SARIOĞLAN ŞANTİYE ALANINA DÖNDÜ

Kısa sürede Sarıoğlan’ı şantiye alanına çeviren Sarıoğlan Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, ilçe genelindeki tüm mahallelerde başlattıkları parke, yol onarım, yol düzenleme ve sıcak asfalt çalışmalarının önemli bir kısmını tamamladıklarını kalan kısımların tamamlanması için de büyük bir özveriyle çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

0
1399

Sarıoğlan Belediyesi olarak 7 gün 24 saat hizmet anlayışı ile tüm mahallelere en iyi, en etkili ve en hızlı şekilde hizmet götürmeye çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, bu kapsamda yürüttükleri sıcak asfalt çalışmalarının tam gaz devam ederken, diğer yandan da parke ekiplerlerinin hem yama yaptığını hem de yeni yollar açmak için çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Göreve geldikleri günden bu yana Sarıoğlan’da büyük bir hizmet seferberliği başlatarak ilçeyi adeta bir şantiye alanına çeviren Sarıoğlan Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, “Sarıoğlan’ı 27 mahallemizle birlikte şantiye haline dönderdik. 21 Haziran 2017 de göreve geldiğimiz günden bu güne kadar çok büyük hizmetler yapıyoruz. Şimdi de geçen sene yapmaya başladığımız yollarımızın geriye kalan kısmını yapmaya başladık. Çoğu mahallemizde yüzde doksan asfaltlama çalışmalarımız bitti. Çoğu mahallemizde kilitli parke çalışmalarımız devam ediyor. Bazı mahallelerimizde alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle altyapısı tamamlanan ve ulaşım noktasında sıkıntı yaşayan mahallelerimizde başlattığımız üst yapı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Verdiğimiz sözler doğrultusunda çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. İnşallah Kış aylarına doğru eksiğimiz kalmayacak ve vatandaşlarımızı mağdur etmeden ilçemizi daha güzel bir çehreye büründüreceğiz. İnşallah bu çalışmaların meyvelerini hep birlikte toplayacağız. 2019 yılı Sarıoğlan için yatırım ve atılım yılı olacak. İlçemizin ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında Sarıoğlan’a değer katacak projelerimizi de yakından takip edip birer birer hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Büyükşehirden Tam Destek

Biz göreve geldikten Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çelik’in destekleri ile geçtiğimiz yıl 130 bin metrekare kilitli parke çalışması yaptık. Bu sene için de 105 bin metrekarelik bir çalışma gerçekleştireceğiz. Bunun 55 metrekare yapıldı. 50 bini de ikinci etapta yapılacak. Bu anlamda 2017 6. ayının 21’inden bu sezonun 9. ayına kadar 235 bin metrekarelik kilitli parke desteği aldık büyükşehir belediyemizden. Yine asfaltlama çalışmaları için 5 km yol standardının üzerinde asfaltlama çalışması gerçekleştirdik.

Okul Yolları Daha Güvenli Hale Geliyor

Sarıoğlan Belediyesi ve geçen yollara sarı çizgi çalışması yapıyor. Yürütülen proje hakkında bilgiler veren Sarıoğlan Belediye Başkan Yusuf Akbulut, ”Sarıoğlan ilçe emniyet amirliği trafik denetleme büro amirliği tarafından hazırlanan okullar bölgesi sarı (güvenli) alan projesi geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın can güvenliğini en üst seviyeye çıkararak sürücülere yakalanma risk duygusunu sağlayarak daha güvenli ortam sağlayarak çocuklarımızın can güvenliğini en üst düzeye çıkarmaktır. Projede pilot okul olarak Fatih İlkokulu seçilmiş olup paydaş olarak kaymakamlık belediye ve milli eğitim müdürlüğü ortaklığında hayata geçirilmiş olup çalışmaların maliyetini Sarıoğlan Belediyesi karşılamıştır. Projemiz Kayseri bölgesinde ilk kez Sarıoğlan da uygulanmaktadır. Özellikle okul önlerinde araçların hızlarını azaltmaya ve dikkate yönelik yapılan çizgi ve levha çalışmasında, emeği geçen ekip arkadaşlarımıza ve emniyetteki arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.