Konut Projeleri ile Bahşılı’nın Çehresi Değişiyor

Bahşılı Belediye Başkanı İbrahim Uyar’ın Bahşılı’ya kazandırmak istediği önemli projelerden biri olan konut projeleri ile Bahşılı’nın çehresi değişiyor.

0
1360

Kırıkkale merkeze yakın olması ve kendine özgü doğal güzellikleri ile insanların tercih ettiği bir şehir konumunda olan Bahşılı’da hem konut ihtiyacının karşılanması hem belediyenin bu alanda gelir sağlaması hem de kentsel dönüşüm kapsamında şehrin daha modern bir hale gelmesi için büyük bir özveri ile çalışan ve bu alanda somut adımlar atan Bahşılı Belediye Başkanı İbrahim Uyar, bu konuda yürüttükleri çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Göreve başladığımızda Bahşılı’nın öncelikli sorunlarını çözüme kavuşturmanın yanında şehre değer ve vizyon kazandıracak önemli projeleri de hayata geçirme çabası içerisinde olduk. Bu güne kadar da ilçemizi birçok önemli proje kazandırdık. Bu önemli projelerimizden biri de konut projesi. 12 bin dönümlük bir arsamız vardı. Biz küçük belediye olduğumuz için gelir sıkıntımız var. Hem belediyemize ek gelir sağlamak hem de vatandaşlarımızın konut sahibi olmasını sağlamak için bu arsamızı bir müteahite %18 kat karşılığı verdik. Yani orda 312 daire yapacaklardı. 56 tanesi belediyemize düşecekti. Bu da belediyemize ek gelir sağlayacaktı. Projeye başlanıldı ama bazı ekonomik sebeplerden dolayı biraz durakladı o iş. Şuanda onu bitirmiş olmamız gerekiyordu. Fakat süreç uzadığı için tamamlanamadı. Şuanda müteahhit yeniden çalışmalara başladı. Şehrimiz kentsel dönüşümden istifade etsin diye göreve geldiğimizde arkadaşlarla böyle bir tartıştık. Bahşılı olarak bir şeyler yapıp atak yapmamız ve konut parsasından payımızı nasıl almalıyız diye düşündük ve meclis üyelerimizin destekleri ile revizyon yaparak kentsel dönüşümden yaralanıp mahallelerdeki kat sayılarını artırdık. Kat sayısını 3 kattan 5 kata çıkardık. Bizim merkezde katlarımız 3 kat olduğu için vatandaşın onu yeniden yıkıp yapma ihtimali çok zayıf. Müteahhit eliyle kentin dönüşmesi noktasında düşüncemiz var. Ve merkez girişinde bir müteahhit bu eski binaları yıkıp yenilerini yaptılar. Şehrin girişinde değişim meydana geldi. Tabi bu arsa fiyatlarına yansıda kent bir dönüşüme girmiş oldu. Ayrıca TOKİ konutlarının 4. etap bloklarını bitirip teslim edilmesinde rol oynadık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.