SİNCAN’DA KARARI HALK VERİYOR

Sincan Belediyesi sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışı ile hizmet vermeye devam ediyor.  “Halk ile birlikte şeffaf yönetim” anlayışını benimseyen Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan göreve geldiği ilk günden bu yana projelere vatandaşla birlikte karar veriyor. 

0
1389

Bizzat vatandaşlar ile bire bir görüşen Belediye personelleri son olarak Pınarbaşı Mahallesi Şehit Mahmut Aksun parkında Güngörmüşler Konağı’nın yapımını isteyip istemediklerini mahalle sakinlerine sordu. Yolunu halkın isteklerine göre belirleyen Sincan Belediyesi, konakların yapımı için vatandaşa danışıyor. Pınarbaşı Mahallesi sakinlerinin tek tek kapısını çalan belediye personelleri mini bir anketle mahallelinin fikrini soruyor.

Konaklarını Sincanlılar Seçiyor

Pınarbaşı Mahallesinde düzenlenen geniş katılımlı anket ile mahalleli, Şehit Mahmut Aksun parkında Güngörmüşler Konağı’nın inşasına karar verecek. Anket doğrultusunda Parkın bir bölümüne Güngörmüşler konağı yapılacak ya da mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda hareket edilecek.

Son Karar Halkın

Yapılacak anket çalışmasının büyük önem taşıdığının altını çizen Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan “ ‘Sincan’da halk ne derse o olur’ anlayışıyla yola çıktık. Vatandaşlarımızın memnun olacağı projelere imza atmak istiyoruz. Attığımız her adımda halkımıza danışıyoruz. İlçemizde hayata geçireceğimiz projeleri vatandaşlarımızla anket yaparak belirliyoruz.” diye konuştu.

Vatandaş Memnun

Fikirlerinin sorulmasından duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar da yapılan anketi olumlu karşıladı, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ a çözüm odaklı ve şeffaf yönetim anlayışından dolayı teşekkür etti. Sincan Belediyesi, “Halka soruyor” anketleri ile vatandaşların beklentilerini tespit etmeye, şikayetlerini ise değerlendirmeye devam edecek.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.