“SELÇİKLER İÇİN YAPILMASI GEREKEN HER ŞEYİ YAPIYORUZ”

Selçikler Modern Futbol Sahasına Kavuştu Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar öncülüğünde vatandaşları spora teşvik etmek ve gençleri kötü alışka...

“SELÇİKLER İÇİN YAPILMASI GEREKEN HER ŞEYİ YAPIYORUZ”
“SELÇİKLER İÇİN YAPILMASI GEREKEN HER ŞEYİ YAPIYORUZ”
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Selçikler Modern Futbol Sahasına Kavuştu

Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar öncülüğünde vatandaşları spora teşvik etmek ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla hayata geçirilen projelerden biri olan Selçikler Sentetik Çim Futbol Sahası tamamlanarak hizmete açıldı.
Selçikler Belediyesi’nin, vatandaşları spora teşvik etmek ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları hedefiyle Selçikler’deki spor alanlarının arttırılmasına yönelik projeleri kapsamında yapılan Selçikler Futbol Sahası, sentetik çim yüzey olarak halkın hizmetine sunuldu. Yıldıztepe Mahallesinde inşa edilen sentetik çim futbol sahası yapımı çalışmalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın maddi katkılarıyla geçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Osman Çakar, Selçikler Beldesinde yaşayan vatandaşların uzun yıllardır beklediği spor sahasını Selçikler’e kazandırmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Selçikler’i sporda da öncü bir belde hedefine taşımak amacında olduklarını ve bu amaç doğrultusunda yatırımlar gerçekleştirdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Osman Çakar, Sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını söyledi. Proje ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Osman Çakar; “Belediyemiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın maddi katkılarıyla kasabamız Yıldıztepe Mahallesi, Çimen Sokak adresine yapılmış olan 111×74=8.214 m2 genişliğindeki Sentetik Çim Futbol Sahası Projesi, ihaleyi alan firma ve Belediyemizin yoğun çalışmalarıyla tamamlanmıştır. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Sentetik Çim Futbol Sahası Projemizin tutarı 850.455.00 TL’dir. Sentetik Çim Futbol Sahamız Gençlik ve Spor Bakanlığı standartlarındadır. Kasabamız geçlerinin ve çevre kasaba ve köylerden gelecek olan tüm futbol severlerin maçları izleyebileceği ve futbol maçı yapabileceği kapasitededir.” dedi.
“Spora ve Gençliğe Yapılan Yatırımları Önemsiyoruz”
Selçikler Belediyesi, gençlerin kötü alışkanlıktan uzak durmasını ve genlerin daha iyi ortamlarda spor yapabilmelerini sağlamak amacıyla yeni spor alanları oluşturuyor. Spora ve gençliğe yapılan yatırımların çok önemli olduğunu söyleyen Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar, “Bu projemiz ile gençlerimizin boş zamanlarını spor yaparak değerlendirmeleri ve her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaları amaçlanmıştır. Bu anlamda bu projemiz gençleri spora teşvik etmek, sağlıklı bir nesil yetiştirmek ve sporun önemini daha da pekiştirmek için büyük bir önem taşıyor. Her mahallemize gençlerimizin sportif faaliyetlerini geliştirmeleri ve aktiviteleri için halı saha, kapalı spor salonu, yüzme havuzu yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Parklarımıza zayıflama ve spor aletleri yerleştirdik. Gençlerimiz zamanlarını spor yaparak geçirecek. Hem sağlıklı bir nesil yetiştirmiş olacağız hem de gençlerimizin zararlı alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçmiş olacağız.” dedi.
Selçikler’de Yatırımlar Hız Kesmeden Devam Ediyor
Selçikler’de yaşam standartlarını gerçekleştirdiği yatırımlarla her geçen gün biraz daha yükselten, Selçikler tarihinin ilk ve tek belediye başkanı Osman Çakar, Başarılı hizmet ve projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor.
“Saat Kulesi Selçikler’in Simgesi Olacak”
Selçikler’in simgesi olacak önemli projelerden biri olan Saat Kulesi ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Osman Çakar, “Belediyemizce kasabamızın Gülbey Mahallesine yapılmış olan saat kulesi ve seyir terası Selçikler’in simgesi olacaktır. Saat kulesinde bulunan seyir terası burayı ziyaret edecek misafirlerimizin ilgisini şimdiden çekmeye başladı. Yapım çalışmalarının tamamlandığı saat kulesi yapılacak çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmete açılacak. Kasabamız tarihi yönden zengin olup MÖ Roma ve Bizans döneminden kalan 2 adet kilise ve 1 adet hamam kalıntıları vardır. Kasabamızın güney batısında 2 adet Tümülüs bulunmaktadır. Kasabamıza her yıl yaz aylarında yerli ve yabancı turistler ziyaret etmektedir. Beldemize gelen misafirlerimizin tüm beklentilerini karşılayacak ve şehrimizin estetik yönünü de ön plana çıkaracak çalışmalar gerçekleştirme çabası içerisindeyiz. Bu projemiz ile turistlerin ilgisini çekecek güzel bir görüntü elde etmiş olacağız ve dinlenme seyir terasında kasabamıza gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlayacağız. Projemizin kasabamıza maddi ve manevi katkısı büyük olacaktır.” şeklinde konuştu.
Yol ve Kaldırım Projesi İle Selçikler’in Çehresi Değişiyor
Çevreye duyarlı ve şehir estetiğine önem veren bir anlayışla çalışmalarını yürüten Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar, sağlıklı bir ulaşım altyapının oluşturulması ve şehrin daha güzel bir görünüme kavuşması için hayata geçirdikleri yol ve kaldırım projesi kapsamında belde genelinde kilitli parke döşeme çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi. Yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgiler veren başkan Osman Çakar, “Beldemizin yaşam standartlarını yükseltmek ve görsel anlamda da daha estetik bir görüntü kazandırmak adına hayata geçirdiğimiz projelerimizden biri de Yol ve Kaldırım Projesi. Proje kapsamında 10.000 m2 renksiz 8-cm’lik kilitli beton parke taşı, 5000-ton kum, bordür taşı ve 4.000 m2 renkli(kırmızı, yeşil ve gri) kaldırım taşı ihale ile satın alınmıştır. Kasabamız içinde kilitli beton parke taşı ile kaplanmamış yollarının tamamının kilitli beton parke taşı ile kaplanması amaçlanmaktadır. Böylece kasabamız daha temiz ve güzel bir görünüme kavuşacaktır. Kasabamız Gülbey Mahallesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve Yıldıztepe Mahallesi, Bahçe Sokak yolunun 8cm’lik kilitli beton parke taşı ile döşeme çalışması yapılmaktadır. Kasabamız Gülbey Mahallesi, Atatürk Caddesi yolu üzerinde sıcak asfalt kaplaması yapılan yollarda, yol kenarında renkli kaldırım taşı ile döşeme işi yapılmaktadır.” dedi.
Hal Binası Projesi Tamamlandı
Selçikler’in ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet üreterek ortaya güzel hizmetler çıkardıklarını ifade eden Belediye Başkanı Osman Çakar, Selçikler’e kazandırdıkları hal binası projesi ile ilgili ise şu bilgileri verdi: “Kasabamız Yıldıztepe Mahallesi, Çayır Sokak adresine yapılmış olan hal binası inşaatı bitmiştir. Kasabamızın geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Halkımız yaz aylarında meyve ve sebze alım satımı yapmaktadır. Yaz aylarında özellikle kiraz ve vişne ticareti yapılmaktadır. Halkımızın istekleri doğrultusunda kasabamız yerleşim yeri dışına hal binası yapılmaktadır.6 odalı ve 300 m2 genişliğindedir.
“Selçikler’e Yeni Parklar Kazandırdık”
Selçikler’in her alanda gelişmesine katkı sağlayacak projelerin yanında vatandaşların vakit geçirebileceği çocukların ise gönüllerince eğlenebileceği yeni park çalışmaları fa gerçekleştirdiklerini söyleyen başkan çakar bu çalışmalarla ilgili “Kasabamız Gülbey Mahallesine 2 adet Yıldıztepe Mahallesine 2 adet olmak üzere toplam 4 adet çocuk oyun parkı kurulmuştur. Mevcut eski parklar sökülmüş ve yenilenmiştir. Ayrıca parklarda çevre düzenleme çalışmaları da gerçekleştirilmiş olup parklarımız halkımızın hizmetine sunulmuştur.” dedi.
“Selçikler Halkının Güvenine Layık Olmak İçin Hizmet Üretmeye Devam Ediyoruz”
Selçikler tarihinin ilk ve tek belediye başkanı olan Osman Çakar, göreve başladığı ilk günden bu yana Selçikler ve Selçikler halkını birçok ilkle buluşturdu. Çeyrek asırı aşan bir hizmet dönemini geride bırakan ve Selçikler’in efsane başkanı olarak anılan Osman Çakar, “Selçikler Belediyesi 1992 yılında köy statüsünden çıkarak belediye olmaya hak kazanmıştır. 26- 27 yıldır belediye olarak hizmet vermektedir. Belediyemiz belde belediyesi olup yerel olarak 2000 nüfusa hizmet vermektedir. Belediyemizin hizmetleri arasında; yol, su, kanalizasyon, altyapı hizmetleri, kilitli parke taşı döşemesi, kaldırım çalışması, yol asfalt ve yama çalışması, çevre temizlik hizmetleri, imar hizmetleri bulunmaktadır. Beldemizin kuruluşundan bu güne 6 dönemdir belediye başkanlığı görevini halkımızın güveni ve destekleriyle yürütmekteyim. Çeyrek asırı aşan hizmet dönemimiz içerinde beldemize çok sayıda hizmet kazandırdık. Belediyemizin icraatları arasında 800 kişilik kapalı düğün salonu, açık düğün salonu, 300 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, 4 odalı soğuk hava deposu,4 daireli lojman, ayaklı su deposu, kahvehane, belediye binası, ekmek fırını, yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet sentetik çim futbol sahası, belediye kabristanlığı, parklar ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Belediyemiz uygulamalı imar planı ile açılmış olan tüm yollara içme suyu şebekesi döşenmiş, kanalizasyon hattı çekilmiş yollarımız 8-cm’lik kilitli beton parke taşı ile döşenmiştir. Seçim beyannamelerimizde söz verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmekle birlikte sözünü vermediğimiz ancak vatandaşlarımızdan gelen talepler ve kendi tespit ettiğimiz alanlarda da beldemize çok önemli hizmetler kazandırdık. Şükürler olsun ki bu güne kadar vatandaşlarımızın bizden talep edipte karşılık bulamadığı hiçbir olumsuz durum yaşamadık. Halkımızın bize olan güvenine ve desteğine layık olmak için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Göstermeye de devam ediyoruz. Allah’a şükürler olsun ki, halk için yaptığımız çalışmalarımız hep takdir edildi. Vatandaşımız bize teveccüh ederek, mührü bize emanet etti. Biz de vatandaşlarımızın bu güvenine layık olmak için hizmet üretmeye devam ediyoruz.”

12 Haz 2018 - 19:18 - ÇEVRE

Mahreç   Oxkb


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kent & Başkan Dergisi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kent & Başkan Dergisi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kent & Başkan Dergisi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kent & Başkan Dergisi değil haberi geçen ajanstır.