ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNDE SONA GELİNDİ

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk’ün Kangal’a kazandırdığı önemli projelerin başında gelen Kangal Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde çalışmaların sonuna gelindi.

0
1516

Kangal’ın en önemli eksiklerinden biri olan Otobüs Terminali konusunda hayata geçirdiği projenin inşaat çalışmalarını tamamladıklarını belirten Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, devam eden çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Kangal’a bölgenin en modern otobüs terminallerinden birini kazandıracaklarını söyledi. Şehirlerarası terminali de %98 oranında tamamladıklarının altını çizen Başkan Öztürk, Kangal’ın geleceğine büyük bir yatırım anlamı taşıyan projenin bütünüyle belediye kaynakları ile yapıldığını, yaklaşık 6 buçuk milyon liraya mal olduğunu kaydetti.  Şehirlerarası Otobüs Terminali ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “İlçemiz sınırları içerisinde düzenli bir otogar mevcut olmayıp bu eksikliğin giderilmesini amaç edindik. Tamamen belediyemiz bütçesi ile 22 Mayıs 2017’de inşaatına başlanan Kangal Otobüs Terminali tamamlanma aşamasına geldi. Kangal Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin bitmesi halinde; alt katında 10 adet otobüs peronu, 29 adet araç park yeri, 10 adet acente hizmet verecek. Üst katta ise Kongre Toplantı Salonu ve İdari Bölüm Tesisi bulunacak. Ayrıca terminalde internet kafe, dükkânlar, restorant ve kafeteryalar da yer alacak.” dedi.

Çevre düzenleme çalışmalarının sürdüğü şehirlerarası terminalde tır ve kamyonlar için de özel alan bulunuyor. İstinatları tamamlanan bu alan da bir ay kadar sonra bitmiş olacak. Başkan Öztürk, terminal projesinde acele ettiklerini kaydettiği açıklamasında çok önemli bir noktaya dikkati çekti: “Bu terminal ve tır parkındaki acelimizin sebebi şu; Sivas-Malatya Karayolu bitmek üzere. Karadeniz’den çıkan yolcu Malatya, Diyarbakır tarafına gittiğinde 160 km yolu kısalacak. O nedenle elimizi çabuk tutup burayı yetiştirmemiz gerek diye düşündük, altyapısını hazırlamış olduk.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.