MELİKGAZİ’DEN KADINLARA ÖZEL HİZMETLER

0
234

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Melikgazi Belediyesi’nin hizmet ve yatırımları ile ilçenin her yerinde olduğunu ve en çok hizmet alan kesimin ise kadınlar olduğunu söyledi.

Kültürel, sosyal ve spor yatırımları başta olmak üzere özellikle el işi sanat ve meslek kurslarında en çok kadınlara yönelik çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi olarak pek çok çalışmamızda Melikgazili hanım kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Melikgazi Belediyesi olarak şimdiye kadar yapılan sosyal ve spor tesislerin tamamında kadınlara direkt yönelik hizmetler bulunmaktadır. Corona virüs tedbirleri çerçevesinde bu hizmetlere bir süre ara verildi. Ancak sürecin tamamlanması sonrası bu hizmetler kaldığı yerden artarak devam edecektir. Meslek edindirme kurslarında 90 civarında branşta ders veriliyorsa bunların yarısından fazlası kadınlara yöneliktir. Dikiş nakış, kuaförlük, Kayseri Mutfağı gibi kurslarda kadın kursiyerlerimiz çoğunluktadır. Kadınlara yönelik sağlık sohbetleri yapılmaktadır. Sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak seminerler verilmesi kadınlara verilen önemi bir kez daha gözler önüne sermektedir. Sosyal ve spor tesislerin içerisinde kadınlara özel aerobik salonları bulunmaktadır. Mahalle kadınları istiyor bizde yapıyoruz. Her semtte açık alan spor aletleri yerleştirdik. Sosyal belediyecilik çalışmaları ile toplumda denge unsuru sağlamakta ve toplumsal barış ile birliğe vesile olunmaktadır.” dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, pandemi süreci sonrası, kadın ve sağlık, aile psikolojisi, evlilik, evlilikte saygı ve anlayış, kadın ve erkek psikoloji konularında semtlerde halka açık ücretsiz seminerler düzenleyeceklerini de bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.