“ORTAKÖY’Ü İLKLERLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Taner İsbir’in belediye başkanı olmasıyla birlikte birçok alanda yeniliklere imza atılan Ortaköy ilçesinde değişim ve dönüşüm noktasında yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

0
1054

1959 yılında ilçe statüsü kazanan Ortaköy, başkan Taner İsbir öncülüğünde ilklerle buluşmaya devam ediyor. İlk defa altyapı, yağmur suyu, kapalı sulama suyu ve şehir içi geçişinde sıcak asfalt, sentetik, kapalı pazar yeri gibi birçok çalışmanın altına imza atan Başkan Taner İsbir, Ortaköy ve Ortaköy Halkının her şeyin en iyisine ve en güzeline layık olduğunu belirterek Ortaköy’ü ilklerle buluşturmaya devam edeceklerini ifade etti. Ortaköy’ü sil baştan imar ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Taner İsbir, gerçekleştirdikleri çalışmalardan bazıları hakkında şu bilgileri verdi: “1959 yılından beri ilk defa ilçemiz sıcak asfaltla tanıştı. Şehir içi yol geçiş projemiz kapsamında; ana, ara,cadde ve sokakları ile merkez caddesi,meydanları pırıl pırıl oldu rakamsal olarak değeri 15 milyon TL’dir. 60 yıllık köy görüntüsü olan ilçemizi şehir görüntüsüne dönüştürdük 100 bin m2 kilit taş uygulaması ile ilçemizde bir kaç ara sokağımız hariç ilçemizi güzelleştirdik. Yol çalışmalarının yanında halkımızın daha rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamak için otobüs durakları yaptırdık.İlçemizin meydan ve Şehit Adem Erboyacı Parkına yaptığımız 7 adet süs havuzları gündüz bir başka gece bir başka güzellik sunarak ilçemize modern bir şehir görüntüsü kazandırdı. Bunun yanında ilçe genelinde yürüttüğümüz park, bahçe ve peyzaj çalışmalarıyla ilçemizin güzelliğine güzellik kattık. İlçemize gelecek her türlü hizmet için çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el, değmediğimiz yürek bırakmıyoruz. Araç parkımızı güçlendirmek noktasında gerçekleştirdiğimiz çalışma ve yaptığımız girişimler sonucunda araç parkımızı cebimizden herhangi bir bedel çıkmadan yenileyip güçlendirdik. İl­çe­miz için söz ver­miş ol­du­ğu­muz pro­je­le­ri bir bir ger­çek­leş­tir­me­nin gu­ru­ru­nu ya­şı­yo­ruz. İl­çe­mi­zin ih­ti­yaç­la­rın­dan bi­ri olan ka­pa­lı pa­zar ye­ri­nin ya­pım ça­lış­ma­la­rı­na baş­la­dık. İn­şal­lah 3 ay içe­ri­sin­de bi­ti­rip pa­zar es­na­fı ve il­çe hal­kı­mı­zın kul­la­nı­mı­na su­na­ca­ğız. Şim­di­den il­çe hal­kı­mı­za ha­yır­lı ol­sun. 4.100 dönüm arazimizi suyla buluşturacak olan Yük Deresi Göleti projesinde son aşamaya gelindi. Bu yıl içerisinde göletimizin temelini atmayı planlıyoruz. Bununla ilgili girişimlerimiz devam ediyor. 2 adet içme suyu deposu, düğün salonu, merkez cami ve umumi tuvaletlerin yenilenmesi, asfalt, kilitli parke ve kaldırım çalışmalarımız kapsamında ilçemizde ihtiyaç duyulan ve eksik kalan yerlerin yapılması, Şehitadem Erboyacı Parkının Yenilenmesi gibi yapmayı planladığımız projelerimizle ilgili çalışmalarımız ise devam ediyor.”

Eğitim ve spor başta olmak üzere geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimize destekte sınırımız yok.60 yıllık ilçenin ilk sentetik futbol sahasını yapan ve hem spora hem de sporcuya verdiği desteklerle örnek gösterilen Ortaköy Belediye Başkanı Taner İspir’de spora dev bir yatırım daha. İlçede yapımı tamamlanarak hizmete giren sentetik çim sahanın etrafının çevre düzenlemesi, basketbol ve voleybol sahaları ile komplekse dönüştürülecek. Başkan İspir’in spora bir diğer önemli katkısı da Ortaköy Şehir stadı. Spor sahası için Spor Bakanlığı ve Spor Toto Başkanlığı ile ödenek konusunda görüşmelerinin sürdüğünü ifade eden Başkan İsbir, ihale aşamasına gelen projenin kısa süre içerisinde hayata geçirileceğini belirterek sözlerine son verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.