MAMAK’TA ORGANİK TARIM: ATA TOHUMLARI ALINMAYA BAŞLADI

0
236

Tarım Kenti Mamak’ta yerli ve milli tohum yetiştirme çalışmaları devam ediyor. Ekolojik Vadi’de ata tohumu tohum alma işlemleri yapılmaya başladı.

Mamak’ın Gökçeyurt Mahallesi’nde oluşturulan Ekolojik Vadi’de tarım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Sebze hasadının ardından tohuma ayrılan organik sebzelerden ata tohumu alma işlemi yapılmaya başladı.

Türkiye’nin tüm bölgelerinden getirilen ve ata tohumlarından yetiştirilen sebzelerden tohum alınıyor.

Tek tek özenle toplanan organik sebzeler, birtakım aşamalardan geçecek ve tekrar yeni dönemde organik sebze tarımı için toprakla buluşacak.

“Atılan Her Adımla Ülkemiz Yeşillenecek”

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse de tohum alma işlemine katıldı. Sebzelerin tohumlarını tek tek ayırdı.

Ekolojik Vadi projesi ile istihdam ve üretim olanaklarını arttırarak, bölge ekonomisini canlandırdıklarını vurgulayan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, bu projenin kent içi tarım uygulamaları ve organik tarım için Türkiye’ye model olması gerektiğini söyledi.

Organik tarıma büyük önem verdiklerini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarla üzerinde durduğu “Türk Tarımını Güçlendirme” ve “Ata Tohumu Yetiştirme” projesi kapsamında, bizler de ülkemizin tüm bölgelerinden getirdiğimiz ata tohumlarımızla yetiştirdiğimiz sebzelerimizi vatandaşlarımızın sofralarına ulaştırıyoruz. Organik tarım geleceğimize yön verecek. Atılan her adımla ülkemiz yeşillenecek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.