Kocasinan’da Tarihi Gün Yaşandı

0
85
default

Kocasinan Belediyesi tarafından Dünya standartlarına uygun, çevreye duyarlı ve yüzde yüz yerli üretim olan 200 bin metrekare alana sahip, Kayseri’de tek Türkiye’ye örnek olacak olan Konkasör Tesisi, üretime başladı.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar

‘Bismillah’ diyerek, ilk üretim düğmesine basan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, belediyenin ‘Altın Tozu’ olarak nitelediği Agrega Üretim Tesisi’nin Kayseri’ye hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Kamuda tek olan konkasör tesisimizle tabiri caizse ortalığın tozunu attıracağız.” dedi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar

“KOCASİNAN KENDİ KENDİNE YETEN BİR BELEDİYE”

Asfalt için gerekli olan tüm malzemelerin üretileceği Gürpınar’daki Konkasör Tesisi’ni kontrol eden Başkan Çolakbayrakdar, yetkililerden bilgiler aldı. Kocasinan’da tarihi bir gün yaşandığını belirten Başkan Çolakbayrakdar; “‘Kendi Kendine Yeten Bir Belediye’ olarak asfalt için gerekli olan tüm malzemeleri, tesisimizle tamamen kendimiz üretmiş olacağız. Bundan dolayı gururlu ve mutluyuz.” diye konuştu. ‘Bismillah’ diyerek, ilk üretim düğmesine basan Başkan Çolakbayrakdar, belediyenin ‘Altın Tozu’ olarak nitelediği Agrega Üretim Tesisi’nin Kayseri’ye hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Yaklaşık 50 gün önce kurulumuna başladığımız Gürpınar’daki agrega üretim tesisimizi, nihayete erdirdik ve deneme üretimine başladık. ‘Bismillah’ deyip, ilk üretime başladığımız tesisimiz, ilçemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun. 10-15 gün deneme sürecinden sonra seri üretime başlayacağız. Kocasinan’ımızın yolları için gerekli olan her türlü altyapı malzemesini (elek altı, agrega ve toz grubu) belediyemize ait kendi tesisimizde üretime başlayacağız. Hem agrega üretimi hem de Erkilet Bülbülpınar’daki asfalt plentimizle asfalt için gereken malzemeyi kendimiz üretmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Başkan Çolakbayrakdar, büyük bir ustalıkla kepçe kullanıp, agrega üretimi için taşları kırıcı ile kırdı.

Öte yandan Kocaeli’den konkasör tesisinin parçalarını 26 TIR ile getiren Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 50 gün içerisinde tek tek parçaların birleştirildiği Gürpınar’daki tesiste deneme üretimine geçildi. Kocasinan’ın rezerv olarak en az 20 yıllık yol yatırım ihtiyacını karşılayacak olan Konkasör tesisi, saatte 250 tonluk kapasiteyle daha hızlı, daha ekonomik ve daha kaliteli üretim imkânı sunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.