“ÖBEKTAŞ İÇİN EN İYİ HİZMETLERİ YAPMA GAYRETİNDEYİZ”

Beldedeki sıkıntıların giderilmesi ve modern yaşam koşullarının oluşturulmasına yönelik ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Öbektaş Belediye Başkanı Yemen Demir,Öbektaş için en iyi hizmeti üretme gayretiyle çalışmalarını sürdüklerini ifade etti.

0
1441

“Daha güzel ve daha yaşanabilir bir Öbektaş için belde genelinde mesai kavramı gözetmeksizin, çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Amacımız; belde halkımıza imkânlarımız çerçevesinde en iyi hizmetleri sunmak ve beldemizin yaşam standartlarını daha üst seviyelere çıkarmaktır.”

Göreve başladıkları günden günümüze kadar her alanda, belediyenin imkânları ölçüsünde, halka hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Öbektaş Belediye Başkanı Yemen Demir, Öbektaş’ta aciliyet teşkil eden ve halkı mağdur eden alanlarda önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Beldenin yaşam koşullarının iyileştirilmesi, şehrin fiziki yapısının değişmesi ve modernize edilerek görsel unsurların da öne çıkarılması gibi hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Öbektaş Belediye Başkanı Yemen Demir, altyapıdan üst yapıya, içme suyundan yeşil alanların oluşturulmasına kadar her alanda kentin modern bir kimlik kazanması ve güzel bir görüntüye kavuşması için yoğun mesai harcadıklarını ifade etti. Altyapı sorunu başta olmak üzere içme suyu, yol ve ulaşım gibi alanlardan sıkıntıların ortadan kaldırılması için önemli atılımlar geçekleştirdiklerini belirten Öbektaş Belediye Başkanı Yemen Demir, Öbektaş’ın mevcut sorunlarının ortadan kaldırılması ve beldenin fiziki koşullarının modern yaşam standartları çerçevesinde iyileştirilmesi konusunda yürüttükleri çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Altyapı ve İçme Suyu Sorunları Ortadan Kalktı

Öbektaş Belediye Başkanı Yemen Demir, gerçekleştirdikleri çalışmalarla içme suyu ve kanalizasyon alt yapısını tamamladıklarını ve Öbektaş’ın en büyük sorunlarından biri olan altyapı sorununu ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Göreve başladıklarında hedef olarak kendilerine öncelikli olarak beldenin alt yapı sorununu çözmeyi seçtiklerini ve bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Yemen Demir, “ Beldemiz, kanalizasyon şebekesinin bulunmaması nedeni hem çevre hem de insan sağlığı açısından oldukça önemli bir sıkıntı içerisindeydi. Göreve başladığımızda bu sorunun ortadan kaldırılması noktasında başlattığımız çalışmalar kapsamında kanalizasyon ve içme suyu altyapısını yeniledik. Yeni içme suyu depoları yaparak beldemizin içme suyu ihtiyacını da karşılamış olduk.” şeklinde konuştu.

Belde de gerçekleştirdikleri altyapı çalışmaları kapsamında içme suyu ve kanalizasyon hatlarını tamamladıklarını ifade eden Öbektaş Belediye Başkanı Yemen Demir, gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “İçme suyu ve kanalizasyon alt yapısı tamamlanarak belde halkının hizmetine sunuldu. Altyapı çalışmalarımız kapsamında ihtiyaç duyulan yerleşim alanlarında fosseptik çukurlarının yapımını gerçekleştirdik. Ayrıca yeni iki adet su deposu yapılarak içme suyu sorunu giderildi.”.

Daha Yaşanılabilir Bir Öbektaş İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Öbektaş’ın en önemli sorunlarının başında gelen yol ve ulaşım alanındaki sıkıntıları çözmek için göreve gelir gelmez çalışmalara başlayan Öbektaş Belediye Başkanı Yemen Demir, gerçekleştirdikleri yol, asfalt ve kilitli parke çalışmalarıyla Öbektaş’ın adeta çehresini değiştirdi.

Öbektaş’ın bütün sorunları ile yakından ilgilenen Öbektaş Belediye Başkanı Yemen Demir Öbektaş’ın daha güzel bir görünüme bürünmesi için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, bu çalışmalar kapsamında asfaltı olmayan yollarda asfaltlama çalışmalarının yapıldığını dile getirdi. Asfaltlama çalışmalarının yanında kilitli parke ve kaldırım gibi çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktaran Başkan Yemen Demir, yapılan çalışmalarla hem yol ve ulaşım alanında yaşanan sıkıntılarını giderdiklerini hem de Öbektaş’a daha güzel ve daha modern bir görünüm kazandırdıklarını ifade etti.Sağlıklı temiz ve yaşanılabilir bir Öbektaş hedefi doğrultusunda verdikleri tüm sözleri yerine getirmeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Demir, Kanalizasyon ve içme suyu çalışmalarının tamamlandığı yerlerde çevre düzenleme ve üst yapı çalışmalarını da hızlı bir şekilde tamamlamaya çalıştıklarını söyledi.Beldede yaşam standartlarını yükseltmek için başlatılan çalışmalar kapsamında yürütülen yol, asfaltlama, kaldırım, çevre düzenleme ve kilitli parke döşeme çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Yemen Demir, hem beldedeki ulaşım sorunlarını ortadan kaldırmak hem de Öbektaş’ın daha temiz ve güzel bir görünüme kavuşması için yürütülen çalışmaların olumlu sonuçlar verdiğini ifade etti. Belirlenen hedefler doğrultusunda çalışmaların sürdürüldüğüne dikkat çeken Belediye Başkanı Yemen Demir, yürüttükleri çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada “Yol genişletmek için kamulaştırmalar yapıldı.Sokak aralarına yeni yollar yapıldı. Halkevi mahallemizin yıllardır sorunu olan 7 kilometrelik yolu gerekli yerlerle görüşülerek asfaltlandı.Yaklaşık 130.000 metrekare parke döşenerek belde halkımız toz toprak ve çamurdan kurtarıldı. Bu senede parke çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

PARK BAHÇE

Daha iyi ve kalıcı hizmetler üretme gayretiyle çıktıkları yolda Öbektaş’ın ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve gelişimine katkı sağlayacak kalıcı hizmetler üretmek amacında olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Yemen Demir, Öbektaş’ın gelişmesi ve beklentilerin fazlasıyla karşılanmasını istediklerini, bu doğrultuda bir çalışma programı belirlediklerini ve imkanlar dahilinde bunu uygulamaya çalıştıklarını ifade etti. Beldede gördükleri eksikleri değerlendirerek bir yol haritası belirlediklerini ve eksikleri gidermek için yoğun bir şekilde çalışmalar başlattıklarını kaydeden Belediye Başkanı Yemen Demir, “

“Beldemiz halkının sıkça kullandığıpiknik alanlarına oturaklı masalar yapılarak bu tıp faaliyetlerin daha rahat ve daha temiz yapılması sağlandı.Beldemizde bir yandan park çalışması yapılırken bir yandanda yol kenarlarına yolu genişletmek için istinat duvarları inşa edildi. Beldemizdeağaçlandırmafaaliyetleri bahar aylarında yapıldı ve bu senede yapılacaktır.

Ayrıca Beldemizde başlatmış olduğumuz dere ıslah çalışmalarımızda devam ediyor.

“Araç ve Makine Parkımızı Güçlendirdik”

Halka yönelik yapılan hizmetlerin kalitesini artırmak için Belediye araç parkını güçlendirdiklerini belirten Belediye Başkanı Yemen Demir, daha etkin, verimli ve seri hizmet sunabilmek amacı ile araç parkını yeni alınan araçlarla güçlendirdiklerini söyledi.

Neredeyse kullanılmaz duruma gelmiş olan araç parkımızdaki iş makineleri ve kamyonları revizyondangeçirerekbelediyeişlerinin daha hızlı ve daha güvenli hale gelmesini sağladıklarını ifade eden Öbektaş Belediye Başkanı Yemen Demir, revize ettikleri araçların dışında kendi imkanları ve hibe yoluyla belediye araç parkına yeni araçlar kazandırdıklarını söyledi. Vatandaşa hizmet için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Yemen Demir, “Planladığımız hizmetlerin ve projelerin yürütülmesi, hizmetlerimizin daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi noktasında araç parkımızda bulunan mevcut araçlarımızı revize ederek kullanılabilir bir duruma getirdik. Araçlarımızın bakım ve onarım çalışmalarının yanında hem kendi imkânlarımızı kullanarak hem de çeşitli hibe destekleri alarak araç parkımızı güçlendirdik. Bu çalışmalarımız kapsamında; 1 adet belediye tipi yolcu otobüsü satın alınarak belde halkının hizmetine sunulmuştur. 1 adet arazöz araç Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla görüşülerek belediyemize kazandırıldı.1 adet kamyon Belediyeler Birliğiyle görüşülerek beldemize kazandırıldı. Hizmetlerin daha hızlı yapılması amacıyla yürüttüğümüz araç parkı güçlendirme çalışmalarımızın yanında ayrıca 3 tane daimi işçi alarak belediyenin ilgili işlerinin daha hızlı yapılmasını da sağladık.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.