SAVUNMA SANAYİNİN GÜÇLÜ ŞEHRİ; KAYSERİ

0
502

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarını havaalanında karşılayan Başkan Büyükkılıç, ASPİLSAN Pil Üretim Tesisi’nin temel atma törenine katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ü havalanında karşılayarak, savunma saniyinin güçlü şehri Kayseri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç, ASPİLSAN Enerji AŞ Pil Üretim Tesisi’nin temel atma törenine de katılarak şehri adına büyük bir onur yaşadı.

Yerli ve milli üretimde hem Kayseri’de hem de Türkiye’de en önemli kuruluşlarından biri olan Aspilsan’ın, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak dışa bağımlılığı azaltacak, şarj edilebilir lityum pil üretecek olan Aspilsan Enerji A. Ş. Pil Üretim Tesisi’nin temel atma töreni Mimarsinan OSB’de gerçekleşti.

Kayseri’nin Türkiye’de prestijli işlere imza atarak adından söz ettirdiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, dışa bağımlılığı daha da azaltacak olan şarj edilebilir lityum pil üretim tesisinin şehre hayırlı olmasını temenni ederek, şunları söyledi:

“Yerli ve milli üretimde hem şehrimizin hem de ülkemizin en önemli kuruluşlarından biri olan Aspilsan Türkiye’de bir ilke daha imza atarak dışa bağımlılığımızı daha da azaltacak olan şarj edilebilir lityum pil üretim tesisini Mimarsinan OSB’de kuruyor. Büyük bir gurur ve mutlulukla Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’ın da katılımlarıyla Aspilsan Enerji A. Ş. Pil Üretim Tesisi’nin temel atma törenini gerçekleştirdik. Bu önemli tesisin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese ve şirketin kurulmasında emeği geçen kıymetli Kayseri halkına teşekkür ediyor, savunma sanayimiz için çalışan ve üreten tüm Aspilsan ailesini tebrik ediyorum”

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin savunma sanayinin güçlü bir şehri olduğunu, bugün temeli atılan tesisin de bu gücü artırdığına işaret ederek, önümüzdeki dönemde savunma sanayiye yönelik yatırımların artacağına inandığını belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki başta olmak üzere Kayseri protokolünün yoğun ilgi gösterdiği temel atma programının ardından Bakan Akar ve beraberindekiler Cuma namazını Orgeneral Hulusi Akar Camisi’nde eda etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.