“SAV’IN MARKA DEĞERİNİ VE PRESTİJİNİ ARTIRDIK”

30 Mart 2014’tegöreve başlayan ve o günden bu güne gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarıyla Sav’da büyük bir değişime imza atan Sav Belediye Başkanı Mustafa Avşar, Türkiye’nin En Prestijli Belediye ödülü olan “Kent & Başkan Ödülü” ile taçlandırdığı başarılı çalışmalarıyla Sav’ın marka değerini ve prestijini de artırdıklarını söyledi.

0
1246

 “Mesirelik Alanı Projesi Sav’a Değer Katacak”

Kasabamız Mesire alanın yaklaşık 10.000 metre karelik kısmında çevre ve peyzaj çalışmaları, 12 adet kamelya ve mangal yerleri, kafeterya, çeşme, ortak alanları ile birlikte dokusuna uygun olarak taş binalar yapılarak vatandaşımızın hizmetine sunduk. Kasabamızın en güzel mevkilerinden biri olan kilisebaşı mevkiine yaptığımız bu muhteşem eser hem görsel olarak hem de kullanım alanı olarak Sav’a çok yakıştı. İnsanlarımız bu alana yoğun ilgi göstermeye şimdiden başladı. Bu alanın ayrı değeri olacak. Sıcak yaz günlerinde bu alan hem sav hem de bölgemiz için önemli bir dinlenme ve nefes alma yeri haline gelecektir.

“Çayboyu Projesi İle Sav’ın Kimliği Değişti”

Şehrin estetik yönünü ön plana çıkaracak ve şehre değer katacak önemli projelerimizindin biri de Çayyolu projemiz. İki etapta uyguladığımız projemiz kapsamında Kasabamıza alternatif giriş olan Çay Boyu yollarımızı gidiş geliş olmak üzere yaklaşık 3 km alanı 30.000 metre kare kilit parke taşı ile kapladık ve peyzaj çalışmaları ile tamamladık. Alana sosyal donatı ve spor aletlerinin yerleştirilmesi noktasındaki çalışmalarımız ise devam ediyor. Sav Bu projeyle çok farklı bir görünüm ve kimlik kazandı. İnşallah bundan sonraki süreçte bu alanı daha da güzelleştirmeye devam edeceğiz.

“Her Alanda Hizmet Üretmeye Çalıştık”

Göreve geldikten hemen sonra ilk olarak, aciliyet teşkil eden alanlarda çalışmalarımızı başlattık. İvedi olarak 25 sene öncesinin kanalizasyon hatları vardı. Sürekli oralar tıkanmaktaydı. Buraları yenileyip yapalım dedik. Altyapı çalışmaları kapsamında mahallelerimizin altyapı sorunlarını kendi imkanlarımızla çözmeye çalıştık. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında mahallelerimizin kanalizasyon ve içme suyu hatları yenilendi. İhtiyaç duyulan tüm mahallelerimizin tüm altyapı sitemlerini yenileyerek üst yapı çalışmalarına hazır hale getirdik. Altyapısı tamamlanan yerlerde hızlı bir şekilde üst yapı ve yol çalışmalarımızı gerçekleştirmeye çalıştık. Asfalt, yol genişletme, kilit parke taşı ve kaldırım çalışmaları yapıldı. Cadde ve sokaklarımızın bakımı onarımı için çalışmalarımız devam etmektedir. Hedefimiz; Tüm Cadde ve sokaklarımızı Sav Kasabamıza yakışır bir hale getirmek. Kasabamızda bulunan mezarlıkların bakımları her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. Kasabamız girişinde bulunan Harman yeri parkında peyzaj ve ışıklandırma çalışmaları gerçekleştirerek modern bir hale getirdik. Kasabamızın ve ilimizin konut ihtiyacını karşılamak noktasında sosyal konut projesini hayata geçirdik. Sav ve Isparta’nın 4 mahallesini yakından ilgilendiren Deri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (DOSB) koku sorunuyla alakalı girişimlerimiz neticesinde Isparta belediyesinin destekleri ile kapalı kanal sistemi projesini hayata geçirerek Isparta ve kasabamızdaki koku sorununu ortadan kaldırdık. Yakından takip etmiş olduğumuz ve önem verdiğimiz Sav Göleti projesi için DSİ 18. Bölge Müdürü Sayın Mahmut Berber kasabamıza gelerek gölet yapılacak alanı bizzat kendileri inceledi ve yapım aşaması için ilgili müteahhide proje yer teslimi yapıldı. Proje ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Biz her alan Sav’ın gelişimine katkı sağlayacak hizmetler ürettik. Bundan sonrada aynı şekilde devam edeceğiz.

Düğün ve Konferans Salonu

Kasabamızda eksikliği hissedilen düğün salonu ihtiyacını karşılamak noktasında gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında çok amaçlı kullanılabilecek modern bir düğün ve konferans salonunu kasabamıza kazandırdık. Konferans, toplantı ve diğer etkinliklerinde yapılabildiği düğün ve konferans salonunu ile kasabamızın önemli bir eksikliğini daha gidermiş olduk.

Sav Belediyesi Sosyal Tesisleri Herkese Hitap Ediyor

2015 yılında kasabamıza kazandırdığımız Sosyal Tesis binamızda Halk Eğitim ile birlikte ortaklaşa yürüttüğümüz Dikiş Nakış, Takı Tasarım, İğne Oyası, Halı ve Spor kurslarımız ile Halkımıza hizmet vermeye çalıştık. Bu kurslara kasaba bayanlarımızın katılımları da bu hizmetleri hem kolaylaştırdı hem de daha renkli bir hal almasını sağladı. Sosyal tesisler binası içerisinde Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışma sonucu açılan bayanlarımıza hem istihdam hem de tarihi kültürümüzü devam ettirmek amacı ile açılan halı kilim kursları devam ettirilmiş olup yanı sıra diğer dikiş nakış ve takı tasarım gibi kurslarımızın devamı sağlanmıştır. Sosyal tesislerinde 4 derslik salon, spor salonu, halı odası ve kafe salonlarıyla hizmet veriyor. Tesis sadece gençlere değil halkın tüm yas guruplarına hitap ediyor. Sosyal Tesislerimizde öğrencilerimize yönelik etütlerimiz ve eğitim faaliyetlerimiz devam etmektedir. Ayrıca Belediye olarak yapmış olduğumuz sosyal tesislere halkımızla birlikte ortaklaşa halk kütüphanesi kazandırdık.

“Sosyal Belediyeciliği Önemsiyoruz”

Sosyal belediyeciliği önemsiyoruz. Halkımızla sürekli bir arada ve iç içeyiz. Bir insanın doğumundan ölümüne kadar belediyemizin şefkatli kollarını vatandaşlarımıza uzatıyoruz. Sosyal belediyecilik alanında göreve geldiğimizden bu yana devam eden Hoş Geldin Bebek projemizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda yeni bebeği dünyaya gelen aileleri ziyaret ederek bebek battaniyesi vb. hediyeler veriyoruz. Ramazan ayında geleneksel olarak Ramazan etkinlikleri düzenledik. Ayrıca Ramazan ayında belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ramazan paketi hazırlanarak gıda yardımı yapıldı. Kasabamız gençlerinden askere gidenler için tören düzenlendik. Spora destek noktasında tamamı kasabamız gençliğinden oluşan Sav Gençlik Spor’un kurulmasında öncülük ederek sporu ve sporcuyu destekledik. İmkanlarımız çerçevesinde desteklerimiz devam etmektedir. Sosyal belediyecilik alanında farkındalık oluşturmak ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak noktasında çeşitli konferans ve tiyatro gösterileri gerçekleştirdik. Ayrıca Devlet Millet El Ele Uyuşturucuya Hayır yürüyüşü ile uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekmeye çalıştık. Bizim amacımız gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, iyiye güzele ve doğru olana yönlendirmek. Belediye olarak gençlerimizin eğitim, sosyal, kültürel ve sportif anlamda kendilerini geliştirebilecekleri alanlar oluşturmaya ve bu alanda yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. 1. Ergen festival, İncili Çavuş Etkinlikleri ve toplu sünnet gerçekleştirdik. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.