KİLİS’TE, “ŞEFKAT TİMİ” İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA

Sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdiği örnek projelerle dikkat çeken Kilis Belediyesi bünyesinde kurulan 130 kişilik “Şefkat Timi” ekibi kentteki ihtiyaç sahiplerine 365 gün yardım ediyor.

0
1270

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, belediye bünyesinde faaliyet gösteren ‘Şefkat Timi’ ile bir araya geldi. Hasan Kara,  geçen yılın başında 10 kişi ile kurulan timin bugün 27’si gönüllü 130 kişilik dev bir kadroya dönüştüğünü ifade etti. Belediyeciliğin sadece alt ve üst yapı olmadığını, gönüllere hitap etmeyi arzuladıklarını dile getiren Kara, “Bu ekibimiz her sabah ihtiyaç sahiplerini tek tek ziyaret ediyor. Bugüne kadar 2 bin 250 hane ziyareti yaptılar.” dedi. Ekibin ziyaret ettiği hanelerde yaşayan ihtiyar, yardıma muhtaç ve engellilerin ihtiyaçlarını karşıladığını, evlerin tadilatlarını gerçekleştirip, kişisel bakımlarını yaptığını anlatan Kara, “Bu ekimiz tüm şehirde sokak sokak dolaşarak çalınmadık kapı bırakmıyor.  Yemek yapamayan yatağa mahkum muhtacımızın yemeklerini yapıyor, yaşlının sobasını kuruyor. Hiç doğum günü kutlamamışa pasta yaparak mutlu olmasını sağlıyor. Ekibimiz bir yıl içerisinde yaklaşık 20 bin kişiye ulaştı” diye konuştu.“Asıl Mesele Gönüllere Giden Yolları Yapmak”

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, 2017 yılı başlarında 10 kişi ile kurulan “Şefkat Timi” bugün 27 gönüllü ve 103 belediye personeli olmak üzere toplam 130 kişiden oluştuğunu ifade ederek, “Belediyecilikte sadece üst yapıyı yapmak yetmiyor. Asıl mesele gönüllerine giden yolları yapmak gerekiyor. Sabah saat 08.00’de gömleklerini giyip tek tek gönülleri fetih etmeye çıkıyorlar Şefkat Timi bugüne kadar 2 bin 250 hane ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret edilen bu hanelerde, 92 Engelli, 107 Onarım yapılması gereken Ev 99 Kişisel Bakımı ve Ev Temizliği yapılması gereken yaşlı, 191 evde yemek yapamayan yaşlı 129 Yetim ve Öksüz ailesinin tespitini yaptı. Şefkat Timi, tüm şehirde sokak sokak dolaşarak çalınmadık kapı bırakmıyor. Yemek yapamayan yatağa mahkum muhtacımızın yemeklerini yapıyor, Sobasını kuramayan yaşlının sobasını kuruyor, Kirasını ödeyemediği için evinden atılana ev tutmasına yardım edip perdelerini alıp takıyor, Kömürü olmayana kömür buluyor, Hiç doğum günü kutlamamış olanlara pasta yaparak doğum gününü kutluyor, Kitabı olmayana kitap, oyuncağı olmayana oyuncak getiriyor. Yaşlı ve Engellilerin Kişisel bakımlarını ve ev temizliğini yapıyor. Hatta diyorlar ki ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ Bu kapsamda bir Engelli Gencimizin Düğün Hayalini bile gerçekleştirmişler. Şefkat Timi bugüne kadar 200 bin parçanın üzerinde Kıyafet Dağıtımını organize etti. Yaklaşık 20 bin kişiye ulaştı bu yardımla. Tim, bugünlerde Gıda Kolisi dağıtıyor tüm kent merkezinde yetimin başını okşuyorlar, Öksüzün göz yaşını siliyorlar” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.