“ÖNCELİĞİMİZ; PINARBAŞI’NDA DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI TAMAMLAMAK”

Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş’ın İYİ Parti Kayseri Milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından hizmet bayrağını devralan Hamit Çevik, birinci önceliklerinin devam eden çalışmaları sonlandırmak olduğunu ve bu doğrultuda çalışmalarına yön verdiklerini söyledi.

0
2229

Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş’ın İYİ Parti Kayseri Milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından hizmet bayrağını devralan Hamit Çevik’i, makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Yerel seçimlere bir yıl gibi kısa bir süre kala, memleketlisi tarafından sevilen, desteklenen, başarılı bir başkanın ardından geldiği belediye başkanlığı görevi süresince ne gibi hedefleri olduğunu, nasıl bir yol haritası belirlediklerini sorduk.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Hamit Çevik, önümüzdeki bir yıllık çalışma ve hedeflerini şöyle aktardı: “Şu an yıkılan terminalin yerine yapımı devam eden bir otel, hemen yanında alışveriş merkezi, sinema salonu, düğün salonu yapımını kapsayan bir proje var, devam eden. İhale tamamlandı, onaylandı. Pazar yerimiz hemen hemen bitmek üzere, İnşallah Ramazan Ayı içerisinde açacağız hizmete. Köylerimizde kilitli parke işleri devam ediyor; ancak bir sıkıntımız var bu konuda. Büyükşehir Belediyesi, desteğini esirgemiyor hiçbir ilçe belediyesinden, teşekkür ediyorum kendilerine bir kez daha, buradan. Fakat, sözü verilen parkelerin bize ulaşması ve bize ulaşan parkelerin miktarı ile ilgili sıkıntılarımız var; bu nedenle de hizmette aksamalar yaşanıyor ne yazık ki.

Eski pazaryeri alanında bir projemiz var; park ve şelale gibi ancak bir süreliğine beklemede. Çünkü şu an sadece büyük ihalemize odaklanmak istiyor; tüm enerjimizi bu büyük proje için kullanmak istiyoruz. Büyük bir yatırım söz konusu, otel ve alışveriş merkezi projesi, 23-24 milyon lira gibi bir rakama mal oluyor. Belediye hizmet binamız tamamlandı; hizmet birimlerinin bir bölümünü oraya taşıyacağız. Makam şimdilik burada kalmaya devam edecek. Kimyon eleme tesisimiz var; köylü arasında giderek yaygınlaşıyor, kimyon üretimi. Bu nedenle biz de bir tesis kurduk; faaliyete geçecek yakında. Aslında özetle şunu söyleyebilirim ki; Dursun Bey’in bıraktığı projeleri seçimlere kadar yetiştirmek amacındayız, ben ve tüm ekip. Zaten Dursun Bey’in devamı olarak geldik bu makama. Seçim döneminde neler olur, o zaman değerlendireceğiz.”

PINARBAŞI BELEDİYESİ OTEL, KONAKLAMA, KÜLTÜR VE TİCARET MERKEZİ

Pınarbaşı Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan ve ihalesi gerçekleştirilen Otel, Konaklama, Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi, Pınarbaşı’na değer katan projeler arasında yerini alacak.

Farklı özelliklere ve modern görünüme sahip otel konaklama, kültür ve ticaret merkezinde her şey düşünüldü. 18.817 metrekarelik alanda inşa edilecek otel, kültür ve ticaret merkezi projesi kapsamında; Kültür ve ticaret merkezi; 30 bağımsız bölüm, 1994 metrekare oturum alanından oluşuyor. Otel konaklama ise 4 bağımsız bölüm, 1 otel, 3 dükkan, 804 metrekare bina oturum alanına sahip olacak. Kent ekonomisini yapacağı katkıların yanında kentin sosyal ve kültürel hayatına yeni bir soluk kazandıracak dev proje Pınarbaşı’na değer katan projeler arasında yerini alacak.

Eski terminal binası yerine yapılacak çok amaçlı tesis ile ilgili bilgiler veren Pınarbaşı Belediye Başkanı Hamit Çevik, “Şu an yıkılan terminalin yerine yapımı devam eden bir otel, hemen yanında alışveriş merkezi, sinema salonu, düğün salonu yapımını kapsayan bir proje var, devam eden. İhale tamamlandı, onaylandı. Büyük bir yatırım söz konusu, otel ve alışveriş merkezi projesi, 23-24 milyon lira gibi bir rakama mal oluyor.” açıklamasında bulundu.

“Bütün Enerjimizi Projenin Tamamlanması İçin Harcayacağız”

Otel, Konaklama, Kültür ve Ticaret Merkezi Projesinin Pınarbaşı’nın prestij projesi olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hamit Çevik, “Dursun Bey’in bıraktığı projeleri seçimlere kadar yetiştirmek amacındayız, ben ve tüm ekip. Zaten Dursun Bey’in devamı olarak geldik bu makama. Önceliğimiz devam eden çalışmaları görev süremizin sonuna kadar tamamlamak. Bu çalışmalarımızın en önemlisi de Pınarbaşı’na değer katacak Otel, Konaklama, Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi. Bütün enerjimizi ilçemize bu dev yatırımı kazandırmak noktasında harcayacağız. Şuan buna odaklandık ve çalışmalarımız bu çerçevede yürütmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

  1. Pınarbaşı (Aziziye) Sempozyumu

Erciyes Üniversitesi, Pınarbaşı Kaymakamlığı ve Pınarbaşı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “I. Pınarbaşı (Aziziye) Sempozyumu” gerçekleştirildi.

Pınarbaşı Belediyesi’nin Erciyes Üniversitesi ile bir seneye yakın bir zamandır hazırlık yaptığı 1.Pınarbaşı (Aziziye) Sempozyumu 29 Üniversite ve 92 Akademisyenin katılımıyla gerçekleştirildi. Sempozyuma katılan 92 akademisyen 80’e yakın farklı konuda sunum gerçekleştirdi. Bölgenin maddi ve manevi kültür envanterinin gün ışığına çıkarılıp kayda geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan sempozyum kapsamında tarih (İslamiyet öncesi ve sonrası, sözlü tarih), coğrafi yapı, turizm; dinî, sosyo-kültürel, ekonomik yaşam (tarım, hayvancılık ve madencilik), sanat tarihi, eğitim, spor, botanik ve ekoloji gibi başlıklar ele alındı. Sempozyumda açılış konuşmasını Pınarbaşı Kaymakamı Semih Doğanoğlu yaptı. I. Pınarbaşı Sempozyumu ile bölgeye ait her türlü envanterin tespitinin hedeflendiği, bu bağlamda Pınarbaşı ve bölgesinin tarih, sosyo-kültürel ve ekonomik hayatı, coğrafi yapı, turizm ve biyolojik zenginlik gibi unsurların masaya yatırılarak kayıt altına alınacağı, gelecek nesillere de bu şekilde aktarılacağını belirterek Pınarbaşı’nın maddi ve manevi kültür envanterinin çıkarılmasını sağlamayı hedefleyen bu sempozyumda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Hamit Çevik sempozyum açılışında yaptığı konuşmada; “I. Pınarbaşı (Aziziye) Sempozyumu bölgenin maddi ve manevi kültür envanterinin gün ışığına çıkarılıp kayda geçirilmesi açısından büyük öneme sahiptir. Daha önce Kayseri’nin Develi, Hacılar, Tomarza, Yahyalı ve İncesu ilçelerinde yukarıda bahsedilen gerekçelerden hareketle sempozyumlar yapılmıştı. Ancak yukarıda adı geçen ilçeler kadar zengin ve köklü bir geçmişe sahip Pınarbaşı ilçesinde böyle bir sempozyum şimdiye kadar yapılmamıştır. İlçenin tarihi ve kültürü üzerine akademik çerçevede yapılan çalışmalar da azdır. Bu bakımdan Pınarbaşı ve civarını konu alan, farklı alanlardan bilim adamlarının bir araya geldiği bir sempozyumun gerçekleştirilmesi bölge açısından son derece gereklidir. Pınarbaşı ve civarına ait kültürel, sosyal tarihi, edebi, toplumsal, iktisadi, siyasi, mimari, vb. gibi başlıkların ele alındığı “I. Pınarbaşı (Aziziye) Sempozyumu için bir yıla yakın süredir Belediyemiz öncülüğünde hazırlıklarımız yaptık. Pınarbaşı’nın dünü bu günü ve geleceği için büyük önem arz eden bu sempozyumun gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.