“SÖĞÜT’TE ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR”

Modern ve daha yaşanılabilir bir Söğüt için kentin dört bir yanında yürüttükleri çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, “Vatandaşlarımızın zamanlarını daha kaliteli geçirmesi, çocukların daha güvenli oyun alanlarına kavuşması ve halkımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

0
1750

“Modern ve daha yaşanılabilir bir Söğüt” hedefi doğrultusunda çalışmaların hız kesmeden devam ettiren Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, “Söğüt Halkının hayatını kolaylaştıracak, yaşam kalitesini arttıracak, daha mutlu yaşamasını sağlayacak hizmetler sunmak en büyük önceliğimiz. Bu önceliğimiz çerçevesinde şehrimizin ve insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak en iyi hizmetleri sunmaya çalışıyoruz.” dedi.
Kapalı Pazaryeri Hızla Yükseliyor
Söğüt’te kapalı pazaryeri ve otopark olarak kullanılan alanın çatısının, kar birikintisi nedeniyle çökmesi sonucunda ilçeye yeni bir kapalı pazaryeri ve otopark kazandırmak için çalışmalara başladıklarını ifade eden Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, bu çalışmalar neticesinde hayata geçirdikleri Söğüt Belediyesi Kapalı Pazaryeri ve Katlı Otopark Projesi ile Söğüt’ün oldukça modern bir pazar yerine kavuşacağını söyledi. Kapalı pazaryeri ve otopark inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, proje ile ilgili yaptığı açıklamada, “Pazar yerinin altında otopark, sinema salonu ve dükkânlar olacak. İnsanlar arabalarıyla geldiklerinde otopark kısmında alışveriş süreleri kadar araçlarını ücretsiz park edebilecekler. Otoparkın üzeri 5 bin 500 metrekarelik sebze, meyve pazarı olarak kullanılacak. Otopark kısmından pazaryerine hem normal merdiven hem de 2 adet yürüyen yol sistemi olacaktır.” dedi.
Yukarı Dere Mesire Alanı Yenileniyor
Söğüt’ün önemli mesire alanlarından olan Yukarı Derede Söğüt Belediyesi tarafından başlatılan geniş kapsamlı bakım ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz Günlerde Ağaçların budanması ile başlayan çalışmalar dün itibari ile parke çalışmaları ve dere ıslahı ile devam ediyor. Söğütlülerin önemli uğrak yerlerinden birisi olan Yukarı Dere Mesire Alanı’nda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler veren Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, “Yukarı Dere Mesire Alanımızı özlenen eski günlerine döndürmek için başladığımız çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Dere ıslahı büyük ölçüde tamamlanmış olup çevre düzenleme işlemlerinde de bir kaç detay kaldı. Nisan ayı sonuna kadar bitirilmesi planlanan çalışmalar sonrasında deremizin içerisinde eskisi gibi Ördeklerimiz çevresinde ise Tavus kuşlarımız dilediğince gezebilecek. Ailelerimiz bir yandan mangalını yaparken diğer yandan ise kuş cıvıltıları ve serin serin akan derenin sesi ile mutlu, huzurlu bir piknik yapabilecekler.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.