulunduk. Düğün-cenaze-özel günler için masa, sandalye, çadır, çay ocağı, soba ve elektrik tesisatı belediyemiz tarafından ücretsiz temin edildi. Yangın vb. Mağdur olan vatandaşların belediyemiz tarafından imkânlarımız dâhilinde ihtiyaçları karşılandı. Her yıl ramazan ayında iftar çadırı ve günlük 400-500 kişilik ihtiyaç sahiplerine yemek verildi. Kültürel anlamda Şeyh Şami Hz. Anma ve Kavun Karpuz Festivali düzenledik. Ankara da yapılan Kırıkkale tanıtım günlerinde hem Kırıkkale’mizi hem de ilçemiz Sulakyurt’u Türkiye’ye tanıttık.”

Spora Tam Destek

Spor bizim önem verdiğimiz ve bölgede önde olduğumuz önemli alanlardan biri. Bu alanda yapmış olduğumuz girişimler neticesinde Sadettin Saran’ın desteği ile ilçe merkezimize kapalı spor salonu kazandırdık. Spor kulübü kurduk. Amatör kümede 2016-20017 2. ligde namağlup şampiyon olarak Kırıkkale Amatör 1. Lige çıktık. Sadece futbolda değil voleybol ve basketbolda da önemli başarılarımız var. Her yıl yaz spor okulları açarak çocuklarımıza spor alanlarında eğitimler verdik. İlçemizde 10 il, 29 kulüp ve 290 sporcunun katılımlarıyla 4. Etap wushu final müsabakaları düzenlendi. Gençlerimizin kötü alışkanlıklarından kurtulması için spora desteğimiz artarak devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.