“NİĞDE’NİN YÜKSELEN DEĞERİ KEMERHİSAR”

ALT YAPISI OLMAYAN BİR KENTİN GELECEĞİ DE OLMAZ Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, altyapısı olmayan bir kentin geleceğinin de olmayacağı...

“NİĞDE’NİN YÜKSELEN DEĞERİ KEMERHİSAR”
“NİĞDE’NİN YÜKSELEN DEĞERİ KEMERHİSAR”
+6
Haber albümü için resme tıklayın

ALT YAPISI OLMAYAN BİR KENTİN GELECEĞİ DE OLMAZ

Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, altyapısı olmayan bir kentin geleceğinin de olmayacağı anlayışı çerçevesinde Kemerhisar’da başlattıkları altyapı çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

Kemerhisar’ı daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek ve geleceğin Kemerhisar’ını oluşturmak adına altyapı çalışmalarının kendileri için olmazsa olmaz çalışmalar arasında yer aldığını belirten Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, gerçekleştirdikleri çalışmalarla Kemerhisar’ın altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırdıklarını söyledi. Altyapı çalışmalarının sabır gerektiren ve şehirlerin olmazsa olmazlarından biri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, belde halkı için sıkıntılara neden olsa da yapılan çalışmaların Kemerhisar’ın geleceğine yapılan önemli yatırımların başında geldiğini söyledi. Alt yapısı olmayan bir kentin geleceğinin de olmayacağını belirten Başkan Kirazcı, “Bizim belediyecilik anlayışımıza göre altyapı sorunu belediyenin bir hizmeti değil görevi olmalıdır. Bu nedenledir ki alt yapı sorunu bizim için acilen çözülmesi gereken önemli bir konuların başında geliyordu. Sadece beldemizin değil ülkemizin en büyük sorunlarından olan altyapı eksikliğini gidermek için; modern şehir kanalizasyon sistemini örnek alarak Kemerhisar’a yaklaşık olarak 90.000 metre yeni hat 100 ile 500 kişilik foseptikler inşa edildi. Kemerhisar’ın alt yapısını tamamen düzenleyip ömürlük bir çalışma yaptık.” dedi.

“100 Yıllık İhtiyacı Karşılayacak”

Kanalizasyon çalışmasını kısa bir sürede tamamladıklarını ifade eden Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, “Beldemizin alt yapı sorununu tamamen çözüme kavuşturmak amacıyla başlattığımız çalışmalarımızı tamamladık. Bizim için alt yapı çalışmaları bir şehrin geleceğinin temellerinin oturtulduğu olmazsa olmaz yatırımlardan biridir. Altyapı çalışmaları yapılmadan hiç bir şekilde üst yapı çalışmalarına başlanamaz. Bizim belediyecilik anlayışımızda alt yapı çalışmaları oldukça önemli bir yere sahip. Bu anlayış çerçevesinde gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalarla kentimizin 100 yıllık ihtiyacını karşılayacak bir altyapı sistemi oluşturduk. Kanalizasyon hattı ile birlikte yağmur suyu deşarjı ve içme suyu hatlarının yenilenmesi noktasında da gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın tamamlandığı alanlarda yol ve diğer üst yapı çalışmalarını da hızlı bir şekilde gerçekleştirdik. Bu noktada da önemli bir mesafe kat ettik. Bu çalışma dönemi içerisinde üst yapı ve yol çalışmalarımızı da tamamlayıp Kemerhisar’a modern bir kimlik kazandıracağız.”

“Vizyon Projeleri İle Kemerhisar’ın Değerine Değer Katıyoruz”

Göreve geldiği günden itibaren farklı yönetim modeli ile tüm dikkatleri üzerine çeken Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, kentin vizyonunu değiştirmek için geliştirdiği projelerle Kemerhisar’ın değerine değer katmaya devam ediyor.

Belde belediyesi olmasına rağmen gerçekleştirdiği önemli vizyon projeleri ile Kemerhisar’ı sadece Niğde’nin değil bölgenin en gözde beldelerinden biri konumuna getiren Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, Kemerhisar’ın ufkunu açacak önemli projeler gerçekleştirdiklerini ve bu projelere yenilerini eklemeye devam ettikleri söyledi.Seçildiği günden bu yanaKemerhisar’da gerçekleştirdiği önemli projelerle birçok farklılığa imza atan ve Kemerhisar’ı bölgenin örnek gösterilen beldelerinden biri konumuna getiren Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, “Biz halkımızın ihtiyacı doğrultusunda hizmet ediyoruz. Kemerhisar’ın ufkunu değiştirecek, bölgesinin yıldız şehri olmasını sağlayacak projelere imza atıyoruz. Bizim derdimiz, çabamız milletimize en iyi hizmeti vermektir. Bu amaç çerçevesinde Kemerhisarımızın gelişimine katkı sağlayacak, belde halkımızın yaşam standartlarını daha üst seviyelere taşıyacak proje ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Beldemizde bu güne kadar yapmış olduğumuz hizmet ve yatırımlarımızı yenilerini eklemek noktasında da çalışmalarımız devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

“Eski Belediye Binasını Yenileyerek Hizmete Açtık”

Üst katları atıl durumda bulunan çarşı merkezindeki eski belediye binasını yenileyerek belediye hizmet binası olarak yeniden hizmete açtıklarını ifade eden Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, “Halk içinde halkçı belediye anlayışı çerçevesinde yürüttüğümüz çalışmaları daha hızlı ve daha modern bir ortamda sunabilmek amacıyla beldemize yeni bir hizmet binası kazandırdık.Kemerhisar Çarşı’sında yer olan ve sadece zemin katları kullanılan eski belediye binasında restorasyon ve düzenleme çalışmaları gerçekleştirerek belediye hizmet binamızıoraya taşıdık. Vatandaşın kolayca ulaşabileceği bu hizmet binası Kemerhisar ile bütünleştiği gibi yıllardır kullandığımız mevcut hizmet binamız için yurt gibi çeşitli sosyal yatırımlarında değerlendireceğiz.” dedi.

İçmece Tesisleri Çok Farklı Bir Kimliğe Büründü

Kemerhisar’ın önemli değerlerinden biri olan ancak yıllardır ihmal edilip atıl durumda bırakılan İçmeceleri yeniden canlandırmak için göreve başladığı ilk günden itibaren kolları sıvayan Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, İçmecelerde gerçekleştirdiği yatırımlarla bu alanı Kemerhisar’ın en önemli cazibe merkezlerinden biri haline getirdi. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile önemli bir potansiyele sahip olan Kemerhisar’ın bu potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını,bu anlamda içmece tesislerinin hem sağlık turizminin gelişmesi hem sosyal donatı alanlarıyla cazibe haline gelmesi hem de istihdam sağlaması açısından Kemerhisar için çok önemli kazanımlardan biri olduğunu ifade eden Başkan Beytullah Kirazcı, sözlerine şöyle devam etti; “Göreve geldiğimizde 10 yıldır kapısına kilit vurulan tarihi Kemerhisar İçmeceler Tesislerinde büyük bir revizyona girmiştik.Bölgenin şifa ve piknik alanı olarak beliren içmecelerin restoranını faaliyete soktuk.Niğde’nin en önemli açık düğün ve nişan alanını hizmete sunduk. Aynı anda açık hava da 1000 kişilik düğün organizasyonları ile 300 kişilik yemekli birçok toplantıya ev sahipliği yaptık.Artık Kemerhisar’a gelen misafirlerimizi götüreceğimiz yeni bir mekân var. İçmeceler tesislerinin faaliyete geçmesiyle birçok işsiz gencimiz de istihdam edildi. Belediye adına kurulan şirket aracılığıyla elde edilen gelirlerle birçokproje için finansman sağladık.”

Kemerhisar’ın Yüz Akı: Tyana Kent Sitesi

Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı’nın, Kemerhisar’a değer katan yatırımlarından biri de Tyana Kent Sitesi. Tyana şehrinin özüne, biçimine ve karakterine uygun bir biçimde yapılan Tyana Kent Sitesi’nin içinde, bir adet büyük bir ibadethane, yüzme havuzu, otopark gibi birçok sosyal tesislerin olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, Tyana Kent Sitesi Projesinin, Niğde’nin konut sektöründe örnek gösterilen örnek projelerinden biri olduğunu vurguladı. Proje ile ilgili bililer veren Başkan Kirazcı, “Kemerhisar’da çarpık kentleşmenin önüne geçmek ve Kemerhisarlıları ev sahibi yapmak için kurduğumuz yapı kooperatifi ile 28 Nisan 2015’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla temellerini attık.1+1, 2+1 ve 3+1 formatında toplam 144 konutun yer aldığı Tyana Kent Sitesi inşaatını tamamlayarak Kemerhisar’ın yüz akı olarak bu proje ile ekolojik kentleşmenin örneği olmaya devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

1 arasında 9

02 Tem 2018 - 14:39 - ALT YAPI

Mahreç   Oxkb


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kent & Başkan Dergisi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kent & Başkan Dergisi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kent & Başkan Dergisi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kent & Başkan Dergisi değil haberi geçen ajanstır.