“Öğrenci Yurdu Sorununu Çözüme Kavuşturduk”

Bahşılı Belediye Başkanı İbrahim Uyar’ın büyük önem verdiği ve yoğun çaba harcadığı Öğrenci Yurdu’nun yapımı tamamlanarak hizmete açıldı.

0
2387

Kendisi de eğitimci olan Bahşılı Belediye Başkanı İbrahim Uyar, öğrencilere ve eğitime destek vermeye devam ediyor. Eğitim konusunda büyük bir hassasiyet gösteren Belediye Başkanı İbrahim Uyar, Bahşılı’da yaşanan en büyük sorunların başında gelen öğrencilerin barınma sorununu hayata geçirdikleri yurt projesi ile ortadan kaldırdıklarını söyledi. Bahşılı Atadönmez Mahallesi Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu karşısındaki 9000 metrekare arsa üzerine kurulan yurt binası, 80 adet 3 kişilik odalar halinde 240 kişi kapasiteli olarak inşa edildi. Modern fiziksel alt yapısı ve imkânları ile rahat bir ortamda öğrencilerin ikamet etmesini sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Uyar, “30 Mart’ta göreve başladığımızdan bu tarafa, eğitim camiasından gelmem hasebiyle, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim alabilmesini sağlayacak her türlü yatırımın takipçisi ve destekçisi olduk. Bu yatırımlar kapsamında eğitim ile ilgili çalışmalarımızın yanında okullarımıza ve öğrencilerimize imkânlarımız ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Kırıkkale Üniversitesi Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim gören öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarıyla ilgili sorunları vardı. Yurt ve kalacak yer olmadığı için sıkıntıda olan öğrencilerimizi rahatlattık. ZNG firması ile 240 yataklı yurt yaparak Belediye yede gelir getirdik. Bu sorunu çözmek için 240 kişilik 3 kişilik odalar halinde modern bir yurt yapıp öğrencilerimize teslim ettik. Şuanda oradan istifade ediyorlar. Bizim amacımız o dışarıdan okumak için ilçemize gelen gençlerimize daha iyi barınma imkânları sağlamak. Bunun yanında öğrencilerin beklentilerine karşılık bulabileceği her türlü sosyal ve sportif tesisleri ilçemize kazandırarak ilçemize dışardan gelen öğrencilerimizin beklentilerini karşılamak ve ilçemize daha tercih edilebilir bir konuma getirmek arzusundayız. Bu doğrultuda belediye olarak üzerimize düşen ne varsa eksiksiz bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Gerek fiziki anlamda okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması gerekse de öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında eğitime destek vermeye ve ilçemizin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.