Ortaköy’ün Değeri Yunus Emre Millet Bahçesi

0
164

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’in talimatlarıyla yapılan Yunus Emre Millet Bahçesi görenleri kendine hayran bırakıyor.

Kent ve Başkan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Okan Geçgel’in yaptığı röportajda Başkan Özdemir Millet Bahçesi’nin yapım aşamasını ve özelliklerini anlattı.

Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir (soldaki) ve Kent ve Başkan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Okan Geçgel(sağdaki)

Atıl durumda olan ve Ortaköy’ün huzurunu bozan kişilerce işgal edilen bölge Yunus Emre Millet Bahçesi Projesiyle ailelerin uğrak yer oldu.

6 MİLYON TL İLE YAPTIK

60 dönüme yakın bir alan içerisine yapılan Yunus Emre Millet Bahçesi’ni Ortaköy Belediye Başkanı Özdemir şöyle anlattı: “Burası atıl vaziyette olan bir alandı. Biz de bunun görüp burayı vatandaşımıza kazandırmak istedik. Bunun için çok cüzi bir miktar harcadık. Bize çıkarılan 18 Milyon TL’lik bir maliyeti 6 Milyon TL ile hallettik.”

Gelen herkese kendini özel hissettiren Millet Bahçesi hakkında Başkan Özdemir, “Burası herkese özel bir yer. Gelen kişi burada kendini özel hissediyor. Çocuklarımız için piknik masalarından, yetişkinler için piknik masalarına, engelli vatandaşlarımız için engelsiz piknik masalarına kadar yaptık. 5 çeşit farklı piknik alanımız var, çocuklarımız için farklı konseptte oyun alanlarımız var.” dedi.

“İLKİ BAŞARDIK”

2019 yılında göreve gelip Millet Bahçesi teslim eden ilk belediye başkanı olan Ali Rıza Özdemir, “2019 yılında göreve gelip Millet Bahçesi teslim eden ilk belediye biziz ve bunun için sadece Bakanlıktan 3 Milyon TL aldık.” İfadelerini kullandı.

“ÇEVRE İLLERDEN RAĞBET VAR”

Başkan Özdemir, Ortaköy’ün ilçe olmasına rağmen Millet Bahçesine çevre illerden rağbet olmasına da dikkat çekerek, “İlçe olmamıza rağmen burası, Ankara’dan, Kayseri’den, Nevşehir’den, Aksaray’dan ve diğer illerden misafirlerini ağırlıyor. Yoğun talep gören Millet Bahçemizin yalnızca ailelere özel olması da bunun bir sebebi. Özeli olması için de önlemlerimizi alarak buranın güvenliğini sağlıyoruz.” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.