MELİKGAZİ’DE TARİHİ YAPILAR HAYAT BULMAYA DEVAM EDİYOR

Tarihi mekanların onarılarak gelecek kuşaklara aktarılması ile Anadolu Kültür ve Sanat yapılarının yaşatıldığını ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu alanda örnek bir belediyecilik anlayışı sergileyen Melikgazi Belediyesi’nin tarihi yapılara hayat vermeye devam ettiğini söyledi.

0
1163

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kemeraltı Mahallesi’nde yer alan ve restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından ibadete açılan Çifteönü Camii’nde vatandaşlar ile sohbet ederek Çifteönü Camii’nin restorasyonu hakkında bilgiler verdi. Kemeraltı Mahallesi’nde yer alan ve kitabesine göre 1882 yılında inşa edilen Caferbey Camii’nin ibadete açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri AK parti milletvekili İsmail Tamer Valisi Süleyman Kamçı, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Çelik, İlçe Belediye Başkanları, Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ile daire müdürleri, mahalle muhtarları ve semt halkı iştirak ettiler.
Kemeraltı Mahallesi’nin şehir ve çarşı merkezine yakın bir semt olduğunu yeni yapılan çok katlı binalar ile önümüzdeki günlerde prestij semti olacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Kemeraltı Mahallesi’ne yapılan yatırımlar ve hizmetler ile gerçekleştirilecek Kentsel Tasarım Projesi ile Melikgazili olmanın farkını yaşayacaklarını kaydetti. Açılış konuşmanı yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Mahalle gezileri son derece faydalı olmaktadır. Mahalle Muhtarları toplantısında muhtarların taleplerini bu bölge gezilerinde değerlendiriyoruz. Yapılan veya yapılacak olan çalışmaları tespit ediyoruz. Semtleri gezerek hem belediye çalışmalarını yakından takip ediyor hem de bölge halkı ile sohbet etme imkânı buluyoruz. 1882 yılında inşa edilen Kemeraltı Mahallesindeki Çifteönü Camii’nde bakım ve yenileme çalışmasını tamamladık ve bugün de Çifteönü Camii’nin yeniden açılışını yapıyoruz”
“Melikgazi Belediyesi, Hem Tarihimize Sahip Çıkıyor Hem De Geleceğe Yatırım Yapıyor”
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise konuşmasında “Melikgazi Belediyesi gerçekleştirdiği yatırımlar ile ilçe halkına büyük hizmetler ve kolaylıklar sunmaktadır. Tarihi yapıların önemini hepimiz biliyoruz. Hem geleceğe yatırım yapan hem de tarihimize sahip çıkan Melikgazi Belediyemizi kutluyorum. Melikgazi Belediyesi yatırımları ve hizmetleri ile

bölgelerin gelişimine katkı sağlamaktadır. Melikgazi Belediyesinin her hafta bir etkinlik ile bir yatırım ve hizmeti halkın hizmetine sunduğunu ve bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
“Kayseri’de Mahalleler Adeta Yeniden Dizayn Ediliyor”
Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ise Kayseri Belediyelerinin geleceğe yatırım yaptığını adeta mahalleleri yeniden dizayn ettiklerini ve semtler arası sosyal dengenin sağlanmasına katkı sağladıklarını belirtti. Başkan Memduh Büyükkılıç, Bizlere güvenen, her zaman sağduyu ile yaklaşan ve yardımcı olan Kemeraltı Mahallemizin çok değerli sakinlerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. Tören sonrası katılımcılara Melikgazi belediyesinin geleneksel ikramı olan aşure ikramında bulunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.