“KÜLTÜR VE SANATIN YENİ ADRESİ KOCAELİ KONGRE MERKEZİ OLACAK”

0
1744

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sekapark’ta inşa edilen ve hizmete açıldığında ulusal ve uluslararası toplantıların vazgeçilmez mekanı olacak olan Kocaeli Kongre Merkezinde çalışmalar hummalı şekilde devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sekapark’ta inşa edilen tam donanımlı kongre merkezinin inşaat çalışmalarını tamamlamak üzere. Eski metal fabrikası Mannesman alanında kurulan Kocaeli Kongre Merkezi, fabrika yapısında gerçekleştirilen yeniliklerle modern bir hale getirildi. İçindeki pek çok salonla toplantıların vazgeçilmez mekânı olacak kongre merkezi, özel etkinlikler için de kullanılabilecek. Son olarak iç kısımdaki son rötuşların tamamlanmak üzere olduğu Kongre Merkezi, hizmete açıldığında Sekapark’ın 1. ve 2. etabını birleştirerek bir bütün haline getirecek.

İç Donanım ve Mobilya Montajları Bitti
SEKA Park bölgesinde bulunan eski Mannesmann fabrikasının kaba eski binalarını endüstriyel dönüşüm projesi kapsamında mevcut malzemeleriyle yenileyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nin ve Marmara bölgesinin en görkemli Kültür ve Kongre Merkezi’ni yaptı. Yapımı yaklaşık iki yıldır süren inşaat çalışması tamamlandı. Merkezin iç kısımlarındaki iç donanım ve mobilya montajları bitti. Büyükşehir ekipleri Kongre Merkezi’nin hizmete açılmasından önceki son rötuşları ve temizliği yapıyor.

Trafik Sorun Olmayacak

Kocaeli’nin kalbi durumunda olacak Kongre ve Kültür Merkezi bölgesinde trafik ve otopark sonunu da yaşanmayacak. Büyükşehir Belediyesi, merkeze gidecek tüm çevre yolları yaptı, bölgede 1.300 araçlık otopark yapıldı ve hizmete açıldı. Kongre Merkezi’ne gidecek vatandaşlar hem özel araçlarıyla hem tramvay ile gidebilecek.

Kültürel Etkinliklerin Çekim Merkezi
Tarihe ışık tutacak, kültürel ve sanatsal projelerin hayat bulacağı Kongre Merkezi, Doğu Marmara’nın en önemli kongre merkezi olacak. Tüm donanımıyla Kocaeli’nin ihtiyaçlarına karşılık verecek olan Kongre Merkezi, kültürel etkinliklerde çekim merkezi olacak. Kentimize enerji katacak olan kültür merkezi projesiyle vatandaşlar, daha iyi ortamlarda sanatsal çalışmalarla birlikte büyük düşünce akımlarını buradan takip edebilecek.

36 Dönüm Üzerine İnşa Edildi
36 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kongre Merkezi üç bloktan oluşuyor. A ve B bloğun taban alanı 7 bin 500 metrekare, toplam inşaat alanı ise 11 bin 700 metrekare olacak. Büyük kongre salonu bu iki blokta yer alacak. C bloğun ise taban alanı 2 bin 700 metrekare toplam inşaat alanı da 4 bin metrekare olacak.

1300 Kişilik Ana Kongre Salonu

Kongre ve Kültür Merkezi’nin içinde her türlü kültürel etkinlik ve faaliyet yapılacak. Üç ayrı blokta oluşan Kültür Merkezi içerisinde; bin 300 kişilik ana kongre salonu, 2 adet 462 kişilik esnek kullanımlı nikah salonu, 126 kişilik 2 salon, 50 kişilik 4 salon, 60 kişilik senato salonu, yuvarlak masa toplantı salonu ve idari ofisler, fuaye alanları, restoran ve kafeler olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.