Ormanlı Belediyesinde 300 Bin Liralık Yolsuzluk Soruşturması: Muhasebeci Kayıp

0
1293

Ormanlı Belediyesi’nde 2009-2014 yılları arasında yaşandığı iddia edilen yolsuzluk ile ilgili olarak Belediye Başkanı Bayram Başol, kendisinden önceki belediye başkanı döneminde, muhasebe müdürü E.D. hakkında 2009-2014 yılları arasında yaklaşık 300 bin TL yolsuzluk yaptığı iddiası ile Zonguldak Valiliği ve Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığını söyledi.

2014 yılının Mart ayında banka görevlisi, Ormanlı Belediyesi Muhasebe Müdürü E.D.nin İller Bankasından gelen 45 bin TL paranın 7 bin 200 TLsini kendi hesabına aktarması üzerine şüphelenerek paranın kalan kısmına bloke koydurmuş, banka yetkililerinin dönemin Belediye Başkanı Yaşar Severi araması üzerine konu Ereğli Kaymakamı İbrahim Çaya bildirilmişti. Zonguldak Valiliği ve Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığının yaptığı incelemelerde 2009 ile 2014 yılları arasında belediyede yaklaşık 300 bin TL yolsuzluk yapıldığı tespit edilmişti.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “İller Bankasından 800 bin TL, emlak, tabela ve su gelirlerinden ise 400 bin TL olmak üzere yıllık toplam gelirimiz 1 milyon 200 bin TL. Şu ana kadar bize söylenen 300 bin TL civarında bir yolsuzluk olduğu. Tabi incelemeler halen devam ediyor. Neticelendiğinde halkımız ve kamuoyuyla detaylı bilgileri paylaşacağız” dedi. Başkan Başol tespit edilenler dışında hem seçimden önce hem de seçimden sonra gerek esnafın ve gerekse halkın yolsuzluk iddialarına ilişkin yaptıkları ihbarları ve bilgileri de müfettişlerle paylaştıklarını söyledi. Ormanlı Belediyesinde belediye başkanı ile birlikte memur ve işçi olmak üzere toplam 12 personel görev yapıyor” dedi.

İddiaların hedefi olan ve İller Bankasından gelen 45 bin TLnin 7 bin 200 TLsini zimmetine geçirerek ortadan kaybolan muhasebeciden 5 aydır haber alınamıyor. Ormanlı Belediyesinde Muhasebe Müdürü olarak görev yapan E.D.nin gece hayatına düşkün olduğu, lüks içerisinde yaşadığı ve gelirinin çok üzerinde paralar harcadığı iddia edildi.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.