“PLANLARIMIZI SADECE BUGÜNE DEĞİL YARINLARA YATIRIM ÜZERİNE KURUYORUZ”

Sabah dükkânını açan esnafın, gece mesai yapan çalışanların ansızın karşısında bulduğu Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, mesai mahrumiyeti düşünmeden memleket sevdasıyla seçim vaadinde söylediği gibi 24 ayar Erzincan için çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Başsoy yaptığı çalışmalarla ilklere imza atarak Erzincan’ı gün yüzüne çıkarma yolunda başarılı bir politika izliyor.

0
1377

Esentepe Erzincan’a Değer Katacak

17.856 TL proje bedeli olan Esentepe rekreasyon projesi hızla devam ediyor. Erzincan Belediyesi tarafından Esentepe bölgesinde başlatılan rekreasyon alanı projesi kapsamında yürütülen çalışmalar devam ediyor. Projeyle Esentepe Kentin en prestijli bölgesi haline gelecek. Mülkiyeti Erzincan Belediyesi ait olan ve yıllardır istenilen verim alınamayan Esentepe bölgesinde Erzincan Belediyesi tarafından yeni bir proje çalışması başlatıldı.  Bölgede yapılan çalışmalarla birlikte Esentepe, kentin en prestijli alanları arasına girecek. Spor alanları, restoran ve kafeteryalar, yürüyüş yolları, seyir terasları, gece aydınlatma sistemleri, süs havuzları, oturma ve dinlenme alanlarıyla bölge tamamen yeni bir çehreye büründürülüyor.

Vasgirt Deresi Rekreasyon Projesinde Sona Gelindi

Bulunduğu alanda birçok alanın suyunun karşılandığı Vasgirt Deresinde ıslah çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Uzun yıllar planlandıktan sonra faaliyete geçilen projenin şehrin dokusuna renk katacağı ön görülüyor. Vatandaşların piknik yapabilecekleri, bisikletleriyle, yürüyüş yollarıyla birçok etkinliğin yapılabileceği bir yer olması hedefleniyor. Bu kapsamda çalışmaları devam eden “Vasgirt Deresi Rehabilitasyonu” ile Erzincan il merkezi taşkınlardan korunacak ve aynı zamanda oluşturulacak olan rekreasyon alanı ile de bölge güzel bir görünüme kavuşturularak, sosyal yaşam alanı oluşturulmuş olacak. Proje kapsamında toplamda her iki sahilde 5000 m olmak üzere toplamda 10000 m uzunluğunda perde duvar ile tabanda beton kaplama yapılıyor.

Sabit Pazaryeri Projesi

Erzincan Belediyesinin en önemli projelerinden olan sabit pazaryerinin yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Yürütülen projeyle alana 11 bin metrekare otopark ve 8 bin metrekarelik kapalı alanda Pazar yeri ve sosyal tesisler inşa edilecek. Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un 24 seçim vaadinden birisi olan sabit pazaryeri projesi ile Erzincan’ın en büyük semt pazarı olan Cumartesi Pazarı yenileniyor. Erzincan Belediyesi tarafından yürütülen projeyle alana kapalı pazar yeri ve sosyal tesisler yapılacak. Yaklaşık 12 milyon liraya mal olacak projenin temel çalışmaları tamamlandı. Yürütülen projeyle alana 11 bin metrekare otopark ve 8 bin metrekarelik kapalı alanda Pazar yeri ve sosyal tesisler inşa edilecek. Projeyle birlikte Cumartesi Pazar alanı büyük bir alışveriş merkezine dönüşecek ve 7 gün hizmet verecek

Erzincan Belediyesi  Taksi Duraklarının İnşasına Başladı

Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yıkımı yapılan 2 taksi durağı yenileniyor. Eski durakların yıkımı yapılarak yeni durakların temelini atan Erzincan Belediyesi hizmette dur durak bilmiyor. Ordu Caddesi üzerinde bulunan Ada taksi ve Çiçek taksi duraklarının inşasına başlayan Erzincan Belediyesi eski durakların yerlerine daha modern, içerisinde oturma alanı, mutfak ve lavabonun bulunacağı ortalama 20 metrekarelik yeni duraklar yapıyor. Binalarda ısı yalıtımı, alttan ısıtma sistemi ve aydınlatma sistemi de mevcut olacak. Yapımı devam eden taksi durakları için açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “Erzincan halkı her şeyin en güzelini hak ediyor, daha modern bir Erzincan için gece gündüz demeden Erzincan Belediyesi olarak var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Belediye Kreşinde Sona Yaklaşıldı

Erzincan Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan 3-6 yaş arası yaklaşık 120 çocuğun eğitim görebileceği 6 derslik kreş inşasında sona yaklaşıldı. % 95’i tamamlanan projenin yakın zamanda hizmete açılacağını söyleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Erzincan Belediyesi olarak her yaştan bireyin mutluluğunu hedefliyoruz. Geçtiğimiz aylarda yapımına başladığımız kreşte sona yaklaştık. Burada yaklaşık 120 çocuğumuz eğitim görecek. İki katlı ve 6 derslikten oluşacak kreşimizi güvenlik kameraları ile donatacağız ve aileler internet vasıtası ile çocuklarını istedikleri zaman izleyebilecekler. Yaklaşık 1170 m2 alana inşa edilen kreşimizde her derslikte bay ve bayan WC’leri, 3 adet yemek odası ve bir de toplantı odası bulunacak. Ayrıca 200 m2’lik bir de bahçesi olacak. Özellikle çalışan bayanlara büyük kolaylık sağlayacak olan kreşte çocuklarımız sosyalleşerek ilköğretim çağına geldiklerinde okullarına daha kolay uyum sağlayacaklar. Umuyoruz ki geleceğin başarılı bireyleri bu kreşten yetişecek.” Dedi.

Araç Parkına 5,5 Milyonluk Yatırım

Kaliteli hizmetin ancak kaliteli ve yeni araçlarla sağlanabileceğini vurgulayan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy; “30 Mart 2014 tarihinden bu güne kadar Erzincan Belediyemizin araç parkını güçlendirmeye devam ediyoruz. İş yapabilme yeteneğimizi ve hizmet kalitemizi artırmak maksadı ile Araç Parkımıza 5,5 Milyon TL’yi aşan onlarca araç kazandırdık. Özellikle çok amaçlı araçlarımız ile kış aylarında kar küreme ve tuzlama faaliyetlerimizi artırdık. Yeni 50 iş makinası ile iş kalitemizi ve hızımızı artırdık.” dedi.

“İhtiyaç Duyulan Her Alanda Şehre Değer Katan Çalışmalar Gerçekleştirdik”

İl genelinde ihtiyaç duyulan her alanda şehre değer katan önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Başsoy, “Erzincan genelindeki 18 okul bahçesi yenilendi. Kendi tesislerimizde ürettiğimiz andezit taşını kullanarak Belediye binamızın çevre düzenlemesini gerçekleştirdik. Modern aydınlatma direkleri de kullanarak farklı bir çehre kazandırdık. Mezarlık bilgi sistemi kurduk. Yeni muhtar binaları inşa ettik. İnşası başlayan Karaağaç Mahallesi, Kızılay Mahallesi ve İnönü Mahallesi muhtarlık binaları ile birlikte muhtarlık binası sayısı 26 olmuş olacak ve böylece muhtarlık binası olmayan mahalle kalmayacak. Şehrin muhtelif yerlerine yeni Çeşmeler yaptık. Her Mahalleye Spor Kompleksi projesi kapsamında 3 mahallede yapımı tamamlanan spor komplekleri hizmete açıldı. Belediye hizmet binamızın çevre düzenlemelerini yaparak Erzincan’a yakışır bir hale getirdik.  Cami-i Kebir Sosyal tesis projesi kapsamında okuma salonu, Gasilhane, morg ve umumi wc’lerin olduğu modern bir tesis oluşturduk. Kent Merkezindeki Cami Bahçelerinin yenilenmesi maksadı ile Fen İşleri Müdürlüğü İnşaat Ekibimiz ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekinlerimiz çalışmalarını yürütmektedir. Bu kapsamda kent merkezinde 17 cami bahçesinde düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. İl Müftülüğü ile koordineli olarak ihtiyaç duyulan camilerde de bu çalışmalara devam edilmesi planlanmaktadır. İlk örneğini gerçekleştirdiğimiz Cami Kebir sosyal tesislerinden sonra Boyacılar Camisi’nde başlattığımız çalışmaları da tamamladık. Şehrimizde hali hazırda hizmet veren 413 yataklı Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine 250 yatak kapasiteli bir ek bina ve eski Devlet Hastanesi bölgesine ise 500 yataklı yeni bir Şehir Hastanesi yapılıyor. İnşallah kısa sürede tamamlanıp hizmete açılacak. Kent merkezinde bulunan önemli iş merkezlerinin dış cephelerini yenileyerek daha modern bir hale gelmelerini sağlanması planlanmıştır. Fevzi Paşa Çarşı, Büyük Çarşı, Murat Çarşısı, Süleyman Demirel İş Merkezi, Selimoğlu İşhanı, Uzun Çarşı, Önemli İş Merkezlerimizin dış cephelerini yenileyerek modern bir hale getirmeyi planlıyoruz.

 “Çevreye Duyarlı Bir Anlayışla Hareket ediyoruz”

Hijyenik ve modern bir çöp toplama sistemini kente kazandırmayı hedefleyen Erzincan Belediyesi tarafından Mahalli İdareler Birliği’nin desteği ile hayata geçirilen atık yönetimi projesi kapsamında Erzincan’da; 100 Yer altı çöp istasyonu kuruldu. 9.000 Konteyner, 500 Adet Geri Dönüşüm Sepeti şehrin muhtelif yerlerine yerleştirildi. Belediye elektrikli araçlar ile de çevre duyarlılığını her geçen gün daha da artırıyor. Ayrıca tıbbı atık depolama alanı projemizi de hayata geçiriyoruz. Çevre ve insan sağlığını önemsiyoruz.

“BUGÜNÜ DEĞİL GELECEĞİ PLANLIYORUZ”

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir Erzincan bırakma hedefi doğrultusunda Erzincan’a değer katan birçok önemli projenin altında imzası bulunan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan’a kazandırdıkları ve devam eden önemli projelerin yanında ihale aşamasına getirdikleri önemli projelerin olduğunu söyledi. Bu güne kadar sözünü verdikleri tüm projeleri fazlasıyla yerine getirdiklerini söyleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, ihale aşamasına gelen projelerle ile ilgili ise şu bilgileri verdi: “ Söz verdiğimiz gibi sunduğumuz 24 projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve başladığımız günkü Erzincan ile bugünkü Erzincan arasındaki farkı herkes görüyor. Bugün hayata geçirdiğimiz projelerle Erzincan’ın gelişimine farklı bir ivme kazandırıyoruz. Merkez çarşısı, Kızılay, Hocabey Mahallelerinde uygulayacağımız Kentsel Dönüşüm Projesi, Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından finanse edilecek Kültürhan projesi, DSİ yerleşkesine yapılacak kent park projesi, 8 kavşakta kurulacak sinyalizasyon projesi, Proje bedeli 350 milyon Tl olan tramvay projesi ve yıllık 3 milyon elektrik tasarrufu sağlayacak aksu deresi projesi gibi Erzincan’ı 100 yıl ileri götürecek önemli projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu projelerimizin tamamlanmasıyla birlikte gelecek nesiller için daha yaşanabilir bir Erzincan bırakmış olacağız. Tramvay projemiz Erzincan’a çağ atlatacak. Kentsel dönüşüm projesi ile de şehrimizin çehresini tamamen değiştireceğiz. Kültürhan projesi hem sosyo kültürel hem de ekonomik anlamda Erzincan’a artı değer katacak. 258 milyon 610 bin TL proje bedeli olan aksu deresi proje kapsamında; Şehrimize 30 km uzaklıkta bulunan Turna Çayırı barajından saniyede 750 litre su aktarılacak. Hattın 20 km’si tünel olacak ve 500 bin nüfusa hitap edecek. Ayrıca hat üzerinde 2 HES projesi yapılacak. Projede tünel zemin etüt çalışmalarına başlandı. Bunların yanında 15 Temmuz Şehitlerine ithafen yeni bir parkın projelendirme çalışmalarını tamamladık. Bu parkta 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen 249 insanımız anısına 249 adet ladin ağacı dikilecek. Ayrıca 15 Temmuz şehitlerimiz adına tasarlanacak olan anıt, proje alanının içerisinde oluşturulacak tepe üzerine konumlandırılacak. Anıt etrafında ise yürüme yolları, havuzlar, wc, oturma alanları, oluşturulacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.