ORDU’DA ŞEHİTLİK ANITI’NIN İHALESİ YAPILDI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Tarihten Günümüze Ordulu Şehitlerimiz Anıtı Projesi’nin ihalesinin yapıldığını söyledi.

0
1492

“Resmi Tören ve Anmalar Artık Burada Yapılacak”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen proje kapsamında bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, “Şehitler Anıtı Projemizin ilk bölümünde şehitlerimizi tasvir eden şehit profilinin yer aldığı bir görüntü, arka bölümünde ise 1.598 şehidimizin isminin yazılacağı bir çalışma ve görsel olacak. Atatürk Anıtı ile Şehitlik Anıtı arasında düz bir zemin olmak kaydıyla aynı zamanda resmi programlarımızın yapılacağı tören alanı, çevre düzenlemesi ve kıyı kenar çizgisi düzenlemesiyle birlikte fiziki bir değişiklik olmadan sert zemin olacak. Bütün resmi tören ve anmalarımız artık burada yapılacak. Projenin hayata geçirilmesiyle şehitlerimizin manevi hatırası bu alanda temsili olarak yaşatılacağı gibi 1.598 şehidimizin manevi şahsiyetine Ordulu hemşehrilerimiz Büyükşehir marifetiyle sevgi, saygı ve şükranlarını sunmuş olacak” dedi.

“Şehit Ve Gazilerimize Minnettarız”

Tarihten Günümüze Ordulu Şehitlerimiz Anıtı tamamlandığında hem bir şehitlik anıtı hem de orta ölçekli bir şehir meydanının ortaya çıkacağını belirten Başkan Yılmaz, “Vatan için şehit düşen 293’ü asker, 72’si polis, 17’si sivil ve 1.217’si de savaş ve isyanlarda yaşamını yitiren 1.598 şehidimizin manevi hatırası bu alanda yaşatılacak. Hayatını kaybeden şehitlerimize ve gazi olan yiğitlerimize minnettarız. Allah mekânlarını cennet eylesin. Ruhları şad olsun” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.