“Mesleki Eğitimde Son Noktayı PAMEK’le Biz Koyduk”

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan büyük projelere imza atmaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük eğitim projesi PAMEK (Payas Belediyesi Mesleki Eğitim Merkezi) Payas halkına hizmet etmek üzere hayata geçirildi.

0
1543

Yaşanan hızlı teknolojik değişimler sonucu çoğu zaman alınan eğitimlerin yetersiz kalması bireylerin sürekli öğrenerek kendilerini yenilemesi gerekliliğini ortaya koymuştur. İşte PAMEK bu noktada Payas halkının çözüm ortağı olmak için kurulmuştur. Başkan Altan, her yaştan, her kesime uluslararası düzeyde model oluşturacak şekilde oluşturulmuş PAMEK merkezinin, herkes için gurur kaynağı olduğunu belirtmiştir. Ücretsiz olarak düzenlenen kurslarda; kursiyerler yeni bir meslek sahibi olmak, mesleğinde kendini geliştirmek, sanatla yeteneğini keşfetmek ve aile bütçesine katkı sağlamak isteyen herkesin buluşma adresi olmuştur. Kurslar Payas Belediyesi ve Payas Milli Eğitim işbirliği ile düzenlenmekte olup tüm kurslarda MEB onaylı sertifika verilmektedir. Laptop, PC, 3D yazıcı, Ploter, Dijital Baskı Makinesi, CNC, Drone, 4K Fotoğraf Makinesi, 4K Kamera gibi son sistem donanımlarla diğer mesleki eğitim kurslarından farklı şekilde uygulayarak öğrenme imkânı sunan bir eğitim merkezi olarak Hatay’da değil Türkiye’de bir ilk olacaktır. Tecrübeli yönetim kadrosu, son sınıf teknoloji ve atölyeleriyle PAMEK, iddialı bir proje olarak Payas’a yeni bir açılım getirmiştir. Bu sayede işsizlik probleminin çözümlenmesi için yeni bir adım atılmıştır.

Fikrin Değere, Bilginin Bilime Dönüştüğü Adres PAMEK

Kendini keşfetmek, üreterek kazanmak ve ülkesine katkı sağlamak isteyen tüm Payas halkına kapılarını açan PAMEK, çocuk gelişiminden, bilişime, spor kurslarından müzik kurslarına, yabancı dil kurslarından kişisel eğitim kurslarına, sanatsal kurslardan grafik kurslarına, ahşap kurslarından yiyecek kurslarına kadar ilk etapta 150 farklı branşta kayıt alınmaktadır, gelen talepler doğrultusunda kademeli olarak kurs branşlarını arttırılmaktadır.

“PAMEK’in Başarısı, Ne Kadar Yerinde Bir Hizmet Olduğunun Göstergesi”

Ortaya koyduğu sosyal sorumluluk projesiyle adından söz ettiren Payas Belediye Başkanı Bekir Altan;  “Oldukça geniş bir yelpazeyle eğitim verilen kurslarımızda alanında uzman öğretmenler tarafından ücretsiz ve uygulamalı olarak verilen özellikle Aşçılık, Çocuk gelişimi, bilgisayar, kuyumculuk, grafik tasarım gibi mesleki kursların dışında sosyal ve kültürel kurslara da yoğun ilginin olduğunu ve Payaslıların göstermiş olduğu bu ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek PAMEK’in başarısı ne kadar yerinde bir hizmet olduğunun göstergesidir. ” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.