SIZIR HER ALANDA ÖN PLANA ÇIKAN BİR BELDE HALİNE GELDİ

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde sosyal ve kültürel anlamda şehrin gelişimine katkı sağlayacak çalışmaları yaparken fiziksel yapıyı da ihmal etmediklerini belirten Belediye Başkanı Nevzat Göksu, gerçekleştirdikleri yatırımlarla Sızır’ı hem fiziki hem de sosyal ve kültürel belediyecilik alanında ön plana çıkan bir belde haline getirdiklerini söyledi.

0
1530

25 yıllık belediyecilik deneyimi ile göreve başladığı günden bu güne gerek fiziki gerekse de sosyal ve kültürel anlamda Sızır’a değer katacak hizmet ve projeler gerçekleştiren Sızır Belediye Başkanı Nevzat Göksu, dergimize yaptığı açıklamada; “Hizmet üretebilmenizde bütçe, personel ve araç çok önemli. Var olan imkânları kullanmak bir şeyler yapmak daha kolay.  Biz nihayetinde bir belde belediyesiyiz. İller bankası payımız dışında az bir şey emlak vergisi ve az bir şey de su gelirimiz var. Onda da maalesef tahsilat oranlarımız çok fazla değil. Bundan şikâyetçi olabileceğimiz bir makamda değiliz. Biz kendi kaynaklarını en verimli şekilde kullanan, yaptığımız çalışmaların amaca hizmet etmesi noktasında çaba harcayan bir anlayış içerisindeyiz. Şikâyet etmekten çok imkânlar çerçevesinde çözüm üretmeye çalışıyoruz. Birçok platformda dile getirdiğim gibi biz kendi kendine yetebilen bir belediye konumundayız. Rutin borçlarımız var. Geçmişe dönük borçlarımız var onları da ödüyoruz. Kamu hizmeti süreklidir yani Ahmet gelmiş Mehmet gelmiş bu borç benim değil diyemezsiniz onu ödüyoruz. Yeni yasa bizlere şunu söylüyor: “ önce personelin maaşını, yolluğunu, ikramiyesini neyi varsa onu ödeyeceksin.

Yatırım mı yapıyorsun, borç mu ödüyorsun,  ne yapacaksan ondan sonra yapacaksın.” Bizde bundan hareketle hiçbir personelimizin tüm alacaklarını ödedik. Şuan da belediyemizde görevli hiçbir işçi ve memurumuza tek kuruş borcumuz yok. Ne ikramiyesi ne maaşı. Hepsini ödedik.  Personel açısından bir sıkıntımız yok. Bizim 5 mahallemiz var. 4 tanesi Sızır’ın içinde biri de bize sonradan bağlanana Arpaözü Mahallesi. Tüm mahallelerimize personellerimizle birlikte imkânlarımız çerçevesinde eşit bir şekilde hizmet etme çabası içerisindeyiz. Araç gereç noktasında bazı sıkıntılarımız var onları yenileme noktasında çalışmalarımız var. Daha iyi hizmet etme noktasında araç parkımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Kendi imkânlarımızla kazıcı yükleyici kepçe aldık. 202 bin lira değerinde şuan onun borçlarını düzenli bir şekilde ödüyoruz. Özellikle çöp kamyonu ihtiyacımız vardı. Belediyeler Birliğine başvurumuzu yaptık. Çöp kamyonu ihtiyacımız karşılanacak. Kararı çıktı. Teslim edilmesini bekliyoruz. Belediyeler birliği gibi merkezi kuruluşların yaptığı bu tür hizmetler çok önemli özellikle bizim gibi küçük ölçekli belediyelere can suyu olacak bu tür desteklerin artırılması gerekiyor. Bunlar gerçekten de belediyeler için bir artı. Yatırım yapabilmek adına, artı hizmet yapabilmek adına hizmetin kalitesini artırabilmek adına güzel şeyler.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.