Simav Kapalı Pazar Yeri’ne Kavuşuyor

Simav’ın ihtiyaçları arasında yer alan pazar yeri ihtiyacını karşılama üzere Simav Belediyesi tarafından hayata geçirilen kapalı pazar yeri projesi kapsamında yürütülen çalışmalar hızla devam ediyor.

0
3207

Simav’ın en önemli eksiklerinin başında yer alan semt pazarı yıllardır ilçede eksikliği hissedilen ve bir türlü yapılamayan Kapalı Pazar Yeri için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Simav Otogarı arkasında daha önce kamyon garajı ve Belediye Kademesi olarak kullanılan alan boşaltılarak Kapalı Pazarı yeri olarak yeniden düzenleniyor. Eylül ayında temeli atılan yaklaşık 1 milyon TL bedelli Kapalı Pazar yeri projesi kapsamında zemin çalışmaları tamamlandı. Hem pazaryeri hem de kapalı otopark olarak kullanılacak alanda devam eden proje ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Süleyman Özkan, 3 bin metrekare kapalı, 2 bin metrekare açık alanı olan, içinde park ve çocuk bahçesi de bulunacak yatırımın haftanın 1 günü “Semt Pazarı” olarak, diğer 6 günü de kapalı otopark olarak kullanılacağını söyledi.

Kapalı pazaryeri projesi ile Simav’ın önemli bir ihtiyacını daha karşılayacaklarını belirten Belediye Başkanı Süleyman Özkan, “Simav’ın en önemli önceliklerinden olan Kapalı Pazar Yeri yapımı için çalışmalara başladık. Şimdiki otogarın arka bölümünde bulunan ve belediyemizin araç bakım ve ikmal alanı olarak kullandığımız 4500 metre kare alana sahip bölgede hayata geçirdiğimiz Kapalı Pazar Yeri projemiz tamamlandığında tek kat çelik konstrüksiyon yapıdan oluşan ve içerisinde yeşil alan park düzenlemesinin bulunduğu 3000 metrekare kapalı alana sahip modern bir kapalı Pazar yeri olarak hizmet verecek. Pazar yerimiz en az 180 pazarcının tezgâh açmasına olanak sağlayacak şekilde planlandı. Semt pazarının olmadığı günlerde otopark alanı olarak da kullanılabilecek olan kapalı Pazar yerinin en kısada tamamlanarak hizmete girecek.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.