“Şehitlerimizin İsimleri Şehitler Çeşmesi ile Ölümsüzleşti”

Belediye Başkanı Arif Kaplan’ın Balâ’ya kazandırdığı önemli projelerden biri de Şehitler Çeşmesi.

0
1894

15 Temmuz hain darbe girişiminin Balâ’da yaşatılması adına verem çeşmesi olarak bilinen alanda gerçekleştirdikleri düzenleme ve uyguladıkları projeyle bu alanı daha modern ve manevi atmosferi daha fazla olan bir alan haline getirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Arif Kaplan, “İlçemizde verem çeşmesi olarak bilinen alanda gerçekleştirdiğimiz çalışmayla çeşmenin bulunduğu alanı hem daha estetik hem de daha kullanışlı bir hale getirdik. 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 15 Temmuz şehitlerimizi ve diğer şehitlerimizden bazılarının isimlerinin yer aldığı bu alanı Şehitler Çeşmesi adını verdik. Modernize ettiğimiz çeşmeyle birlikte anıtsal yapılar, mescid, bank, kamelya ve çevre düzenlemeleri ile bu alanı Balâ’mıza yakışır bir hale getirdik.” dedi.

Şehitlerimizin isimlerini şehitler çeşmesi ile ölümsüzleştirdiklerini söyleyen Arif Kaplan Sözlerine Şöyle devam etti: “O geceyi anlatamazsınız. Yaşamak ayrı bir olay. O gece sabah namazında Külliyedeydim. Orda bir bayan beni çok etkiledi. İki üç aylık bir çocuğuyla gelmiş sabah namazını kılıyordu. O esnada da helikopter yukardan tarayıp geliyordu. Bayan namazını hiç bozmadı. Bu Olay beni çok etkiledi. Biz de bu iman ve vatan sevgisi oldukça bu memleket yıkılmaz. Kimse yıkamaz. Hain darbe girişiminde haber alır almaz buradan yaklaşık 250 araçla 750 hemşerilerimizle birlikte külliyeye gittik. Bizimle birlikte oraya gelen Mutlu Can Kılıç kardeşimiz de orada şehit oldu. Bizde hem kardeşimizin hem de diğer şehitlerimizi unutmamak ve unutturmamak adına verem çeşmesi olarak bilinen şifalı çeşmemizin olduğu bölgede yaptığımız düzenleme ve yenileme çalışmalarından sonra bu alana şehitler çeşmesi ismini verdik. Biz bu hainliği de milletimizin ortaya koyduğu bu destanı ve kahramanlığı da unutmayacak ve unutturmayacağız. Bu devleti bu milleti, bu ülkeyi kimse yıkamayacak. Bizde bir tabir vardır: “Dışarıdan kimse hiç bir şey yapamaz kalleşlik içerden olmazsa.” Dışarıdaki sana bir şey yapamaz kalleşlik içerdeyse bu çabuk yıkılır. Allah’a şükür ki kalleşimiz az. Üç beş çapulcunun yaptığı hainliğe de bu millet canını siper ederek gereken cevabı verdi.”

Tek Sıkıntımız Yol

Grup yollarının asfaltlanmasıyla birlikte Balâ’nın tüm sorunlarını çözüme kavuşturmuş olacağız. Bu konuda da Büyükşehir Belediyemiz gerekli çalışmaları yapacak. Grup yollarının yapımı ile ilgili ihaleler yapıldı büyükşehir belediyemiz bu konuda en kısa sürede çalışmalara başlayacak. Bu konuyu yakından takip ediyoruz. Özellikle yüksek tonajlı araçların ilçemizden sürekli geçmesi yollarımızın tahrip olmasına ve bozulmasına neden oluyor. Bu konuda Büyükşehir belediyemizle yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde ilçe merkezimiz başta olmak üzere önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Kalan grup yollarımızın yapılmasıyla da ilçemizin fiziki anlamda önemli bir eksikliği kalmayacak.

“Balâ’nın Tüm Eksiklerini Gideriyoruz”

Balâ’nın her alanda gelişmesi için yoğun bir çaba harcadıklarını ve bu konuda öneli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Arif Kaplan, “Çevre düzenleme ve yeşil alan çalışmaları gerçekleştirdik özellikle yeşil alanları önemsiyoruz. İlçe sınırlarımız içerisinde önemli ormanlarımız ve mesire alanlarımız var. Özellikle bu alanlarda düzenleme ve ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Gazino Tepe Mevkii’nde, on bin çam ağacını toprakla buluşturduk. Her mahallemizde park alanları oluşturduk. Şuan 56 mahallemizin tamamında park ve çocuk oyun alanlarımız mevcut. Yine Ankara Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürüttüğümüz imar çalışmamız var. Büyükşehir belediyemizin destekleri ile ilçemize kazandırmış olduğumuz asfalt üretim tesisi, çiftlik sepeti piknik alanı, un fabrikası, atık su arıtma tesisi, kültür merkezi, araç parkının güçlendirilmesi, spor alanları ve tesisleri gibi önemli projelerimizi tamamladık. Yine ilçemizin geleceği açısından çok önem verdiğimiz projelerin başında gelen kentsel dönüşüm projemiz var.  Resmi gazetede karar yayımladı. Ama seçim süreci biraz beklemeye almamızı neden oldu önümüzdeki günlerde bu konudaki girişimlerimiz ve çalışmalarımız devam edecek.” açıklamasında bulundu.

 “Her zaman Vatandaşlarımızın Yanındayız”

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde her zaman vatandaşların yanında olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Arif Kaplan, “Sosyal belediyecilik alanında ilçemizdeki tüm ihtiyaç sahiplerimizin yanında olmaya ve sıkıntılarını çözmeye çalışıyoruz. Tabi bu tür faaliyetleri gizli yapmak daha anlamlı. Bunları ifade etmekte doğru değil. Ama tüm vatandaşlarımızın sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını biliyoruz. Ve gerek belediye olarak gerekse de şahsi olarak ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşımaya gayret ediyoruz. Onun dışında engelli ve yaşlılarımızın daha rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamak için büyük bir titizlikle çalışmalarımız yürütüyoruz. Vatandaşlarımızla zaten hep iç içeyiz, doğumdan ölüme hayatın her aşamasında yanlarındayız. Bunun yanında yine sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde eğitime büyük önem veriyoruz. Milli Eğitime bütün destekler bende sınırsız. Boya lazım olur gönderirim, kütüphanesi kırılmıştır yaptırırım. Okullarımızın bahçesidir, oyun alanıdır aklınıza gelebilecek tüm ihtiyaçlarını anında karşılamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin tüm sıkıntı ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz. Sık sık okulları ziyaret ederim. Okul açıldığında kapandığında gider tek tek başarılı öğrencilerin ödülünü veririm. Bizim geleceğimizin teminatı çocuklarımız. Çocuklarımızın daha iyi koşullarda yetişmesi eğitimlerini alması için belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya gayret ediyoruz.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.