“ŞEHRİN İMARI VE İNSANLARIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Göreve başladığı günden itibaren Yeni Erbaa hedefi doğrultusunda Erbaa’nın önemli bir marka haline gelmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışan ve...

“ŞEHRİN İMARI VE İNSANLARIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
“ŞEHRİN İMARI VE İNSANLARIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Göreve başladığı günden itibaren Yeni Erbaa hedefi doğrultusunda Erbaa’nın önemli bir marka haline gelmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışan ve kısa sürede Erbaa’da büyük bir değişime imza atan Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, “Marka Şehir Erbaa hedefi ile çıktığımız yolda daha yaşanabilir ve geleceğine güvenle bakan bir şehir için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Belediyeciliğin rutin hizmetlerinin yanında kentin gelişmişlik potansiyelini çalışmalarını sürdürdüğümüz projelerimizle birlikte bölgesinde dikkat çeken bir merkez konumuna yükseltmeyi hedefliyoruz. Projelerimizi hayata geçirirken Erbaa’nın sadece merkezini değil, tamamını dikkate alan bir anlayışla çalışıyoruz. Yaşam alanlarının düzenlenmesi, asfalt, kaldırım yapılması gibi çalışmaların tek başına yeterli olmadığının bilinciyle hemşerilerimizin sosyal, kültürel alanlarda beklentilerini karşılayabilmek için hassasiyet gösteriyoruz. Birlikte yaşadığımız, çocuklarımıza miras bırakacağımız güzel bir şehir için emek verirken birlikte karar vermeye önem veriyoruz. Stratejimizi coğrafi bakımdan büyümeye müsait yapısı olan şehrimizin uzman ve modern bir anlayışla dizayn edilmesi, büyümesinin bilinçli bir şekilde gerçekleştirilmesi yönünde geliştiriyoruz.” dedi.

“Verdiğimiz Sözleri Bir Bir Yerine Getiriyoruz”

Verdikleri sözleri yerine getirmek için durmadan, yorulmadan yoğun bir şekilde çalışmalarını yürüten Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım 30 Mart Yerel seçimleri öncesi verdikleri sözleri bir bir yerine getirmeye devam ettiklerini söyledi.

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, “Biz göreve gelirken artık yeni bir Erbaa olacak demiştik. Yeni Erbaa’nın ilk temelini Gazi Bulvarında atmıştık. Meydan Erbaa Projesi ile temelini attığımız Yeni Erbaa için ortaya koyduğumuz proje ve yatırımlar artarak devam etti. Bu gün geldiğimiz nokta ve Erbaa da yaşanan bu değişim doğru işler yaptığımızın da bir göstergesi. Bu güne kadar Erbaa halkına vaadettiğimiz vizyon projelerin tamamı ile ilgili aşama kat ettik. Bu projelerimizin biri yükselirken diğerinin temellerini attık, bir başkasının hazırlıklarını ivedilikle başlattık. Seçim döneminde vaadettiğimiz vizyon projeleri hayata geçirirken bununla birlikte vaatlerimiz arasında bulunmayan yapılmasını zamanın görevi saydığımız projelerin hayata geçmesi için de çalıştık. Bundan sonrada aynı özveri ve kararlılıkla Yeni Erbaa vizyonu çerçevesinde çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceğiz.

Meydan Erbaa Projesi

Erbaa’nın vizyon ve vitrin projelerinden biri olan Meydan Erbaa projemizde sona geliyoruz. Gazi Bulvarıyla başlayan Cumhuriyet Meydanı, 4 çarşımız ve kültür parkını kapsayan 4 projenin entegrasyonundan oluşan Meydan Erbaa projesi kapsamında yürütülen çalışmaların % 90’lık kısmı tamamlandı. Projede genel olarak kent merkezinin sosyal, ekonomik ve kullanışlılık açısından modernize edilmesi hedeflenmiştir. Proje ile Erbaa’nın Kültür parkı, Cumhuriyet Meydanı ve çarşısı bir bütün olarak komple yenileniyor. 43 bin m2’lik bir alanda uygulan bu proje hem Erbaa’nın fiziki görünümü değiştirecek hem de vatandaş ve esnafların yaşamaktan keyif alacağı bir yaşam alanı haline gelecek.

Çamlık Korupark Projesinde Sona Gelindi

Çamlık Korupark Projesi temeli atıldıktan 8 ay sonra tamamlanma aşamasına geldi. 2 katlı restoran bölümü, kapılı ve açık çocuk oyun alanları ve modern mutfağıyla Erbaalılara hizmet vermeye hazırlanan projenin yanında bir de kafeterya yer alıyor. 2.500.000 Türk Liraya mal olan proje 2018’in bahar aylarında Erbaalıların

hizmetine açılacak. 8 yıldır atıl durumda bulanan Erbaa’nın kalbi konumunda olan 35 dönümlük alanda ger

çekleştirdikleri projelerle bu alanı önemli bir sosyal yaşam alanı haline getirmeyi hedeflemekteyiz. Etap etap uygulayacağımız projelerle bu alanın tamamını en güzel şekilde değerlendirmek amacındayız.

“Erbaa’ya Değer Katan Projeler Üretiyoruz”

Yaşanabilir kent olmanın özelliklerinden biri de altyapıdır. Erbaa’nın mevcut alt yapısının artık ihtiyaca cevap veremeyecek kadar eski ve verimsiz olması sebebiyle şehrin alt yapısının yenilenmesi önem verdiğimiz projelerimizden biridir. Altyapı projesi kapsamında

içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yenilenmesi noktasında yürüttüğümüz çalışmalarımız devam ediyor. Şehre vizyon kazandıracak önemli projelerimizden biri olan İmbat deresi projesini hayata geçirdik. Proje kapsamında yürütülen çalışmalarımız devam ediyor. TOKİ konutlarının Erbaa’da inşa edilmesi hemşerilerimizin belediyemizden beklentileri arasında ilk sıralarda yer alıyordu. Hem vatandaşlarımızın beklentilerini hem de artan nüfusla birlikte doğan konut ihtiyacını karşılamak amacıyla arsa satın alıp TOKİ’ye devrini gerçekleştirerek girişimimizi yaptık. Vatandaşlarımızdan alınan talepler doğrultusunda işlemler gerçekleştirildi, TOKİ konutlarının inşası başladı ve 2018 yılında tamamlanarak halkımızın kullanımına sunulacaktır. 224 konuttan oluşacak 1. Etap TOKİ Konutları yaklaşık 23.000.000 Türk Lirasına mal olmaktadır. Ayrıca ev projesi yardımı ile depreme dayanıklı evler inşa edebilmeleri için vatandaşlarımıza proje yardımı yapılmaktadır. 2016 yılında yürürlüğe giren uygulama ile 37 aileye proje ve yapı ruhsatı yardımı gerçekleştirilmiştir. Sadık Dostlarımız projesi kapsamında sokak hayvanları için yapılacak yeni barınaklarla hayvanların daha sağlıklı ve hijyenik ortamda rehabilite edilmesi sağlanacaktır. Biogaz Enerji Santrali, Güneş Enerji Santrali kurulması, oto galericiler sitesi, çocuk oyun parkları, üstyapı çalışmaları, bireysel ulaşım sistemi projesi kapsamında bisiklet ve engelli yollarının yapılması, yeni itfaiye Binası, sebze hali ve soğuk hava deposu önemli projelerimizi hayata geçirdik. Spora destek noktasında Erbaaspor’a verilen destekle birlikte takımın amatör ligden 3. Lige yükselmesine katkı sağlanmış ayrıca takıma modern bir tesis kazandırılmıştır. Söz verdiğimiz Uluslararası Standartlara (FİFA) uygun 10 Bin kişilik Erbaa İlçe Stadyumumuzun İhalesi Kdv hariç 17.566.000,00 TL bedelle gerçekleştirildi. Mevcut ilçe stadyumunun bulunduğu alanda yapılacak Yeni Erbaa Meydanı Projesi ile ilçemize yeni ve modern bir meydan kazandırılacaktır. Şehrin kültürel gelişimine katkı sağlamak amacıyla Erbaa Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (ESMEK), Erbaa Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Okullar Ligi, Bilgi Evi gibi projelerimizi hayata geçirdik. Bu projelerimizin yaygınlaştırılması noktasında çalışmalarımız devam ediyor.”

“Söz verdiğimizin Dışında Da Önemli Projeler Ürettik”

Seçim beyannamesinde sözünü verdikleri tüm projelerle ilgili aşama kaydettiklerini ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, seçim beyannamesinin dışında ihtiyaç duyalan ve yapılması gereken birçok alanda da önemli projeleri hayta geçirdiklerini söyledi.

Şehrin geleceği açısından yapılması gereken ne varsa onu yapmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Yıldırım, “Sosyal yardım çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Şehirde kültürel gelişime katkı sağlamak ve tiyatro kültürünün ilçemizde daha aktif bir şekilde yaşanması için Erbaa Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nu kurduk. Türkiye’de bir ilke imza atarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte Okul Oyunla Güzel projesini hayata geçirdik. İlçemizde istihdam seferberliği başlatarak göreve geldiğimiz günden bugüne Erbaa’da istihdam rakamının neredeyse beş katı artırdık. Belediyemizin birinci derecede hizmet yükümlülüğü alanında olmayan fakat yapılmasında kamu yararı gördüğümüz birçok projeye destekte bulunduk. TOKİ, Oto Galericiler Sitesi, Soğuk Hava Deposunun inşa edilmesi, yeni parklar yapılması, yeşil alan sayısının arttırılması gibi sebeplerle yaptığımız kamulaştırma ve elde ettiğimiz tahsislerle belediyemiz kaynaklarına 650 dönüm yeni yer kazandırılmıştır. Yanında seçim beyannamemizde yer almayan önemli projelerimizden biri de doğalgaz projesi. Erbaa’da kültür altyapısını güçlendirmek amacıyla kurduğumuz ESMEK, Şehir Tiyatrosu gibi organizasyonların dışında vatandaşların ihtiyaç ve beklentileri göz önüne alınarak sanatçı, yazar, tiyatro toplulukları üç buçuk yıl boyunca hatırı sayılır sıklıkta Erbaa halkıyla çeşitli organizasyonlarda buluşturulmuştur. Gazi Osman Paşa Mahallesinde bulunan kanalın üstü kapatılarak park, yeşil alan ve aydınlatma çalışmaları yapılmıştır. Hoş geldin bebek, beyaz masa Park Vadi 2. Etap projesi, tarihi Erek Hamamı restorasyonu, araç filosunun güçlendirilmesi gibi önemli projelerimizi hayata geçirdik. Bu projelerimizin dışında da atıksu arıtma çamurları solar kurutma tesisi, atıksu arıtma tesisi sürekli ölçüm istasyonu, katı atık aktarma istasyonu kurulması, tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi, sulama kanalı projesi, asfalt şantiyesinin modernize edilmesi gibi projelerimiz ile ilgili çalışmalarımız ise devam ediyor.” dedi.

11 Nis 2018 - 14:19 - ALT YAPI

Mahreç   Oxkb


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kent & Başkan Dergisi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kent & Başkan Dergisi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kent & Başkan Dergisi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kent & Başkan Dergisi değil haberi geçen ajanstır.