“OSMANELİ’Nİ TURİZMDE HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYORUZ”

0
536

Turizmle ön plana çıkma hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam eden Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin,  Osmaneli’nin tarihi ve kültürel değerlerini yaşatmak ve ilçenin tanıtımına katkıda bulunmak noktasında gerçekleştirdikleri yatırımlarla Osmaneli’ni turizmde hak ettiği yere taşımaya çalıştıklarını söyledi.

Osmaneli Belediyesi olarak birlik ve beraberlik içinde belirlemiş oldukları hedeflere ulaşmada hızla ilerlediklerini söyleyen Belediye Başkanı Münür Şahin, bu hedeflerden en önemlilerden biri olan Turizmle öne çıkmak hedefi doğrultusunda gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili; “İlçe olarak sahip olduğumuz tarihi ve kültürel varlıkların yanında sahip olduğumuz doğal güzelliklerimizle Turizmde çok kısa sürede yaşam kalitesini arttıran yatırımlarımız, restorasyon çalışmalarımızla, yeniden inşa ettiğimiz Şifalı İçmeler tesislerimizle büyük yol kat ettik. Turizmin gelişmesi için sahip olduğumuz değerlerin yanında gelen turistlerin konaklayacağı tesisler, yemek yiyeceği kaliteli restoranlar, spor ve yürüyüş yapacağı alanlar, hizmet sektöründe çalışanların eğitimi, etkinlikler vb. konular da çok önemli. Osmaneli olarak 5 yıldır sürdürdüğümüz çalışmalarımızın sonunda bahsettiğimi birçok konuyu çözdük. Prof. Dr. Yunusu Söylet İçmeler Tesislerimizde BEBKA destekleri ve İstanbul Üniversitesinin bilimsel katkıları ile yaptığımız yatırımlar sonucunda tatil köyleri kalitesinde bir tesisi hizmete almıştık. Bugün bu tesislerimiz Osmaneli halkının ve çevre il ve ilçelerin yararlandığı önemli bir uğrak alanı oldu.

Osmaneli içinde tarihi konaklarımızdan yararlanarak geçmişi yaşatacak konaklama tesislerinde “Fazıl Bozkurt Konak Oteli” bitirdik ve hizmete açtık. Geçmişin o huzurlu ve sessiz ortamını, ahşap ve kerpiç kokan güzel bir ortamda müşterilerimizin hizmetine sunduk. Büyük beğeni toplayan konak otelimiz neredeyse önceden rezervasyon müşteri kabul eder konuma geldi. Turizmde gelişimimiz için çok değer ifade eden konak otellerimiz sanayicilerimizin çok değerli konuklarını ve çalışanları da ağırlayacak konuma geldi. Bu güzel restorasyon çalışmalarında büyük emeği olan belediyemizin değerli yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Osmaneli Belediyesi çok yetenekli kadrolarıyla yaptığı yatırımları en düşük maliyetle ve en yüksek kalite ile yapacak insan kaynağına sahip oldu. Bence bu dönemdeki en büyük yatırımımız çok değerli “İNSAN KAYNAĞIMIZ”. Buna tüm siyasi patilerimizin meclis üyelerinin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi büyük katkı sağlıyor. Değerli kaymakamımız Naif Yavuz’un Belediye Başkanımız Münür Şahin ile birlikte Osmaneli hedefleri için kamu ve özel sektör, sivil toplum örgütleri vb. tüm kuruluş ve kişilerle oluşturdukları uyum Osmaneli’nin hızla büyümesine ve yükselişine değer katıyor.

Önümüzdeki hafta hizmete girecek olan “Bekir Güven Konak Otel” yine Osmaneli Turizmine konaklama alanına yeni bir kapasite artışı sağlayacak. Osmaneli Belediyesi olarak hedefimiz olan 250 kişilik yatak kapasitesine 2020 yılının haziran ayında ulaşacağız. Otogar Tesisimiz içinde yer alan 30 oda ve 90 yatak kapasiteli otelimizde artık sona doğru yaklaştık. Yine Osmaneli içinde 2020 yılı sonuna kadar bitireceğimiz bir konak otel yatak kapasitemize en az 50 kişilik ilave kapasite artışı sağlayacak. Tüm bu yatırımlarımız sonrası Osmaneli Belediyesi 300 kişiyi tesislerinde konaklatacak konuma gelecek.” açıklamasında bulundu.

“Turizmde Çeşitliliği Hedefliyoruz”

Turizm de çeşitliliği hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Münür Şahin yaptığı açıklamada; “Osmaneli Belediyesi Turizmde çeşitliliği hedefliyor. Her mevsim turizmde faaliyetin olduğu bir kent olmayı mutlaka çok kısa sürede gerçekleştireceğiz. Osmaneli Spor, Eğitim, Doğa, İnanç, Gastronomi, Yamaç Paraşütü, Tarih ve kültür vb. alanlarda aranılan bir kent olacak. Osmaneli Belediyesi Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızın destekleri ile tüm siyasi partilerimizle oluşturduğumuz birlik ve beraberlik içinde Osmaneli hedeflerine Allah’ın yardımıyla ulaşacak. Unutmayalım ki Birlik ve beraberlik içinde hareket etmemizin karşılığını Allah’ın yardımıyla bolluk ve bereket olarak görüyoruz. 1075 yılından günümüze kesintisiz Türk kenti Osmaneli “kendine yakışan olgunluk ve huzur ortamı içinde büyümesini ve yükselişini hedeflerine uygun sürdürecek.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.