“SARIOĞLAN’DA HERŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK”

“Bizim tek istediğimiz insanlarımızın huzur içerisinde yaşaması. Biz memleketimize ve memleketimizin güzel insanlarına hizmet etmek amacındayız. Bizim...

“SARIOĞLAN’DA HERŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK”
“SARIOĞLAN’DA HERŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK”
+3
Haber albümü için resme tıklayın

“Bizim tek istediğimiz insanlarımızın huzur içerisinde yaşaması. Biz memleketimize ve memleketimizin güzel insanlarına hizmet etmek amacındayız. Bizim şahsi bir menfaat sağlamak gibi bir düşüncemiz olmadı. Bundan sonra da Allah nasip etmesin. Partimizin, değerli büyüklerimizin bize olan güvenine layık olmaya ve Sarıoğlan halkını hak ettiği hizmetlerle buluşturmak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

Ali Osman Yıldız’ın İçişleri Bakanlığı tarafından adli ve idari soruşturma nedeniyle görevinden alınmasından sonra 21 Haziranda toplanan Belediye Meclisi, Yusuf Akbulut’u Sarıoğlan Belediye Başkanlığı görevine getirmişti. Göreve başladığı ilk andan itibaren Sarıoğlan’ın sorunlarından kurtarmak ve Sarıoğlan halkını hizmetle buluşturmak için çalışmalarına başlayan Sarıoğlan Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, “21 Haziran’da meclis üyelerimizin seçimi ile Sarıoğlan Belediye Başkanlığına başladık. Göreve başlar başlamaz da bu güne kadar olan ayıplarımızı, kusurlarımızı kaybedelim? Nasıl kaybedelim? Herkes yargı yolunda yargılansın, Sarıoğlan’ın 30-50 yılı incelensin ve yargı önünde herkes hesap versin. Bu doğrultuda ilçe başkanımız, il başkanlığımız, bakanlıklarımız, genel merkezimize yazmış olduğumuz yazılar neticesinde belediyemize 9 tane müfettiş getirdik. Şuan yargı süreçleri devam ediyor.” dedi.

Yaşanan sürecin dışında yıllardır ihmal edilmiş gerçek anlamda hizmetle buluşamamış Sarıoğlan’da büyük bir hizmet atağı başlatmaları gerekliğinden yola çıkarak çalışmalarına başladıklarını belirten Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, Hükümet, bakanlık ve büyükşehir belediyesinin de destekleri ile Sarıoğlan’ı ihya edecek önemli projeleri bir bir hayata geçireceklerini belirterek “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Bütünşehir yasasını ile ilgili “Burası Büyük bir market. Buranın içerisinde 16 tane büyük ilçe var. İlçe belediye başkanları ne kadar çok proje yaparlarsa bu marketten o kadar çok alışveriş yaparlar.” demişti. Biz de o marketten en iyi şekilde yararlanmak için büyük bir gayret içerisinde çalışmalarımızı yürütüp projeler üretmeye çalışıyoruz. Bize sunulan bu imkânı fırsata dönüştürmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Sarıoğlan’da bu güne kadar 51 trilyonluk yatırım yapıldı. Biz göreve başladığımızda ise 21 trilyonluk yatırım gerçekleştirdi. İnşallah bu daha da artacak. Sarıoğlan toplamda 300 Milyon TL’yi aşan yeni yatırımlarla bambaşka bir şehir kimliği kazanacak.Bize desteklerini esirgemeyen tüm büyüklerime başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Bakanlarımıza, milletvekillerimize, parti teşkilatımıza ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çelik’e sonsuz teşekkür ediyorum.Bizi desteklediler, desteklemeye de devam ediyorlar. Bizlerde durmadan çalışarak onların bu desteklerine layık olmak için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

“SARIOĞLAN YENİ PROJELERLE ŞAHA KALKACAK”

Sarıoğlan’ın hizmet alanındaki eksikliklerini gidermek için başlattıkları çalışmalar kapsamında 26 önemli proje hazırladıklarını ve Bakanlıklara sunduklarını belirten Sarıoğlan Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, Sarıoğlan’ın kısa sürede hayata geçirecekleri bu projelerle şaha kalkacağını söyledi.

Adalet sarayı, sanayi sitesi, park bahçe, hastane, pazaryerleri, meydan düzenlemeleri, kavşak ve üst geçit projeleri, Tarihi değerlerin yeniden canlandırılmasına yönelik restorasyon projeleri, imar düzenlemeleri, sosyal tesis ve sosyal yaşam alanları gibi hemen hemen her alanda şehrin ihtiyaç duyduğu ve yıllardır özlemle beklediği hizmetleri Sarıoğlan’a kazandırmak için yoğun bir mesai harcayan Yusuf Akbulut’un en büyük amacı ise 27 mahallesi ile bir bütün olarak ele aldıkları Sarıoğlan’ın tamamında fiziki yapılanma ve değişimle birlikte sosyal değişim ve dönüşümü de sağlamak. Sarıoğlan’ı bir bütün olarak ele aldıklarını ve bu doğrultuda ihtiyaçları ortadan kaldıracak önemli eksiklikleri ortadan kaldıracak bir planlama yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, yürüttükleri çalışmalarla ilgili ise şu bilgileri verdi: “Sarıoğlan Kayseri’nin güzide ilçelerinden bir tanesi ülkemiz açısından da oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Önemli bir geçiş noktasında yer almaktadır. Yanı başımızda geçen uluslararası yol, doğuyu batıya bağlayan demir yolu hattı ve ülkemizin önemli değerlerinden biri olan Kızılırmak ilçemiz sınırları içerisinden geçiyor. Böyle bir konumda yer alan ilçemizde hiç kimsenin hizmet yapmamak gibi bir lüksü olamaz. Bizde bunun için 26 tane proje hazırlayıp ilgili bakanlıklarımıza sunduk.Bir önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız, Kayseri milletvekilimiz Sayın Taner Yıldız, Kayserimizin 21 yıl belediye başkanlığını yapan bu gün hem Kayserimizi hem de ülkemizi her yerde en şekilde temsil eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Kayseri de uzun süre milletvekilliği yapan, bir önceki dönem Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş, milletvekillerimiz ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çelik’in katkı ve destekleri ile ilçemizde güzel hizmetlerin temeli atarak ilçemize güzel eserler kazandıracağız. Tabi bu ha deyince bu günden yarına olmuyor. Biz projelerimizi yapıyoruz. Bir yandan bu projeler onaylanıyor bir yandan da onaylanan projelerimizi hayata geçiriyoruz. Hazırladığımız projeler arasında yer alan adalet sarayı projemiz onaylandı. Yetiştirilebilirse 2018’in ilk yarıyılında yetiştirilemezse ikinci yarıyılın ilk çeyreği içerisinde 6 katlı adalet sarayı projemizin temelini atacağız.Ölenlere Allah rahmet eylesin kalanlara Allah Sağlık sıhhat versinbizden önceki belediye başkanlarımız, kardeşlerimiz, abilerimiz Sarıoğlan Belediyemizin eski hizmet binasın olduğu alanı Adalet Bakanlığı’na verdi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Uzun bir süreçte hayata geçirilemeyen bu proje bizlere nasip oldu. İnşallah temelini atıp Sarıoğlan’a yakışır bir adalet sarayıkazandıracağız.

“26 projemiz içerinde hiçbir mahallemizi bir diğerinden ötekileştirmeden hepsini bir bütün olarak ele alıp ihtiyaçları en doğru şekilde belirleyip hazırladık. Bizim amacımız birilerini kayırmak değil Sarıoğlan’ı bir bütün şeklinde sıkıntılarından arındırılmış daha modern daha huzurlu bir şehir haline getirmek. Bunun çabası içerisindeyiz.

“Sanayi Sitesi İçin Önemli Bir Mesafe Kat Ettik”

Bakanlarımızla birlikte istişare ederek Sarıoğlan’ımızın girişinde %40’ının esnaf kardeşlerimiz tarafından %60’lık kısmının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından karşılanacağı Sanayi Sitesi Projemizi hayata geçiriyoruz. Yıllık %2 faiz ile 2 yıl ödemesiz toplamda 13 yıl içerisinde ödemeli ödeme planımızı yaptık. Kooperatifimizi kurduk Sarıoğlan küçük sanayi sitesi olarak. İçerisinde; sosyal tesis, benzinlik, camii, fırın, market, 100 adet 200 m2 ve 100 adet 400 m2’lik ikişer katlı dükkanların bulunacağı proje uygulama aşamasına geldi. Tarımsal arazi olduğundan dolayı bu alanın arazi sıkıntısı vardı. Onu çözdük. İnşallah önümüzdeki günlerde projemizin temelini atıp yapım çalışmalarına başlayacağız.

“Sarıoğlan’ıİmar Değişiklikleri İle Kaçak Yapıdan Kurtaracağız”

Sadece bununla ilgili değil Ilıca, Çiftlik, Palas, Bakacak ve Şenyurt Mahallelerimiz sınırları içerisinde olan tarımsal arazi ile ilgili bakanlığımıza yazılarımızı yazdık Kayseri’de önümüzdeki günlerde alınacak kurul kararını Ankara’ya göndereceğiz. Bu sürecinde takipçisi olacağız. Bu alanların kamu yararına kullanımı ile ilgili kararımızı çıkarıp bu mahallerimizdeki alanları tarladan arsaya dönüştürüp gerekli imar ve altyapı çalışmalarını gerçekleştirip kaçak yapıdan kurtaracağız. Bütün bu alanları imar planı çerçevesinde hazırlanıp ruhsatlı yapıya döndüreceğiz. Sarıoğlan’ın geleceği için en önemli projelerimizden biri de bu.

“Tarihi Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz”

Sarıoğlan sınırları içerisinde önemli tarihi eserlerimiz var. Biz bu tarihi eserlerimizden asla ödün vermiyoruz. Tarihi eserlerimizden bir tanesi Palas Mahallemizde bulunan Ulu Cami. Bin yıllık bir geçmişi olan camimizin restorasyonu için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunduğumuz projelerimiz onaylandı. Kısa bir süre içerinde çalışmalarımız başlayacak ve tarihi Ulu Camimiz aslına uygun bir şekilde yeniden canlandırılacak.Bunun yanında yine ilçemizin, Kayserimizin önemli değerlerinden biri olan Kızılırmak üzerinde bir gerdanlık gibi duran tarihi Şahruh Köprümüz var.Karaözü’nde bulunan tarihi Şahruh Köprüsü’nün korunması ve trafiğin daha güvenli sağlanması için Kızılırmak üzerine köprü projemiz yapılmıştır.

“Sarıoğlan’ın Tüm Eksikliklerini Ortadan Kaldıracağız”

Hastanemiz entegre hastaneydi İl Müdürlüğümüz ve Bakanlığımız ile görüştük yazılarını yazdık. Hastanemizin kamu hastanesi olması için talebimizi ilettik. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. İnşallah kısa bir süre içerisinde neticesini alıp bu güzel haberi halkımıza duyuracağız. İlk etapta Palas, Bakacak ve Çiftlik Mahallelerimiz başta olmak üzere, kapalı pazaryerleri yapıyoruz. Güneş enerjili, yanında taziye evi olan, içerişinde; nikah salonu, kaloriferli sistem, çay ocağı, kantin, yemek yiyebilecekleri alanların bulunduğu modern kapalı pazaryerlerini ilk etapta 3 mahallemize kazandıracağız. İmkanlarımız dahilinde güzel pazaryerlerimizi tüm mahallelerimizde yapacağız. Bununla birlikte yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde güzel projeler ortaya çıktı. Bütün mahallelerimizde park yapımı için hazırladığımız projemizi bakanlığımıza sunduk. Bu parklarımızın sayını artırmak için çalışmalarımız devam ediyor. İlçe merkezi, Palas, Karaözü, Şenyurt ve Çiftlik Mahallelerimizde Meydan çalışmalarımız var. Yine ilçe merkezi ve mahallelerimize yeni sosyal tesisler kazandırmak amacıyla projelerimiz hazırladık. Bunların bir kısmı onaylandı. İnşallah kısa sürede temellerini atacağız. Diğerleri için de çalışmalarımız devam ediyor.

“Kum Ocağını Sarıoğlan Belediyesi’ne Yeniden Kazandırdık”

Belediye gelirlerinde önemli yer oluşturan kum ocağını Sarıoğlan Belediyemize yıllar sonra tekrar kazandırdık.Belediyemize ekonomik kaynak sağlayan, en önemli gelir kaynağımız olan Kum Ocağı 06.01.2016’dan 01.08.2017’ye kadar olan bölümde Sarıoğlan belediyesine ait bir kum ocağı yoktu. Biz bu kum ocağında çalışmalarımızı yaptık.Daha önce il özel idaresinindi. Bütünşehir yasasıyla İl Özel İdarenin kapanması ile birlikte Kayseri Valiliğimizin Bünyesine geçen kum ocağımızın devam etmesi ve hem ilçemize hem de ilçe halkımıza katkı sağlaması amacıyla tekrardan belediyemize kazandırmak için girişimlerde bulunduk. Yaptığımız görüşmelerde kum ocağının belediyemize verilmesini talebinde bulunduk. Tabi borçlarımızdan dolayı öncelikle borçlarımızın ödenmesi istendi. Sıkıntılar için de devraldığımız belediyede bu borcu ödememizin bir imkânı yoktu. Bu borcu yapılandıralım ve borcumuzu ödeyelim dedik. Çok şükür bu şekilde 01.08.2017 tarihinde kum ocağının ihalesini Sarıoğlan Belediyesi olarak aldık. Almış olduğumuz ihale ile 6 tane ruhsatla birlikte 5 yıllığına B1’den A1 ruhsat olmak şartıyla değerli büyüklerimizin de destek ve katkıları ile kum ocağını belediyemize kazandırarak uzun bir zamandan sonra çalıştırmaya başladık. Yine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çelik, bize destek vermek ve katkı sağlamak amacıyla bir tane ekskavatör, bir tane lastikli kepçe ve bir tane de kamyonu şoförleri ile birlikte belediyemize gönderdi. Kum ocağımızı aktif bir hale getirdik. Şuan da kum ocağımızda çalışmalarımız devam ediyor.”

“Büyükşehir Belediyemiz Her Zaman Yanımızda”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Sarıoğlan’ın gelişimi noktasında verdiği desteklerle Sarıoğlan’a büyük bir katma değer sağladığını ifade eden Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, “Kayseri Büyükşehir Belediyemizin bize ciddi bir desteği var sizlerin aracılığıyla bir kez daha şahsım ve ilçe halkım adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çelik’ teşekkür ediyorum. Göreve başladığımızda araç ve gereçlerimizin tamamı hurdaydı. Araç ve gereçlerimizin tamamının bakım ve onarımları Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğiyle yapılarak bizlere verildi. Çalışamaz durumdaki araç parkını işler duruma getirip hizmet yapmaya başladık. Bununla birlikte yaptığımız görüşmeler neticesinde KASKİ tarafından başlatılan alt yapı çalışmaları kapsamında Tatalı Mahallemizde alt yapı çalışmalarımız bitmek üzere, Yine KASKİ’nin destekleri ile Palas, Ilıca, Ömerhacılı, Üzerlik, Burunören ve Karaözü Mahallelerimizde atık su arıtma tesisi yapıyoruz. Şuanda temel kazı çalışmalarımız yapılıyor. Kısa bir süre içerisinde temellerini atıp çalışmalara başlayacağız.

Ulaşımda Devasa Adımlar Atılıyor

En önemli konulardan bir tanesi anayol üzerinde bulunan Ilıca ve Tatılı Mahallelerimiz var buralara alt üst kavşakların yapımı için projelerimizi sunduk. Tatılı Mahallemizde mahalle halkımız ileyaşlı ve engelli vatandaşlarımızın rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamak için bir yaya üst geçidinin yapımı için hazırladığımız projemiz onaylandı. Aynı şekilde Güzelyazı ve Şenyurt Mahallemiz arasında okullarımızın bulunduğu bölgede öğrenci ve vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamak için sunduğumuz üst geçit projemiz onaylandı. Ulaşımda devasa adımlar atılıyor. Kayseri büyükşehir Belediyemizin bu konuda önemli bir desteği var. Ulaşım AŞ’nin destekleri ile mahallelerimizin ulaşım mağduriyetini giderdik. Bununla birlikte Yeşilhisar hattından Karaözü hattına kadar yapılan banliyö tren hattı çalışmaları devam ediyor. Yılsonuna kadar o da bitecek. Sarıoğlan’da bundan sonraki, her şey çok daha güzel olacak inşallah biz buna inanıyor ve bunu sağlamak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

1 arasında 6

29 Haz 2018 - 15:18 - ÇEVRE

Mahreç   Oxkb


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kent & Başkan Dergisi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kent & Başkan Dergisi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kent & Başkan Dergisi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kent & Başkan Dergisi değil haberi geçen ajanstır.