MELİKGAZİ BELEDİYESİ, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Belediye Hizmet Binası çatısına kurulacak güneş enerjisi santralinden elektrik üretilerek Hizmet Binası ile Kültür Sitesinin elektrik ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

0
1758

Çevreci Bir Anlayış İle Ekonomiye Katkı

Çevreci bir anlayış ile üretime katkıda bulunmak, harcanan enerjinin tamamını buradan karşılamak ve fazlasını satmak suretiyle bu işi başlattıklarını belirten Başkan Büyükkılıç “Enerji alanında yaptığımız çalışmalar ile yine referans gösteriliyoruz. Semt Pazaryerleri ile sosyal ve spor tesislerimize kurmuş olduğumuz güneş panelleri ile elektrik üreterek tesislerin elektrik ihtiyacını karşılıyoruz. Parklarımızın tamamı, pazar yerlerimizin tamamı led aydınlatma ile aydınlanıyor. Amacımız, enerjiyi en az tüketen bir belediye olmak. Şimdi de Melikgazi Belediyesi hizmet binası kendi elektriğini kendi üretecektir. Bunun için bina çatısına 120 kW hibrit GES tesisi kurulacaktır. Bunun için gerekli çalışma yapıldı. Panellerde üretilecek elektrik enerjisi kW gücünde invertörlerde AC enerjiye dönüştürülecektir. Böylece hizmet binasının elektrik ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Ağustos ayı içerisinde hizmete sunulacaktır. Yapılan santralin
yıllık 420.000 kW/h enerji üretmesi beklenmektedir. Tesis kendisini 2 yıl gibi çok kısa bir sürede amorti edecektir. Yapılan bu yatırım şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.
Başkan Memduh Büyükılıç, Belediye hizmet binası çatısına güneş enerjisi çalışmasının diğer sosyal, spor ve düğün salonları ile zabıta denetim merkezlerinde uygulanacağını bunun için projelerin hazırlandığını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.