SAHABİYE PROJESİ VATANDAŞIN OYLARINI BEKLİYOR

0
1430

Kayseri'nin gelecek yıllarına damga vuracak en önemli hamlelerden birisi olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi için hazırlanan projelerden üçünün finale kaldığını ve bunlar arasından uygulamaya konulacak olan projeyi vatandaşların oylarının belirleyeceğini ifade eden Başkan Çelik, "Öncelikle Sahabiye'de oturan vatandaşlarımızın sonrasında da konuyla ilgili fikri olan herkesin projeleri incelemesini ve oy vermesini rica ediyoruz. Konuyla ilgili herkesin söyleyecek sözü olduğunu biliyoruz. Projelerimizi kamuoyuna sunmamızdaki ana amaç da zaten bu. Projeyle ilgili fikir beyan etmek ve tavsiyelerde bulunmak isteyen herkesi buraya davet ediyoruz" dedi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi girişinde bulunan stantta 3 proje, Ocak ayı sonuna kadar sergilenerek vatandaşların görüşleri alınacak. Vatandaşları belediyeye, projeleri inceleyip oy kullanmaya davet eden Başkan Çelik proje seçiminde dikkat edilecek olan hususların da altını çizdi. Başkan Çelik, oylama sonucunun yanı sıra gelen tavsiyelerin ve hava mania kodlarının vereceği son yükselti ölçülerinin projenin nihai sonucunu belirleyeceğini kaydederek, “Özellikle ulaşım ve otopark çözümleri, sosyal donatılar, yeşil alan miktarı, bizim projeyi değerlendirirken öne çıkan kriterlerimiz olacak. Ayrıca bölgede çok sayıda tarihi eser var. Hangi proje, tarihi eserleri daha iyi korumuş buna da dikkat edeceğiz. Bunun yanı sıra genel konsepti ve mimari tasarımı, ofis-konut dengesi ve projenin ekonomik fizibilitesi de dikkate alınacak diğer hususlar olacak. Bir başka önemli kriter de projenin Cumhuriyet Meydanı ile bütünleşmesi olacak. Çünkü bu proje, Kayserinin meydanını da içine alan bir proje. Projeye nihai şeklini vermeden önce tüm bu kriterleri göz önünde bulunduracağız” dedi.
OYLAMA OCAK AYI SONUNA KADAR DEVAM EDECEK
Başkan Çelik, vatandaşları Ocak ayı sonuna kadar Büyükşehir Belediyesi girişinde bulunan standa gelerek projeleri incelemeye ve oy kullanmaya davet etti.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.